Гоніння на алфавіт. У китайських соцмережах заборонили літеру N

5 березня 2018, 10:18

Китайські цензори блокують повідомлення зі згадуванням книги "Колгосп тварин" Джорджа Оруелла, а також з латинською літерою N.

Судячи з усього, заборона літери пов'язана з бажанням китайської влади знизити популярність виразів типу "N термінів на посаді", пише Independent.

За словами експертів, негласна заборона набула чинності незабаром після того, як компартія Китаю запропонувала прибрати з конституції країни норму, яка не дозволяла бути главою держави більш ніж два п'ятирічних терміни. Критики цієї пропозиції вважають, що голова КНР Сі Цзіньпін зможе отримати завдяки цьому довічні повноваження.

Відео дня

Сайт China Digital Times, який базується в Каліфорнії, з'ясував, що під заборону потрапили буква N, романи Оруела "Колгосп тварин" і "1984" рік, а також фраза "Xi Zedong". Остання являє собою комбінацію імен Сі Цзіньпіна і Мао Цзедуна. Також в соцмережі Weibo, аналогTwitter в Китаї, заблоковано пошук за словами "незгода", "культ особистості", "довічний", "безсмертя" тощо.

За деякими відомостями, під заборону потрапили навіть згадки студії Disney і Вінні-Пуха. Справа в тому, що опоненти часто порівнюють главу КНР Сі Цзіньпіна з цим ведмежам.

Якщо поправка буде ухвалена, то нинішній голова КНР Сі Цзіньпін зможе залишатися лідером країни навіть після 2023 року. Прийняти або відхилити поправку має парламент країни, Загальнокитайські збори народних представників, який почав свою чергову сесію 4 березня.

На початку 2017 року НВ повідомляло, що державне управління КНР у справах друку, радіомовлення, кінематографії та телебачення не видало ліцензію Pokemon Go. Популярну гру вважали занадто небезпечною для життя громадян. Гра використовує дані геолокації від сервісу Google Maps які в Китаї заборонені.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X