Темна сторона даних. Як непотрібні файли в інтернеті сприяють глобальному потеплінню

23 квітня 2020, 10:02

Аналітики з’ясували, що 52% всіх даних в інтернеті не використовуються. Це щорічно призводить до викиду в атмосферу великої кількості шкідливих речовин.

За даними аналітичної компанії Veritas Technologies більше половини (52%) бізнес-даних, що зберігаються компаніями по всьому світу, є неактивними і їх ніхто не використовує. Такі дані називають «темними».

Відео дня

В основному, «темні дані» - це дублікати, резервні копії різних файлів і документів. В середньому, за даними Veritas Technologies, існує 7 копій одного файлу. Деякі компанії навіть не знають про їх існування.

Ресурси, які витрачаються на зберігання цих документів, дуже впливають на навколишнє середовище і завдають їй шкоди. За підрахунками аналітиків, енергія, яка використовується для зберігання «темних» даних, виробляє щорічно 5,8 млн тонн вуглекислого газу.

«У всьому світі окремі особи і компанії працюють над тим, щоб зменшити викиди вуглекислого газу. Але мало хто бореться з «темними даними», - говорить директор зі сталого розвитку Veritas Філ Брейс.

За його словами, «темні дані» виробляють більше вуглекислого газу, ніж 80 різних країн разом узятих.

Експерти припускають, що проблема тільки посилюватиметься. Через глобальну діджіталізацію і розвиток хмарних технологій, даних буде ставати все більше. Це призведе і до пропорційного зростання кількості, так званих, «темних даних».

На думку аналітичної компанії IDC, обсяг збережених даних по всьому світу до 2025 року виросте до 175 зеттабайт (1 зеттабайт - це число з 21 нулем). З них 91 зеттабайт займуть «темні дані», що в 4 рази більше сьогоднішнього обсягу.

фільтрація «темних даних» та видалення непотрібної інформації повинні стати основним завданням для бізнесу по всьому світу, вважає Брейс.

Показати ще новини
Радіо НВ
X