Російські фейки не пройдуть. Google розгортає кампанію по боротьбі з дезінформацією про українських біженців

25 серпня, 12:16
Компанія запускає проект для боротьби проти фейків про біженців з України (Фото:maglara/Depositphotos)

Компанія запускає проект для боротьби проти фейків про біженців з України (Фото:maglara/Depositphotos)

Психологи з університетів Кембриджу та Брістоля у співпраці з Jigsaw створили півторахвилинні ролики про біженців з України, які показуватимуть у рекламних слотах на YouTube та Google, а також у Twitter, TikTok та Facebook.

Кампанія спрямована проти фейків про жертв війни в Україні, які часто поширюються проросійськими пропагандистами. Її завдання — підвищити стійкість користувачів мережі до маніпулятивних тверджень та уникнути негативних наративів про біженців.

Відео дня

«Якщо ви просто скажете людям правду, багато хто заперечуватиме… але ви можете передбачити методи, які будуть використані для поширення дезінформації, як у випадку з війною в Україні», — розповів Джон Розенбек, провідний експерт кампанії.

Кампанія стартує у Польщі — країні, яка прийняла найбільшу кількість українських біженців. Потім пошириться на Чехію та Словаччину.

"Ми розглядаємо це як пілотний експеримент, але потім цей підхід можна буде застосувати в інших країнах", - сказала в інтерв'ю Бет Голдберг, керівник відділу досліджень у Jigsaw.

Росіяни ведуть у тому числі й інформаційну війну проти України. Прокремлівські пропагандистські канали розповсюджують фейки про українських біженців, ЗСУ та західних партнерів України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X