Прихід 4G в Україну та найбільша в світі крадіжка біткоінів. Головне в IT за тиждень

2 лютого 2018, 21:00

Топ-менеджери і експерти галузі інформаційно-комунікаційних технологій розповіли НВ про найважливіші події індустрії, що відбулися на минулому тижні.

радник першого віце-прем'єр-міністра України з питань цифрової економіки

В Україні 31 січня 2018 року відбувся 4G-аукціон частот в діапазоні 2,6 ГГц. Всі три мобільних оператори придбали частоти: lifecell - 30 МГц, Київстар - 30 МГц і Vodafone Україна - 20 МГц.

Відео дня

За ці 80 МГц "виторгували" 2 456 552 705 грн. ($88,174 млн), що на 168,551 млн грн. більше, ніж мінімальні тендерні ціни.

В цьому році в телеком-секторі у світі триватимуть покупки "вертикальних" компаній. Наприклад, французький Orange купив IT-компанію, що спеціалізується на Health Care – для посилення своїх компетенцій в даному напрямку. Таким чином, Orange планує взяти активну участь в реформі охорони здоров'я Франції.

Google посилює свої позиції в розробці смартфонів. Днями завершився процес покупки 2 тис. фахівців HTC разом з правами на інтелектуальну власність. Ці спеціалісти займалися на умовах аутсорсу розробками для Google

Останні два тижні новин про криптовалюти - біткоіни, хакери, дії регуляторів різних держав - було більш ніж достатньо.

Біткоін впав знову до $8735,79 (02.02.2018), а 26 січня хакери здійснили найбільшу крадіжку криптоволют - $530 млн - з японської віртуальної біржі Coincheck.

Тетяна Попова

голова ради Асоціації Телекомунікаційна палата України

На цьому тижні хочу відзначити дві значущі події в Україні. По-перше, це Digital Talk з прем'єр-міністром. На моїй пам'яті вперше за останні 10 років глава уряду більше двох годин приділив питанням цифрового розвитку і уважно слухав учасників. Дуже змістовні були виступи керівників наших провідних телекомунікаційних компаній. Важливо, що питання розвитку інфраструктури і доступу до неї були на першому місці.

Друга важлива подія - тендер на 4G. Незважаючи на певний скептицизм деяких спостерігачів - він пройшов успішно. Були реальні торги. Всі мобільні оператори отримали частину спектру в 2600 МГц. Будемо чекати розгортання мереж і проведення ще одного тендера в 1800-му діапазоні.

Володимир Бек

голава IT Комітету EBA, член ради директорів Sigma Software

Тиждень у вітчизняному IT і на ринку технологій видався досить насиченим, але цікавим. На мій погляд найяскравішою новиною в українських медіа стали результати покупки 4G-частот операторами мобільного зв'язку. Є приємні відчуття якоїсь точки неповернення і руху в напрямку подальшого розвитку технологій в Україні.

Порадувала зустріч Digital Talk з Володимиром Гройсманом про розвиток цифрової економіки країни. IT Комітет ЕВА був у складі робочої групи зі створення концепції digital-розвитку, тому приємно, що спільна робота і синергія зусиль індустріальних асоціацій і експертів прийнята до уваги Кабміном. В рамках зустрічі прем'єр-міністр наголосив на необхідності розвитку людського капіталу, який є головним активом цифрової економіки і драйвером змін і впровадження інновацій в країні. Враховано важливість експортної конкурентоспроможності української IT-індустрії. Зазначу, що темпи зростання, в тому числі під час криз, кажуть самі за себе. А експортно-орієнтований сектор IT індустрії прямо працює на розвиток креативного людського капіталу України.

Олександр Федієнко

голова правління Інтернет Асоціації України

На цьому тижні відбулася важлива подія за участю прем'єр-міністра під назвою Digital Talk. Де багато говорили про цифрову економіку, зміну парадигм, електронну освіту. Про те, що наші кадри зустрічаються всюди у світі, тому що вони дуже хороші, вони якісні. До речі, всі присутні пишалися цим фактом! Тобто ми стали не просто кузнею кадрів, ми стали придатком до ринку, який наші кадри приймає. Не дарма Чехія днями в два рази збільшила квоти саме для наших громадян. Всі говорили, що треба щось робити, щоби кадри таки залишалися в країні.

Обговорювали також широкосмуговий доступ (ШСД) в інтернет. Навіть пропонували завдяки супутниковому зв'язку покрити ШСД всю країну.

Але хтось із спікерів торкнувся питання вартості продукту. Мовляв, шановні, якщо швидкість інтернет-доступу буде велика, то і вартість виросте. Це добре чи погано?

