Instagram заблокував сотні вкрадених акаунтів з «рідкісними» іменами

5 лютого 2021, 16:17

Instagram, Twitter і TikTok видалили сотні акаунтів, які належали користувачам, які займалися крадіжкою і перепродажем профілів з короткими іменами.

Прості юзернейми — @killer, @stonks, @miracle, @sick — високо цінуються серед користувачів соцмереж, оскільки вони вказують, що їхній власник був одним з перших зареєстрованих на платформі.

Відео дня

Саме такі акаунти часто стають мішенями шахраїв і хакерів, які різними способами — від вимагання та переслідування до шантажу і злому — намагаються роздобути їх, щоб потім перепродати. Ціна може досягати декількох десятків тисяч доларів, пише Bloomberg. Загальний ринок перепродажу «рідкісних» імен акаунтів оцінюється в десятки мільйонів доларів.

"Для багатьох з них це щось на кшталт ігор. Вони надіслали мені фотографії мого будинку на Google Maps, писали мою адресу, що хочуть згвалтувати і вбити моїх батьків. Вони навіть створили акаунт, який «викривав» мене в Instagram, де вони просто публікували і придумували брехню про мене", — розповідає в інтерв'ю NY Times 22-річний Джексон Веймер, адміністратор мем-аккаунта під назвою @hugeplateofketchup8.

Зачищати акаунти почали 4 лютого — саме тоді Instagram завершив перевірку сайту ogusers. com, де перепродають профілі. Платформа намагалася повернути акаунти початковим власникам, але встановити реальних творців досить складно через те, що хакери можуть переконливо видавати себе за їхніх власників.

За захопленнями стоїть дев'ять людей, також заблокували посередників, які допомагали їм організовувати перепродаж акаунтів. В основному це були студенти, які намагалися заробити під час пандемії. Instagram також співпрацює з місцевими правоохоронними органами, щоб притягнути винних до відповідальності.

У TikTok і Twitter підтвердили The New York Times, що за підтримки Instagram видалили зі своїх платформ акаунти, які реєстрували юзернейми з метою їх подальшого перепродажу або несумлінного використання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X