Гонка за трильйон. Хто стане третьою найдорожчою компанією після Apple і Amazon

5 вересня 2018, 13:03

Капіталізація онлайн-ритейлера Amazon ненадовго перевищила $1 трлн. Наступними досягти цієї суми можуть Microsoft і Google.

 

 

Як повідомляло НВ, 4 вересня 2018-го акції Amazon перевищили позначку у $2050 і капіталізація американського інтернет-магізину на деякий час стала більше $1 трлн.

Це сталося рівно за місяць після того, як Apple побила історичний рекорд ринкової вартості і встановила свою ціну на значеннях вище $1 трлн.

Відео дня

Apple давно суперничали з Amazon з приводу того, хто першим переступить рекордну cумму. Враховуючи те, що зараз капіталізація Apple становить уже $1,1, а показники Amazon за день впали до $994 млрд, - можна сміливо стверджувати, що компанія з Купертіно перемогла дітище Джеффа Безоса.

А як же Google?

Поки Антимонопольний комітет Європи накладає на Google «жебрацькі» $5-мільярдні штрафи, американська інтернет-корпорація лише нарощує прибуток і вступає в боротьбу за право стати найдорожчою компанією у світі.

Згідно даним Statista, топ-5 найдорожчих підприємств на початок поточного року становили Apple, Amazon, Alphabet (материнська компанія Google), Microsoft і Facebook.

Зараз показники залишились приблизно у тому ж діапазоні, з невеликими змінами.

Очевидно - лідерство залишається за Apple, а їм на п'яти наступає Amazon. Найцікавіша ситуація з третім і четвертим місцем: ще півроку тому Google випереджав Microsoft майже на $16 млрд. За останніми ж даними Nasdaq, капіталізація Microsoft складає $856 млрд, а Google - $837 млрд.

Як повідомляє TechCrunch, у другому кварталі 2018-го Alphabet отримав $32,66 млрд прибутку, хоча і це не допомогло Google у боротьбі з Microsoft.

Лузери і андердоги

Головним невдахою сезону, безумовно, став Facebook. З урахуванням всіх скандалів, падінь вартості акцій та інших "гойдалок", ринкова вартість соціальної мережі впала до $494 млрд.

Facebook, як і раніше, залишається в топ-5, але тепер найближчі конкуренти з Google перевершують їх за цим показником майже в два рази.

Очевидно, у компанії Марка Цукерберга навряд чи вийде дістатися до $1 трлн найближчим часом.

Далеко до заповітного трильйона і телекомунікаційному гіганту з Китаю - Tencent. Компанія переживає не найкращі часи, а на днях Tencent взагалі вмить втратив $20 млрд капіталізації через нові жорсткі обмеження користування інтернет-сервісами від влади КНР.

Як не дивно, але деякі експерти приписували досягнення вартості у $1 трлн «скромній» Tesla Ілона Маска.

Звичайно, на відміну від інших, ця компанія не отримує основний дохід від інформаційних технологій, але, у будь-якому випадку, зелена економіка майбутнього буде грунтуватися на рішеннях, які Tesla впроваджують вже зараз.

Та й сам Маск, який відверто любить гучні заяви, говорив, що після придбання компанії з сонячної енергетики Solar City, вартість нової корпорації може в один день вирости до $1 трлн.

перший трильйонери

Аналітик британського банку Barclays Росс Сендлер прогнозував, що Amazon так чи інакше стане компанією з вартістю в $1 трлн. «Це питання не «якщо», а «коли», - говорив експерт

Не варто забувати і про засновника та керівника Amazon, найбагатшу людину планети Джеффа Безоса. У міжнародній організації Oxfam, яка займається зниженням рівня бідності, підрахували, що Безос і особисто може стати першим трильйонером у світі протягом наступних 25 років.

За версією Forbes, зараз капітал Джеффа Безоса становить $166,9 млрд, що більш ніж у 5 разів перевищує діючий дохідної бюджет України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X