Головне в IT за тиждень. 3D-фортеця в Карпатах, українці на ProductHunt, WebSummit в Києві

26 січня 2018, 20:02

Про найважливіші події на ринку інформаційно-комунікаційних технологій НВ розповіли топ-менеджери та експерти галузі.

керівник розвитку екосистеми інноваційного парку UNIT.City

В українських чиновників знайшли криптовалюти на $232 млн. Цього тижня OpenDataBot опублікував цікаву статистику з відкритих реєстрів податкових декларацій. Згідно з офіційними даними, в минулому році 57 українських чиновників задекларували 21 тисячу біткоінів на загальну суму $232 млн. Найбільше криптовалюти було задекларовано депутатами Одеської облради і Верховної Ради.

Відео дня

Примітно, що в декларації криптовалюту вказано в графі "нематеріальні активи". Хоча той же Нацбанк все ще не визнає біткоіни платіжним засобом, на відміну від Японії, США, Естонії, Голландії і ще з десятка країн. Нам ще є над чим працювати.

Віталій Кличко пообіцяв стати захисником українського IT і запросив WebSummit до Києва. Цього тижня в швейцарському Давосі було досить спекотно. Крім традиційних розмов про глобальні виклики та майбутнє світу, багато говорили про інновації. Ба більше, інновації стали центральною темою першого в історії ВЕФу Українського Дому.

Так, на одній з панелей Ніколас Тимощук, CEO UFuture Investment Group, запропонував провести наступну IT-конференцію WebSummit в Києві. І пообіцяв усіляку підтримку меру Києва. На що Віталій Кличко став і сказав що стала вже крилатою фразу, про те, що він мало розуміє в IT, але готовий стати бодігарди для всього IT-бізнесу в Києві.

Відразу сім українських продуктів потрапили до номінації щорічної премії Product Hunt. Всесвітньо відома платформа Product Hunt підбила підсумки найпопулярніших сервісів, продуктів та програм, які були запущені в 2017-му році. Розробки українських компаній потрапили до топ-10 практично в кожній з категорій рейтингу. Серед лідерів опинилися вже такі милі світові сервіси, як Grammarly, Setapp, Crello, Flawless, PatentBot, а також hardware-пристрої Hushme і Petcube Bites. Приємно, що з кожним роком у країні дедалі більше приводів для гордості в сфері IT.

Олексій Щербатенко

партнер з розвитку бізнесу SmartTender.biz

Вразливість Intel. Поки в українських новинах активно обговорюють рекордний прибуток компанії Intel за результатами 2017 року, в США активно дискутують щодо вразливості процесорів.

За підсумками 2017 прибуток Intel збільшився на 6% – до $62,8 млрд. Однак такі райдужні цифри потрапляють під загрозу, яку несуть дві системні проблеми, які навіть отримали свої імена – Meltdown (крах) і Spectre (привид).

Керівництво компанії вже оголосило про початок робіт з виправлення помилок. Але з огляду на те, що вони стосуються самої архітектури системи, це може затягнутися до кінця 2018.

Крах і Привид є двома типами технік, завдяки яким можна обійти захист ядра Intel і отримати мало не всі дані, які обробляє комп'ютер. Такі техніки є можливими не через фізичні вади системи, а через існування незашифрованої інформації в ядрі процесора.

Чи пожартував Ілон Маск? Ще напередодні католицького Різдва Ілон Маск написав у Твіттері – капелюхи розпродані, на черзі вогнемети. І ось днями користувачі Reddit знайшли приховане посилання.

Якщо зайти сюди прямо зараз, то ми не побачимо нічого, крім поля для введення пароля. Якщо вірити користувацьким скріншотам, раніше спрацьовував пароль "Flame". Який відкривав доступ до онлайн магазину The Boring Company. Де за $600 можна було замовити вогнемет.

Жарт чи ні, але Маск схильний виконувати обіцянки, хоча це і не в'яжеться з загальною пацифістикою візіонера.

Бізнес чат для компаній і клієнтів у Apple. Корпорація Apple анонсувала випуск поновлення iOS 11.3 навесні 2018 року. Мобільна платформа включає бізнес-чат, вбудований в iMessage. Головна функція чату – можливість клієнтам безпосередньо спілкуватися з компаніями. Першими партнерами стануть Discover, Hilton, Lowe's і Wells Fargo. За допомогою Business Chat користувач зможе зв'язатися з компанією, зробити замовлення і оплатити його безпосередньо в додатку.

Антон Потіха

CEO ARbrowser

Apple анонсував запуск для розробників версію ARKit 1.5 навесні 2018 року, в рамках нового оновлення iOS 11.3.

ARKit – це інструментарій Apple для розробників, який спрощує створення доповненої реальності. Наявна версія дозволяє працювати з поверхнями, можна розпізнати горизонтальну поверхню і розмістити на ній меблі в доповненій реальності.

