Google став показувати статті про Трампа у відповідь на запит idiot

20 липня 2018, 12:21

Користувачі Reddit маніпулювали пошуком зображень Google, щоб пов'язати слово Ідіот з Дональдом Трампом.

Тепер, якщо ви введете слово "idiot" в пошук зображень Google, перші знімки, які будуть відображатися, покажуть вам Дональда Трампа, пише Fortune.

Справа в тому, що пісня American Idiot широко використовувалася в протестах під час візиту Трампа в Лондон. Потім користувачі сайту форуму Reddit, мабуть, почали піднімати повідомлення, в якому містилося зображення Трампа разом з цим словом, щоб повідомити Google, що таке тлумачення популярно.

Відео дня

Іншими словами, вони показували, що фото Трампа, ймовірно, має відношення до людей, які шукають зображення "ідіота". Fortune відзначає, що поява в ЗМІ статей про це також підсилює тенденцію до такої видачі.

Це явище відоме як бомбардування Google, і це наслідок того простого факту, що пошукові алгоритми Google використовують популярність як важливий показник релевантності. Перша таке бомбардування Google, імовірно, сталася в 1999 році, коли пошук "більшого зла, ніж сам сатана" приводив до сайту Microsoft.

Цікаво, що подібну особливість пошуковика використовували і прихильники Трампа. У 2016 році пошук по слову "гвалтівник" став видавати зображення Білла Клінтона. А при пошуку "фальшивих новин" Google став показувати логотип CNN.

Звичайно, бомбардування працюють тільки до тих пір, поки ті, хто бере участь в них, продовжують намагатися їх просувати. Коли "жарт" перестане бути актуальним, і люди перестають намагатися використовувати алгоритми Google таким несподіваним чином, ці алгоритми почнуть вважати інші картинки більш релевантними. Втім, у разі Трампа не виключено, що незабаром президент США дасть новий привід для подібних жартів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X