iOS 12 не виправдала очікувань, Xiaomi виходить на IPO, а Microsoft втопила дата-центр. Головне в IT за тиждень

8 червня 2018, 20:02

Експерти IT-галузі і топ-менеджери IT-компаній аналізують ключові події та операції, що минає.

радник першого віце-прем'єр-міністра з питань цифрової економіки

«Бути чи не бути?» – так стояло питання виживання для ZTE, починаючи з квітня 2018, коли Департамент комерції США анонсував заборону на 7 років на продаж компонентної бази виробництва США для ZTE в зв'язку з тим, що ZTE нелегально поставляло обладнання в Іран і Північну Корею. Третя частина всієї компонентної бази ZTE поставлялася 211 американськими компаніями, і в 2017 загальний обсяг поставок склав $2,3 млрд.

Відео дня

На початку травня ZTE оголосило про повне закриття виробництва, і 70 тисяч співробітників ZTE опинилися в підвішеному стані.

Президент Трамп в своїх твітах пообіцяв скасувати санкції ZTE в обмін на штраф в розмірі $1,3 млрд і повну зміну керівництва компанії.

Санкції, накладені на ZTE, могли б відбитися негативно на фінансові результати і американських компаній і призвести до скорочення робочих місць.

В кінці травня ZTE досягло угоди з Департаментом комерції США про скасування санкцій на експорт. Питання перейшло до Конгресу, але у них практично немає шансів ветувати рішення президента, не зважаючи на велике лобі проти скасування санкцій.

Колишній СЕО Qualcomm створив нову технологічну 5G-компанію – XCOM. Стартап буде інвестувати і розробляти технології, спрямовані на вирішення основних завдань мереж 5G – забезпечення мінімальної затримки і максимальної надійності.

В Англії, після минулого в квітні аукціону на 5G-частоти в діапазоні 3.4-3.6 ГГц, мобільні оператори почали змагання «хто перший» або «хто кращий» і анонсували терміни пілотних стартів 5G-мереж.

Оператор ЕЕ почне тести на частоті 3,5 ГГц у Лондоні в жовтні 2018 у районі, відомому під назвою Silicon Roundabout. 10 базових станцій будуть замінені на 5G, і оператор надасть доступ і абонентські пристрої для п'яти бізнес-клієнтів і п'яти приватних клієнтів для тестування високошвидкісного мобільного інтернету і нових послуг. Швидкість обіцяють не менше 1 гігабіта на секунду.

Оператор «3 UK» акумулював найширший діапазон -144 МГц – в діапазоні 3.4-3.8 ГГц і таким чином має найбільшу перевагу за ємністю мереж і якістю 5G (максимальна швидкість і мінімум затримок) в порівнянні з конкурентами.

Тестування планується почати на початку 2019 року.

О2 також анонсував тести 5G на О2 Арені в кінці 2018 року. У розважальному комплексі буде розгорнута окрема 5G мережа і демонструватимуться послуги віртуальної і доданої реальності, live-відео стрімінг.

Держава Великобританія при цьому виступає піонером та ініціатором створення тестових майданчиків (міст) для 5G в рамках державної Стратегії 5G.

Про це було заявлено ще восени 2016 і виділено 25 мільйонів фунтів стерлінгів на це програму. 5 міст беруть участь в 5G-тестуванні:

  • Brighton
  • Basingstoke
  • Tyne and Wear
  • Malvern (Midlands)
  • Isle of Wight

Олександр Риженко

глава Держагентства з питань електронного урядування України

Цього тижня запрацювала чергова електронна послуга в сфері пожежної безпеки ─ про онлайн-оформлення ліцензії на протипожежну діяльність. Електронним сервісом можна скористатися на Порталі електронних послуг ДСНС – e-services.dsns.gov.ua – і оновленому Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги».

Крім самої послуги, на Порталі електронних послуг ДСНС з'явився реєстр ліцензіатів.

Онлайн-оформлення ліцензії – це вже друга послуга, яку надає Державна служба України з питань надзвичайних ситуацій. З лютого працює електронна послуга з надання декларації з пожежної безпеки. Запуск обох електронних сервісів став можливим завдяки спільній роботі Державного агентства з питань електронного урядування зі Службою, а також – завдяки підтримці проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послуги»/TAPAS і Фонду Східна Європа.

Ольга Афанасьєва

виконавчий директор UVCA (Української асоціації венчурного і приватного капіталу)

Microsoft оголосила про придбання найбільшого хостингу репозитарія GitHub за $7,5 млрд. По суті, це угода підкреслює "повернення" корпорації до свого коріння – відритого програмного забезпечення, що стало можливим тільки під керівництвом нинішнього голови Microsoft Сатья Наделла. Крім того, це суттєво вплинуло на вартість акцій Microsoft в позитивному ключі.

Найбільший в світі фонд Vision Fund, заснований японським SoftBank, розкрив угоду вартістю $2,3 млрд. Цього разу інвестиція спрямована в департамент General Motors з розробки автономних автомобілів. Уже наступного року компанія планує випустити свій перший транспортний засіб з автопілотом. Ця угода демонструє впевненість компанії в розвитку сегмента самоврядних автомобілів.

