Головне в IT за тиждень. Легалізація криптовалюти в Україні і "наші" на CES 2018

12 січня 2018, 20:16

Керівники та експерти галузі інформаційних технологій (IT) розповіли НВ про найяскравіші події тижня, що минає.

Кирило Мазур

керівник розвитку екосистеми UNIT.City

На цьому тижні багато поглядів були прикуті до світової виставці електроніки CES в Лас-Вегасі (США). У цьому році на виставці присутня, як ніколи багато, українських компаній – більше 20, і навіть створено український павільйон.

Відео дня

Сервіс хмарного зберігання файлів Dropbox конфіденційно подав документи для виходу на IPO.

Для світового ринку IT та стартапів це дуже позитивний і цікавий момент, якого багато інвесторів і гравці ринку давно чекали. У 2017 році Dropbox встигла перевищити планку в 500 млн користувачів по всьому світу, потрапити до клубу компаній, що заробляють понад $1 млрд, і навіть показати чистий прибуток. Цікаво, як на Dropbox будуть дивитися її майбутні американські інвестори – це багато в чому покаже оцінка компанії, яка закріпиться після її виходу на біржу.

З несподіваних новин – в Україні збираються "легалізувати" криптовалютний ринок.

Буквально днями стало відомо, що Національний координаційний центр кібербезпеки (входить до складу РНБО) створить робочу групу за участі представників Національного банку України, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної служби фінансового моніторингу України, Державної фіскальної служби України та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України для напрацювання нормативно-правових пропозицій з регулювання роботи криптовалютного ринку.

Цей ринок шалено зростає в усьому світі, але в Україні він перебуває в якійсь сірій зоні. Нова ініціатива (в теорії) допоможе зробити цей ринок в Україні прозорим, підвищить довіру до роботи криптовалютних бірж, а також створить спосіб офіційно платити податки з прибутку від такої діяльності. Хто стане регулятором і як буде відбуватися моніторинг ринку і транзакцій – ще належить визначити членам новоствореної ініціативної групи. Але хочеться вірити, що ініціатива все ж врахує також думку гравців ринку і країна підвищить свій рейтинг інноваційності в світі, запровадивши однозначні, чесні та зрозумілі для всіх правила гри на криптовалютному ринку.

Один з топових акселлераторів світу YCombinator запускає програму підтримки Біотек-стартапів.

Питання якості життя та вирішення проблем, пов'язаних зі старінням – новий великий тренд у світі. Програма YC Bio допоможе стартапам з рішеннями в цій сфері інвестиціями та менторською підтримкою. На відміну від умов стандартної програми, компанія запропонує $500 тис. за 10% або $1 млн за 20%, залежно від результатів компанії, якості команди, а також етапу розвитку.

Renault, Nissan і Mitsubishi анонсували запуск спільного фонду обсягом $1 млрд.

Новий фонд зосередиться на інвестиціях в інновації в транспортній сфері, включаючи енерготехнології, електротранспорт, автономні самокеровані системи, роботехнологіі і штучний інтелект (ШІ). Розглядатимуться як hardware-розробки, так і програмне забезпечення.

Олександр Кубраков

виконавчий директор Асоціації "ІТ України"

Поки деякі з нас все ще розгойдуються після зимових свят, в Лас-Вегасі прогриміла одна з найцікавіших виставок року, присвячена новим технологіям споживчої техніці – Consumer Electronics Show. Дивлячись на напрацювання і продукти, представлені на CES, можна відчути пульс глобальної IT-індустрії, зрозуміти, що буде хвилювати бізнес і споживача, зрозуміти їхні настрої на весь поточний рік.

Цього року зусилля практично всіх великих і не дуже гравців буде кинуто в сферу штучного інтелекту у всіх його можливих проявах – від автомобілів до мобільних процесорів. З огляду на солідну експертизу наших співвітчизників в ШІ, думаю, хороших замовлень до української IT-галузі додасться.

Крім можливості простежити тенденції, CES примітний і тим, що цього року в ньому активно брали участь і українські компанії – як у якості гостей (наприклад, компанія-член Асоціації "Intellias"), так і в якості експонентів. А завдяки підтримці наших колег з UVCA і Western NIS Foundation, 10 перспективних стартапів з України дебютували в рамках виставки і змогли похвалитися своїми розробками перед міжнародною аудиторією. До речі, багато з представлених продуктів засновані на застосуванні ШІ і були тепло прийняті відвідувачами виставки.

Цілком можливо, що українські технологічні продукти "широкого вжитку", як Viber або Skype, зовсім не за горами – передумов для цього дедалі більше. Тому вже зараз варто задуматися над тим, щоб у найближчий час створити всередині країни умови, які дозволили б утримати "гарячі голови" від передислокації в інші, більш сприятливі для технологічних стартапів, країни.

Тарас Джамалов

генеральний директор Lenovo в Україні

"Виставки померли", "На виставках електроніки більше немає інновацій", "Українці сильні тільки в програмуванні" – говорили вони. Але CES 2018 спростувала всі ці тези, і це радує.

У Лас-Вегасі добігає кінця п'ятдесят перша щорічна виставка споживчої електроніки CES 2018. Цього року на ній були і справжні інновації (в сфері smart-пристроїв, доповненої і віртуальної реальності, як наприклад, система Lenovo New Glass C220 зі штучним інтелектом), і тролінг (як вам стенд з "вирощеними в лабораторії" людьми як концепція безсмертя від Netflix?), і факап, який обернувся для брендів можливістю (дивіться за хештегом #CESblackout в твіттері).

Хто сказав, що українці сильні тільки в програмуванні? 20 українських стартапів приїхали на найбільшу світову виставку електроніки і показали, що IT-концепти "Made in Ukraine" можуть бути цікаві світові, а штучний інтелект і VR – цікаві українцям з точки зору розробок.

Цей рік обіцяє бути технологічним і інноваційним, без сумнівів.

Володимир Дем'яненко

CEO та керівний партнер компанії D2

Так як ми спеціалізуємося на IT для маркетингу, для нас новиною тижня стало чергова важлива зміна алгоритму показу постів у Facebookзменшення числа постів від брендів і ЗМІ на користь користувача. Це серйозно вдарить по брендах.

Як варто переглянути digital-політику компанії щодо соціальних мереж? Знизити бюджети на власні сторінки, адже вкладатися в генерацію контенту буде все менш доцільним. Простий шеринг новин із призом за це – відходить у минуле. Слід перевести бюджети на інтерактиви, програми, ігри, на якісні відео з сюжетними лініями.

Але найважливіше – перемикатися на проекти, які будуть стимулювати користувачів створювати органічний контент зі згадуванням брендів на своїх сторінках. Розпочнеться епоха engagement-проектів із залученням споживачів.

Сергій Калінін

керівний партнер LegalBlockBit

Відома компанія, яка займається грошовими переказами (друга за величиною в світі – НВ) – Moneygram підписала угоду про співпрацю з Ripple. Криптовалюта Ripple за капіталізацією посідає третє місце в світі. Якийсь час вона навіть випереджала Ethereum.

Ця новина говорить про те, що компанії з фінансового сектора, готуються застосовувати blockchain-технології. Важливий сам факт того, що стартап, який ґрунтується на DLT – технології розподілених мереж – зацікавив компанію з реальними кейсами з фінансової галузі. Тобто blockchain-рішення стають привабливими для реального бізнесу. Це чудова новина, адже технологія Ripple – хороша.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X