Гігабайти в хмарі. Чотири кращих хмарних сервіса для зберігання даних

3 лютого 2018, 18:01

Звільнити місце на смартфоні, синхронізувати робочі документи, розшарити для друзів фотоальбом та передати великі файли. НВ зібрало та порівняло функціонал найпопулярніших користувальницьких хмарних сервісів.

Хмарні сховища вирішують проблему зручної та швидкої синхронізації інформації на всіх пристроях одного або декількох користувачів. Чи це смартфон, домашній або робочий комп'ютер ви завжди маєте доступ до фотографій, проектів та файлів.

Відео дня

Користуючись смартфоном, дуже зручно "злити в хмару" зняті фотографії та відео, щоб звільнити на ньому місце для нових знімків. Хмарні сервіси дозволяють синхронізувати не тільки "традиційні" файли, але і замітки, календарі, контакти, пошту, перетворюючи ваші гаджети в одну в'язку з усією необхідною інформацією, доступною з будь-якого куточка планети (де є інтернет).

Я спеціально виключив зі списку iCloud, тому що розглядаю тільки ті сервіси, які доступні всім, а не тільки користувачам Apple.

Google Диск

Платформа: Android, IOS.

Один з найбільш надійних та зручних сервісів для зберігання інформації в хмарі. У безкоштовної версії користувачеві доступні 15 Гб диска й зручні програми для Android та IOS. Якщо у вас є акаунт Google то додаткова реєстрація на сервісі не потрібна. В Google Диск є зручні пошук, поле "швидкий доступ" з останніми доданими або зміненими файлами, поле з папками і файлами.

Найбільшою перевагою Google Диску я вважаю його сумісність з іншими сервісами компанії: документами (їх можна редагувати, навіть кільком користувачам одночасно), календарями, поштою, фотографіями. До слова, Google дає необмежене сховище для фотографій за умови, що ви будете зберігати їх в середній якості, що для смартфона дуже вигідний компроміс.

Якщо 15 Гб вам мало, то можна докупити ще, 100 Гб буде коштувати 460 гривень на рік, а 1 Тб 2300 гривень на рік.

Плюси: безкоштовно, безлімітне сховище для фотографій, інтеграція з іншими сервісами Google.

Мінуси: відсутній додаток для синхронізації з ПК.

Dropbox

Платформа: Android, IOS, Windows (десктоп)

Dropbox спочатку позиціонував себе як файлообмінник (залив відправив та видалив) і з цими функціями він справляється на відмінно. Зараз сервіс пропонує безкоштовно 2 Гб хмарного сховища з можливістю розширити його до 16 Гб, запрошуючи друзів або виконуючи завдання, наприклад, встановити його офіційний застосунок. 1 ТБ на рік коштує 2800 гривень.

У Dropbox немає власного хмарного пакету програм для роботи з офісними документами, але він пропонує використовувати для цього Microsoft Office Online. Зате у нього є надбудова для Facebook, яка дозволяє передавати файли Dropbox через Messenger не виходячи з програми.

Плюси: надбудова для Facebook, синхронізація з ПК,

Мінуси: маленький обсяг диска в безкоштовній версії.

MEGA

Платформа: Android, IOS, Windows (десктоп)

Хмарний сервіс з величезним, в порівнянні з вище перерахованими конкурентами, безкоштовним об'ємом сховища - цілих 50 Гб. У MEGA є мобільні застосунки для Android, IOS й програма для синхронізації папок з ПК.

Сервіс шифрує всі дані за допомогою ключа, який неможливо змінити або відновити, тому при його втраті всі дані теж будуть втрачені.

У сервісу є обмеження на передачу даних, яке досить складно вичерпати і легко збільшити виконавши декілька завданнь (встановити мобільний додаток, запросити друга).

Плюси: великий безкоштовний обсяг пам'яті 50 Гб, синхронізація з ПК.

Мінуси: обмеження передачі трафіку, відсутній офісний пакет.

OneDrive

Сервіс від компанії Microsoft пропонує своїм користувачам 5 Гб безкоштовного дискового простору, з підтримкою хмарного офісу й застосунками для Windows, Andriod nf IOS. Головна перевага OneDrive перед конкурентами - дешеві преміум-плани 66 гривень/місяць за 50 Гб та 1400грн/рік за 1 Тб. Програма для синхронізації ​​в Windows 10 вже встановлена, користувачам інших ОС доведеться її встановлювати самостійно.

На додачу до терабайтного плану Microsoft дарує ліцензійний офісний пакет для ПК. Також сервіс пвдтримує тимчасові посилання на спільні файли, що частково захищає їх у разі попадання посилання у відкритий доступ.

Плюси: найвигідніша вартість 1 Тб сховища, інтегрований офісний пакет, тимчасові посилання на спільні файли.

Мінуси: мало безкоштовного сховища.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X