Інтернет-магнат Кім Дотком вимагає у Нової Зеландії $6,8 млрд за незаконний арешт

24 січня 2018, 11:01

Бізнесмен Кім Дотком вимагає від уряду Нової Зеландії кілька мільярдів доларів компенсації за незаконний арешт за недійсним ордером.

Підприємець хоче отримати збитки за упущену вигоду від сайту обміну файлами Megaupload, пише Financial Times.

У своєму позові Дотком спирається на 92 поправку статті 131, яка була ухвалена парламентом Нової Зеландії. Згідно з поправкою, будь-яке кримінальне переслідування інтернет-бізнесу в країні заборонено.

Відео дня

Шість років тому новозеландський елітний підрозділ боротьби з тероризмом провів обшук в будинку Доткома і затримав його разом з дружиною і дітьми. Кіма відпустили під заставу 22 лютого того ж 2012 року. Проте бізнесмен втратив компанію Megaupload вартістю в мільярди доларів.

У лютому минулого року влада Нової Зеландії дозволила екстрадувати Кіма Доткома до США.

"Під час підготовки і застосування незаконного ордера на арешт генеральний прокурор, закон корони і поліція діяли за неналежним мотивом, щоб отримати прибуток від інтересів США і Голлівуду", - йдеться в судових документах.

Дотком стверджує, що ордер на арешт не мали виписати, оскільки злочини, в яких його звинувачують, не є злочинами, пов'язаними з екстрадицією. Він стверджує, що влада це знала, але пішла на порушення. Також Дотком пише, що за ним і його вагітною на той момент дружиною незаконно шпигували близько місяця - з 16 грудня 2011 року.

Німецько-фінський підприємець Кім Дотком раніше носив прізвище Шміц (Schmitz). Він - колишній власник найбільшого файлообмінника Megaupload, а з січня 2013 року - власник нового файлообмінника Mega.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X