Intel зізналася в уразливості своїх процесорів китайським компаніям раніше, ніж уряду США

29 січня 2018, 11:51

Представники Intel повідомили китайським фірмам Alibaba і Lenovo про уразливість Meltdown до того, як поставили до відома владу США.

Це викликає побоювання, що Китай міг використовувати діри в безпеці, повідомляє Engadget.

Джерела Wall Street Journal відзначають, що уряд Китаю регулярно відстежує такі переговори. Таким чином, китайська влада теоретично могла використовувати діри для перехоплення даних до того, як з'явилися виправлення цієї уразливості.

Відео дня

Представник Intel не став детально розповідати про цю ситуацію, але підтвердив, що компанія не може вчасно повідомити всіх. У компанії Lenovo заявили, що інформація Intel захищена угодою про нерозголошення. У Alibaba зазначили, що будь-які звинувачення в обміні інформацією з китайським урядом є "спекулятивними і необґрунтованими", але це не виключає, що чиновники перехоплюють деталі переговорів без повідомлення Alibaba.

Немає ніяких прямих доказів того, що Китай скористався цими недоліками, але, на думку журналістів Engadget важливо, що уряд США міг б допомогти координувати розкриття інформації і переконатися, що у більшості компаній є необхідні виправлення.

Фахівці з безпеки Google 3 січня повідомили про виявлені вразливості в процесорах Intel, AMD і ARM. За їх словами, зловмисники можуть скористатися цими "дірками" для перегляду системної пам'яті, яка повинна бути недоступною.

Хтось несанкціоновано може читати паролі, ключі шифрування або іншу конфіденційну інформацію. Згадані уразливості також можуть вплинути на роботу комп'ютерів з графічними програмами або великими електронними таблицями. Швидкість обробки даних може знижуватися на 50%.

Раніше НВ повідомляло, що творець Linux розкритикував рішення Intel для вразливостей Meltdown і Spectre. Лінус Торвальдс назвав "сміттям" серію патчів для блокування другого варіанту уразливості Spectre.

Показати ще новини
Радіо НВ
X