Google присвятив дудл радянському "батькові монтажу" Сергію Ейзенштейну

22 січня 2018, 09:08

22 січня Google присвятив дудл радянському художнику і режисерові Сергію Ейзенштейну, який народився в цей день 120 років тому.

На головній сторінці пошуковика зображений чорно-білий малюнок Педро Вергані, на якому Ейзенштейн переглядає знятий кіноматеріал.

"Народжений в цей день в 1898 році, Сергій Ейзенштейн був радянським художником і авангардним режисером кількох новаторських фільмів, в тому числі "Броненосець Потьомкін", "Удар" та "Загальна лінія", - нагадують в Google.

Відео дня

Його фільм "Броненосець "Потьомкін" вважається одним з кращим фільмом всіх часів і народів. Зокрема ця стрічка була визнана першою в числі 12 кращих фільмів всіх часів і народів за результатами міжнародного опитування критиків у Брюсселі в 1958 році. Також цей фільм - перший серед ста кращих фільмів за опитуванням кінознавців світу 1978 року.

"Відомий як батько монтажу, завдяки техніці плівкового редагування він домагався прискореного розвитку події на екрані, щоб подолати час або показати тематичні зіставлення. При цьому Ейзенштейну вдавалося вибудовувати зображення на екрані з психологічною точністю", - йдеться в описі нового дудла.

Відзначимо, що новий дудл показується для Північної Америки, Австралії, Індії, Японії і більшій частині країн Європи. У Південній Америці оновлена ​​головна сторінка пошуковика доступна для жителів усіх країн, крім Бразилії. В Європі дудл не бачать жителі Великобританії, Франції, Норвегії, Фінляндії, Данії та ще кількох країн. А для Польщі 22 січня Google створив унікальний дудл на честь місцевого свята - Дня дідуся.

10 грудня НВ повідомляло, що Google присвятив дудл вченому Роберту Коху, який в цей день в 1905 році був удостоєний Нобелівської премії з фізіології і медицині. На головній сторінці пошуковика були зображені скибочки картоплі, за допомогою яких вчених вивчав бактерії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X