І тебе порахували. Vodafone першим із українських операторів відкрив доступ до Big Data

7 листопада 2017, 10:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Компанія заснувала лабораторію з вивчення великих даних в інтересах державного та комерційного сектору. Це відкриє нові можливості розвитку транспорту, реклами, рітейлу, медицини та комунального господарства

Vodafone Україна створила Big Data Lab – майданчика для вивчення великих даних, а також для розробки на їх основі нових сервісів. Про це учора повідомила генеральний директор компанії Ольга Устинова. Вона відразу ж зазначила, що всі дані – знеособлені і їх розкриття не несе загрози для персональних даних абонентів Vodafone Україна.

Відео дня

За її словами, телеком-оператори накопичують велетенські обсяги інформації і навчилися використовувати її для власних потреб. Наприклад, проаналізувавши переміщення і поведінку в мережі своїх абонентів можна краще визначити місце для відкриття фірмового магазину або підібрати тарифні пропозиції.

Гендиректор компанії розповіла, як світовий досвід Big Data можна використовувати в Україні. Вона згадала про обвал столичного Шулявського моста, зазначивши, що в Данії уже є приклад, коли там міст обладнали різноманітними датчиками. Які в режимі онлайн відстежують стан конструкції та повідомляють про те, коли та які ремонтні роботи потрібно провести.

Устинова підкреслила, що вперше в Україні телеком-оператор для всіх зацікавлених дата-аналітиків і розробників відкриє реальний масив даних. Він буде складатися з даних про 100 тис. абонентів Vodafone Україна, які збиралися впродовж трьох місяців у восьми містах Західної України.

Учасники Big Data Lab під керівництвом менторів працюватимуть у трьох напрямках: рішення для міста, для бізнеса та покращення якості життя. Цей проект триватиме три місяці та пройде в п’ять етапів. З 7 по 24 листопада пройде відбір учасників, 25-го – буде навчання роботі з операторськими даними і попередня генерація ідей. Далі, 9-10 грудня відбудеться хакатон, переможці якого з 11 листопада 2017 року до 30 січня 2018 року працюватимуть в акселераторі. Захист розробок перед інвесторами запланований на 30 січня наступного року.

Після завершення роботи Big Data Lab компанія розглядає кілька варіантів подальшої співпраці з найперспективнішими командами. Наприклад, зазначила Ольга Устинова, це може бути пропозиція стати працівником Vodafone Україна, а також придбання стартапів чи ідей.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X