На мій погляд це логічно! Якщо ми хочемо бути країною - не придатком і не кузнею кадрів, то чому продукт, який виробляють інтернет-провайдери, повинен знецінюватися? Можливо, це робиться навмисне? Тобто, стоїть завдання наповнити країну дешевим продуктом, не зовсім якісним, але - масовим. Можливо саме тому національні оператори продають свої послуги саме по 1 грн.?

Я пам'ятаю ті часи, коли на зустрічах у телеком-регулятора деякі досить великі компанії жваво обговорювали, що демпінг - це зло для галузі. І що демпінгом займається саме середній і малий бізнес. Окей, сказали всі і почали "війну" з таким бізнесом, за допомогою купи якогось нормативного мотлоху. Але, як то кажуть, руки пишуть, а очі не вірять. Проблема в тому, що подібна тактика випаленої землі з боку великих компаній знищує не просто ринок, а всю галузь.

Станіслав Под'ячев

керуючий партнер Blockchain Lab

Південнокорейський конгломерат Samsung розробляє чіпи інтегральних схем (Application-Specific Integrated Circuits (ASIC)) для конкретних додатків спільно з тайванським виробником TSMC.

TSMC надає чіпи ASIC, що використовуються в Antminers Bitmain, але це нове партнерство з Samsung цілком може стати першим реальним конкурентом для виробників чіпів Bitmain. Китайський майнінговий гігант Bitmain вже давно володіє монополією на майнінг. Розробивши чіпи ASIC, Bitmain швидко змінив майнінг Bitcoin. Таким чином, падіння ринку деякі учасники ком'юніті пов'язують з реакцією китайських майнерів на новини про розробку чіпів Samsung.

Одночасно з цією новиною 1 лютого у низці ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що в аеропорту Києва митники заарештували 200 ASIC-Майнер загальною вартістю близько 13 млн грн. ($460 тис.) і масою 950 кг, які були закуплені в Гонконзі і призначалися для однієї з українських компаній. Майнери залишаться під арештом до винесення рішення судом.

На цьому тижні ми спостерігаємо значне падіння ціни Bitcoin і альткоінов. Курс Bitcoin відкотився до рівня листопада 2017 року. Ми бачимо зв'язок такого падіння з новинами про те, що велика кріптобіржа Bitfinex і емітент токенів Tether отримали виклик до суду від американських регуляторів. Продовження скандалів навколо Bitfinex і Tether з різною інтенсивністю розвивається останні півроку. Дуже схоже, що спроби дискредитувати біржу Bitfinex або платіжне рішення Tether пов'язані з бажанням деяких гравців ринку маніпулювати курсом bitcoin для скупки його за нижчою ціною.

Сбербанк Росії планує запустити криптобіржу в своїй швейцарській філії Sberbank Switzerland AG. Російський банк вибрав Швейцарію для розміщення біржі, тому що російська влада в даний час не дозволяє криптовалютні операції, а в Швейцарії криптобіржі є законними. Виникає питання: невже навіть держбанк боїться робити бізнес в РФ?

Комісія США з цінних паперів і бірж (SEC) отримала постанову суду про заморожування активів техаського ICO, яке зібрало понад $600 млн. Постанова призупиняє роботу AriseBank із залучення будь-яких додаткових грошових коштів інвесторів. Агентство стверджує, що ICO з листопада залучало кошти без реєстрації регуляторів. Агентство заморозило криптоактиви, в тому числі Bitcoin, Dogecoin і Litecoin, і постановило повернути гроші інвесторам. Заморожування активів - це найзначніша дія для агентства, що намагається захистити ринок, який залучив мільярди від цілої низки інвесторів. Регулятор сигналізує про пропозиції, які, швидше за все, є цінними паперами. І які повинні бути зареєстровані відповідно до законодавства США про цінні папери.

Володимир Бондаренко

технічний директор компанії Mauris

Вперше за чотири роки одна з найбільших конференцій ігрової індустрії СНД, DevGAMM, відбулася в Києві. Захід проходив в Cosmopolite Congress Hall 1-2 лютого.

DevGAMM - одна з кращих можливостей для українського IT-бізнесу подати свій продукт на розгляд експертам, отримати новий досвід і розширити мережу своїх знайомств у галузі gamedev. Розробка ігор - один з найперспективніших напрямків для продуктових компаній.

В Україні активно збільшується кількість компаній, які займаються розробкою мобільних ігор, і кількість користувачів, які цінують цей сектор розробки. У цьому місяці наша команда провела аналіз доходів від мобільних застосунків за 2017 рік. Виявилося, що 82% коштів, а саме $48,3 млрд, зароблених за допомогою внутрішніх платежів, припала на мобільні ігри. Зараз в Україні зростає кількість ігрових продуктів як високого рівня, так і інді-проектів (аматорських, без залучення коштів). Наявність таких подій буде стимулювати подальший розвиток ігрової індустрії в нашій країні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X