В принципі, спостерігаючи за інвестиціями Vision Fund, можна визначати тренди майбутнього. Так, розмір фонду становить $100 млрд. Для порівняння: $33 млрд "підняла" вся американська венчурна індустрія в 2017 р, $46 млрд було проінвестовано в стартапи в світі 2017 р. Запам'ятайте ім'я засновника – Масайоші Сан. Власне, фонд має на меті побудувати свою "віртуальну Кремнієву Долину в СофтБанку" – платформу, де портфельні компанії-юнікорни зможуть обмінюватися експертизою/контактами/купувати товари-послуги один одного/об'єднувати зусилля і т.д. Третина фонду вже була проінвестована в 25 компаній. Причому, як правило, Vision Fund фактично "вмовляє" компанії взяти більше грошей, ніж вони спочатку хотіли. Stay tuned!

Commonwealth Bank of Australia був оштрафований на суму понад $535 млн національним агентством з боротьби з фінансовими порушеннями. Причиною стало порушення правил з відмивання грошей і фінансування тероризму. У банку була допущена помилка в проведенні понад півсотні тисяч транзакцій – поповнення депозиту фактично анонімно, без фіксування платника. Цей найбільший штраф в історії країни, по суті, став ще одним випадком, коли в разі технологічної помилки було допущено збій в приватності користувачів.

Apple презентувала нові версії iOS, macOS, watchOS і tvOS. Найочікуваніша серед них – iOS 12 – в цьому році не виправдала навіть найскромніші очікування. Apple пообіцяла, що нова "операційка" прискорить телефони на 50% в середньому через новий, більш досконалий алгоритмм. Також компанія удосконалила голосовий помічник Siri, який тепер зможе за допомогою заздалегідь зазначених фраз виконувати більш складні завдання завдання. Для тих, хто користується FaceTime теж є новини – тепер в розмову можна додати до 32 особи і використовувати його як відеоконференцію.

Xiaomi – один з лідируючих виробників мобільних телефонів Китаю – оголосила про намір провести первинне розміщення акцій (IPO) на Гонконгській фондовій біржі. За успішного результату справи вартість може досягти $50-70 млрд. IPO може стати найбільшим в світі після Alibaba в 2014 році.

Володимир Бондаренко

CEO Mauris

Цього понеділка стало відомо, що корпорація Microsoft купила GitHub за $7,5 млрд. Раніше повідомлялося, що Microsoft за вартістю акцій перегнала Google, хоча у компанії давно не було анонсів гучних сервісів. Здавалося б, позиції Google сильніші, але на фондовому ринку Microsoft виявилася дорожчою, що для багатьох стало великим здивуванням.

В першу чергу, корпорація купила величезну аудиторію розробників – 28 млн користувачів. По-друге, ця покупка зможе змінити імідж Microsoft в професійному середовищі. По-третє, це отримання прибутку з платних сервісів GitHub.

Купівля GitHub позитивно позначиться на тенденції розвитку компанії Microsoft. Корпорація мудро веде бізнес: якщо велика частина великих IT-компаній будує бізнес на основі свого топового продукту, Microsoft, в свою чергу, диверсифікує його. Їхня стратегія розумна, адже націленість на один продукт в перспективі може зіграти злий жарт.

Але думки щодо результату такої угоди у користувачів GitHub розходяться. Розробники поставилися до новини про покупку сервісу зі скепсисом, і масово переводять свої проекти на GitLab. Таке ставлення склалося неспроста: згадати тільки покупку Skype або LinkedIn. Відверто кажучи, всі перспективні і популярні сервіси, куплені Microsoft, або закриваються, або стають "кривими" і "не дуже робочими". Але є й оптимісти, які пророкують успішну інтеграцію цих компаній.

Ми, в свою чергу, щиро віримо, що корпорація Microsoft зламає стереотип і почне покращувати якість придбаних сервісів. В іншому випадку вся аудиторія розробників піде до прямих конкурентів GitHub, а в історії Microsoft з'явиться ще одна невдала інтеграція.

Назар Гриник

CEO агентства з мобільного маркетингу LEAD9

Завершилися судові тяжби щодо введення в дію послуги збереження номера при зміні оператора мобільного зв'язку.

У Нацкомісії з питань зв'язку та інформатизації очікують, що запустити послугу вийде в лютому 2019 року. Оператори мобільного зв'язку впевнені, що це позитивно вплине на послуги, стимулюючи всіх гравців ринку до активної боротьби за абонента завдяки формуванню привабливих тарифів та підвищенню якості обслуговування.

Сергій Яковлєв

комерційний директор Дивізіону IT-дистрибуції MTI

Біля узбережжя Шотландії Microsoft встановила дата-центр на дні моря на глибину 35,5 метрів. Підводний дата-центр складається з 864 серверів. Доступ до інтернету проходить за допомогою підводного кабелю. Сервера з високою продуктивністю виділяють багато тепла, а їхнє охолодження – процес витратний. Експеримент покаже наскільки можливо знизити ці витрати.

У Тайбеї (Тайвань) відбулася міжнародна виставка Computex 2018. В ході виставки Microsoft представила нову групу пристроїв, яка отримала назву Windows Collaboration Display.

Це екрани високої роздільної здатності, які обладнані датчиками, що фіксують появу людей в приміщенні. Управляти дисплеєм можна за допомогою голосового помічника Cortana. Унікальність дисплея в тому, що до нього можна підключити будь-який комп'ютер, що працює під ОС Windows 10.

На тій же виставці компанія Asus показала монітор CG32UQ, розрахований на власників консолей Microsoft Xbox One X або Sony PlayStation 4 Pro. Монітор може відтворювати матеріали в форматі HDR10, це корисно не тільки для ігор, але і для стрімінга відео 4K HDR з популярних ресурсів, таких як Netflix або Amazon Prime, а в Україні – MEGOGO.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X