У ARKit 1.5 тепер, крім горизонтальних поверхонь, можна буде розпізнавати і відстежувати вертикальні поверхні, такі як стіни і двері. Це може означати, що віртуальний плакат або банер, наприклад, накладається на порожню стіну. У ARbrowser ми плануємо це використовувати для рекламного ринку, з яким ми вже почали активну співпрацю і для ринку дверей.

Ну і на мій погляд дане доопрацювання буде активно використовувати ігровий світ. Якщо раніше можна було гру та дії проводити тільки на горизонтальній поверхні, то тепер можна використовувати і стіни, що істотно урізноманітнює ігровий процес.

Apple також обіцяє поліпшити графіку і передачу кольору об'єктів у доповненій реальності мінімум на 50%. Це зробить накладення доповненої реальності в реальний світ більш реалістичним. Крім того, тепер технологія буде точніше відображати деякі поверхні, наприклад, круглі столи.

Василь Милько

R&D директор SoftServe

Наш R&D-підрозділ завершив роботу над проектом Tustan AR. Це мобільна аплікація для iOS і Android, яка за допомогою технології доповненої реальності відтворює вигляд середньовічної наскельної фортеці Тустань, залишки якої розташовані в Українських Карпатах.

Працюючи над проектом ми застосовували фотограмметричну реконструкцію, 3D-моделювання, консультувалися також з істориками та краєзнавцями. В результаті нам вдалося відтворити вигляд середньовічної фортеці і тодішніх скель з точністю до сантиметрів. Туристи, які відвідують Тустань, тепер можуть у реальному просторі побачити старовинний оборонний комплекс і відчути його міць.

Проект був цікавим для нас не тільки в технологічному, але і в "ідейному" плані: ми вирішили розробити рішення, яке можна буде в подальшому використовувати для реконструкції й інших історичних пам'яток в Україні. Готові залюбки поділитися всіма напрацюваннями, всі моделі та код виклали у відкритий доступ.

В'ячеслав Возний

CEO IT-компанії Orange Bears

Монополіст на ринку програмного забезпечення для бухобліку — компанія 1С, знову опинилася в центрі скандалу. Тепер мова не про санкції з боку української держави, а про особливу вразливість програми вірусу, завдяки якому можна красти гроші підприємств, що користуються програмою. CryptoShuffler та модифікація троянця Mezzo були виявлені аналітиками Лабораторії Касперського.

Крім цього, спалахнула нова хвиля дискусій щодо Net neutrality — наріжного принципу Інтернету, який існував з часів його створення, а сьогодні — під загрозою зникнення. Net neutrality, або мережева нейтральність — це принцип, відповідно до якого, Інтернет-провайдери дають доступ до всієї інформації, що може бути розміщена в мережі. Якщо цей принцип скасувати, то залежно від преференцій провайдера користувач може бути заблокований, наприклад, від контенту окремих медіа холдингів. Нагадаємо, що відповідну законодавчу ініціативу просувають республіканці в Сенаті США. За словами Вільяма Кеннета, директора Центру кіберзахисту APUS, мережева нейтральність накладатиме на провайдерів додаткові витрати для забезпечення доступу користувачів до інтернету.

Тим часом, у Львові міська рада прийняла рішення про створення Центру інновацій. За задумом організаторів, на вул. Валовій, 2 має з’явитися середовище креативних ідей, які будуть спроможні перетворити Львів на smart-city. Центр міститиме школу стартапів та вільні простори для роботи.

Зазначимо, у Львові зареєстровані офіси понад 200 ІТ-компаній, близько 20 тис. ІТ-спеціалістів. В місті працює ІТ кластер, є кілька спеціалізованих технічних вишів. Оборот ІТ-галузі Львова складає 14,4% ВРП міста Львова.

Олександр Кубраков

виконавчий директор Асоціації "ІТ України"

Звичайно, найголовнішою подією минулих днів для вітчизняної ІТ-індустрії став Український Дім в Давосі. Який впродовж майже всього тижня приймав гостей з різних куточків світу. І хоча інші країни відкривають подібні майданчики під час Всесвітнього економічного форуму вже давно, Український Дім реалізовано вперше за всю історію проведення ВЕФ. Слід зауважити, що Дім не є державною ініціативою і повністю фінансувався коштами організаторів та спонсорів.

В рамках Українського Дому представники ІТ-галузі, креативних індустрій, змогли розказати свою велику, яскраву історію. Ми познайомили світ зі своїми розробками в агротехнологіях, блокчейн, альтернативній енергетиці. Розповіли про потенціал столиці у якості технологічного хабу Європи. Кращого місця, ніж Давос, для таких історій годі й шукати.

Українські ІТ-компанії виступили з темою, присвяченій Data Science. Чому саме ця тема? Наука про дані є основоположною для багатьох проривних технологій у світі: VR/AR, штучний інтелект, машинне навчання, deep learning тощо. І ви будете дуже здивовані, коли дізнаєтесь про наш потенціал, історичне підґрунтя, кейси від українських компаній.

Дуже сподіваюсь, що цього року ми змогли довести світовій спільноті зрілість та можливості українських спеціалістів в розробці технологій, які значно вплинуть на наш світ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X