Ілон Маск розповів, наскільки безпечною буде його супутникова мережа

27 лютого 2018, 13:19

Засновник SpaceX Ілон Маск пояснив, як буде відбуватися шифрування даних в його новому проекті глобального інтернету Starlink.

У проекті реалізуєтся схему захисту, яку неможливо зламати при сьогоднішньому рівні технології, написав Маск в своєму блозі, відповідаючи на запитання російського IT-журналіста Євгена Черешнєва.

Відео дня

"Це буде наскрізне шифрування, закодоване на рівні прошивки. Навряд чи можна зламати таке з поточними обчислювальними технологіями. Виправлення вразливості буде через оновлення прошивки всієї мережі", - написав Ілон Маск. Тобто система буде отримувати оновлення в зашифрованому вигляді.

Також, за словами Маска, протокол нової глобальної мережі буде "безумовно Peer-to-peer", при цьому - простіше IPv6 і з малими накладними витратами на пакет.

"Я не впевнений, що цього достатньо - в будь-який централізованій системі завжди є потенціал злому - загрози на кшталт ZeroDay (вразливість, про яку дізнався хакер, але не знає розробник), MITM (man in the middle) - хоча тут для злому буде потрібен супутник, нехай він навіть лежить на землі, але упізнаваний системою як "свій", підміна сертифікатів тощо. Нарешті, вкрай складно захистити продукт від закладок, зроблених спецслужбами", - написав генеральний директор компанії Biolink Technologies, фахівець з інформаційних технологій Євген Черешнєв в своєму блозі, коментуючи заяви Маска.

Як зазначив Черешнєв, потенційні проблеми Starlink пов'язані в першу чергу з хакерами. Проте, за його словами, "Starlink зможе стати мережею зв'язку, про яку ми так мріємо - системою, яка не стежить за кожним чихом, словом, кроком своїх користувачів і при цьому дозволяє зростати бізнесу".

Нагадаємо, 22 лютого компанія SpaceX здійснила запуск ракети-носія Falcon 9 з супутниками для роздачі інтернету Microsat 2a і Microsat 2b зі стартового майданчика в Каліфорнії. Інтернет на основі подібних супутників, за задумом Маска, буде доступний по всій земній кулі.

Однак, супутниковий інтернет від Маска з'явиться ще нескоро. Якщо SpaceX вдасться вийти на 40 успішних пусків на рік і компанія буде займатися тільки мережею Starlink (що неможливо в принципі), ми побачимо на орбіті робоче угруповання не раніше ніж через 4 роки. Таким чином, повноцінної роботи системи варто очікувати до 2025 року.

Справа в тому, що SpaceX фізично не може запустити за один раз більше десяти таких апаратів: їхні габарити становлять 4 x 1,8 x 1,2 метра, отже, вся група з 4425 супутників потребує понад 400 запусків.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X