Intel заявила, що її процесори перевершують гучні Apple M1. Чи це правда?
Intel вирішила оголосити піар-війну Apple. Що з цього вийде?
У листопаді 2020-го року Apple представила свій новий чіп — M1. Intel анонсувала свої оновлені процесори Tiger Lake трохи раніше, але зараз вирішила «напасти» на конкурента, виклавши різні тести продуктивності.
Оновлені MacBook Air, MacBook Pro і Mac Mini використовують чіпи M1. Згідно з тестами, вони значно продуктивніші за попереднє покоління, яке використовувало процесори від Intel. І навіть найдешевший «новий» обходив найдорожчий «старий» у деяких тестах.
Здається, в Intel не забули про публічне приниження і тепер вирішили виступити з яскравою відповіддю.
Компанія опублікувала порівняльні результати тестів, у яких демонструє перевагу нових чіпів.
Видання Tom’s Hardware переглянуло їх усі, а також провело аналіз на чесність.
Продуктивність роботи


Для вимірювання продуктивності роботи Intel порівняв системи з процесором Core i7−1185G7 (4 ядра, до 4,8 ГГц) і 16 ГБ оперативної пам’яті, із MacBook Pro в ряді практичних задач і додатків. При цьому, Intel уникнув стандартних тестів, через що видання засумнівалося в об'єктивності тестів із Microsoft Office 365 і такій великій перевазі Tiger Lake перед M1.
Згідно з тестами, практично в усіх завданнях — причому не тільки серфінгу в інтернеті і роботі в офісному пакеті Microsoft Office 365, але й у рендерингу відео, обробці фото, роботі в утиліті Topaz Lab — система на основі Tiger Lake показала себе потужнішою всюди, причому іноді навіть у кілька раз.
Tom’s Hardware зазначає, що це розбігається з результатами їхніх тестів і показники M1 були трохи занижені, адже на їхніх внутрішніх тестах системи видавали приблизно однакові результати. Використання ж тесту WebXPRT 3 надає Intel перевагу, оскільки розробник тестів (Principled Technologies) й Intel давно підтримують стосунки.
Продуктивність в іграх

Apple — загалом неігрова платформа, і далеко не всі любителі геймінгу будуть купувати собі MacBook — хіба що як «додатковий» комп’ютер для монтажу й обробки відео з цих самих ігор.
Проте, Intel вирішила провести аналіз і тут і навіть винесла в окремі колонки ігри, які неможливо запустити на комп’ютерах Apple. Хоча варто відзначити, що в деяких іграх Apple навіть «перемогла».

Також серед переваг в області геймінгу Intel і Windows виділив широку сумісність з ігровими магазинами, доступом до зовнішніх відеокарт, а також зазначив «проблеми з підключенням через Bluetooth і Wi-Fi» — правда, не уточнивши, що саме не так.
Батарея

Тут можна помітити ще одну маніпуляцію Intel — і, напевно, найбільшу. У цих тестах компанія повністю змінила техніку — причому як свою (Intel Core i7−1165G7 замість Core i7−1185G7), так і чужу (MacBook Pro з 8 ГБ оперативної пам’яті замість моделі з 16 ГБ).
І навіть у цьому випадку Intel трохи програла — Tom’s Hardware уточнює, що, згідно з їхніми тестами, ноутбуки Apple били інтелівські на кілька годин.
Форм-фактор

Тут Apple дійсно опиняється у слабшому становищі, адже Intel пропонує набагато більше опцій для свого користувача — серед інших, моделі з сенсорними екранами й моделі-трансформери.
Також мінусом комп’ютерів на базі M1 є можливість підключення лише одного зовнішнього дисплея — але, будьмо відвертими, можливість підключення більшої кількості моніторів може стати в нагоді лише для дуже невеликої кількості людей.

Із ціною також сталася невелика хитрість — тут Intel «упустив» модель MacBook Air із 8 ГБ оперативної пам’яті та 256 ГБ пам’яті за 1000 доларів. Але ж він за багатьма характеристиками обходить Dell XPS 13 із заявленою вартістю в 1500 доларів.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.