Google пригрозив платним Android, український стартап отримав $1 млн. Головне в IT за тиждень

20 липня 2018, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експерти IT-ринку прокоментували НВ головні події тижня, що минає.

керівник розвитку екосистеми і партнерств інноваційного парку UNIT.City

#Перемога – Україна посіла 6-те місце в світі за простотою ведення корпоративного бізнесу.

The TMF Group опублікувала свій щорічний рейтинг THE COMPLIANCE COMPLEXITY INDEX 2018 – рейтинг країн за складністю ведення бізнесу для корпорацій. Україна посіла 6-те місце в світі за простотою ведення бізнесу, обійшовши 78 інших країн. Найскладніше вести бізнес в ОАЕ, найпростіше – в Ірландії.

Відео дня

Рейтинг засновано на вивченні регуляторних вимог, яким повинні відповідати корпорації, ведучи бізнес.

Є ще над чим працювати, але ухвалення нових законів і спрощення регуляторки дає свої плоди!

Ольга Афанасьєва

виконавчий директор UVCA (Української асоціації венчурного і приватного капіталу)

Цей тиждень був багатим на позитивні новини від українських стартапів, які пройшли в акселератори і залучили інвестиції на розвиток своїх проектів.

Стартап Let's Enhance пройшов в акселератор TechStars London і отримає $120 тис. Крім того, компанія залучила інвестиції від українського венчурного фонду Digital Future. Суму угоди не розголошують. Стартап займається збільшенням якості зображень за допомогою нейромереж, а також роздільної здатності зображень з мінімальними втратами якості.

У новий виробничий акселератор Stanley+Techstars пройшов одеський стартап Kwambio, який розробив точний 3D-принтер, що друкує керамічні та металеві вироби. Взимку цього року Kwambio брав участь в українському павільйоні на CES, який організувала UVCA. Тоді компанією зацікавилися такі промислові гіганти, як Tesla, Sony і Lockheed Martin.

Відомий український стартап InkHunter пройшов у глобальний акселератор Y Combinator і отримає $120 тис. за 7% від компанії. InkHunter за допомогою доповненої реальності показує, який вигляд матиме татуювання на тілі. Крім того, компанія планує побудувати маркетплейс для татуювальників і людей, які хочуть прикрасити своє тіло.

Український стартап 3DLOOK залучив $1 млн від українського венчурного фонду UVentures, американського 500 Startups і низки бізнес-ангелів. Те, що український фонд співінвестують з іноземним, є важливим позитивним моментом, адже це дає можливість інвесторам обмінюватися досвідом та інформацією щодо операцій. Для українського стартапу отримати інвестиції на рівні seed в $1 млн – великий успіх. З огляду на статистику UVCA, середній чек seed-інвестицій 2017 року був $484 тис., тому залучена сума є хорошим показником.

Важливо також розуміти, що крім фінансування, стартап отримує доступ до експертизи і вихід на нові ринки за допомогою інвесторів. Це для кожної глобальної компанії стоїть серед першочергових питань.

Європейська Комісія оштрафувала компанію Google на рекордну для єврорегулятора суму – €4,3 млрд, що ще раз привертає увагу до боротьби технологічних гігантів за владу на ринку. До слова, сума штрафу становить виторг, який технологічна корпорація генерує приблизно протягом 16 днів.

Така ситуація також свідчить про те, що європейські регулятори ретельніше стежать за дотриманням конкурентних умов на ринку, ніж США.

До речі, рік тому Google вже був оштрафований на 2,4 млрд євро за те, що під час пошуку у пріоритеті показував посилання на свої сервіси, прибираючи конкурентні пропозиції від користувачів на сторінки подалі.

Марк Цукерберг, засновник Facebook, заявив про те, що компанія знала ще в 2015 році про неправомірну активність російських хакерів, які намагалися впливати на передвиборчу кампанію у США. Про це він повідомив виданню Recode.

За його словами, в 2015 році було помічено масові спроби за допомогою фішингу та підбору пароля дістати доступ до облікових записів користувачів, пов'язаних з керівництвом Демократичної і Республіканської партій. Цю інформацію було передано до ФБР. Однак, як ми бачимо, це не вберегло США від зовнішнього впливу на вибори.

Олександр Кубрак

виконавчий директор Асоціації "IT Ukraine"

18 липня Кабінет Міністрів України ухвалив низку важливих поправок, покликаних зменшити регулювання тих чи інших сфер українського бізнесу. Серед іншого, було ухвалено зміни, які стосуються спрощення працевлаштування громадян країн СНД.

Момент зі складною процедурою оформлення закордонних фахівців раніше був описаний експертами Асоціації "IT Ukraine" і BRDO в «Зеленій книзі: регулювання ринку розробки ПЗ», винесений на обговорення в рамках квітневої зустрічі учасників Асоціації з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Такий, здавалося б, невеликий крок, як спрощення процедури працевлаштування – важливий елемент, який сукупно з іншими факторами і формує сучасну політику України стосовно іноземних фахівців.

З кожним таким спрощенням наша країна стає привабливішою і зрозумілішою для представників і ІТ-галузі, та інших креативних індустрій з інших країн, а отже – конкурентоспроможнішою на глобальному ринку. Приємно бачити, що уряд враховує потреби індустрії інформаційних технологій і крок за кроком прибирає бар'єри, які стримували розвиток галузі.

Другим важливим кроком щодо лібералізації умов працевлаштування для іноземців має стати вирішення питання про можливість отримання візи типу «Д» на території України. Віза цього типу потрібна всім нерезидентам, які планують жити і працювати в Україні – адже саме вона є єдиною підставою для отримання посвідки на проживання.

На жаль, на цей момент нерезиденти, які хочуть на тривалий період залишитися в Україні, не можуть отримати візу «Д» на території нашої країни – цей тип віз оформлюють виключно дипломатичні представництва України за кордоном. Тобто іноземці, які хочуть працювати у нас, змушені спочатку отримати дозвіл на працевлаштування (зробити це можна, в більшості випадків, тільки на території України), потім піти в українське диппредставництво в іншій країні по візу «Д» і тільки потім уже повернутися в Україну для подання заявки на дозвіл на проживання. Звучить трохи абсурдно. І ось цей дивний ланцюжок дій і планує виправити Асоціація за активної підтримки колег з BRDO.

Асоціацією та BRDO на розгляд відповідних українських органів влади передано 3 можливих сценарії розв'язання цієї проблеми:

  • Найочевидніший: все-таки дати можливість нерезидентам отримувати візу «Д» на території України. Такий сценарій практикують, наприклад, Естонія, Латвія, Іспанія.
  • Компромісний: оформляти візи «Д» на території України для громадян безвізових країн (США, країни ЄС та інші).
  • Цифровий: оформляти візи «Д» в електронному вигляді – так звані е-Візи. Такий підхід український МЗС вже практикує під час видання віз для туристичних або ділових цілей.

Наразі МЗС відхилив кожен із запропонованих сценаріїв.

Однак ми сподіваємося, що лібералізація правил працевлаштування громадян країн СНД – перший дзвіночок про те, що все-таки змін варто чекати і для фахівців з інших країн.

Олександр Риженко

голова Державного агентства з питань електронного урядування

Цього тижня в Україні презентували оновлену послугу – повідомлення про початок будівельних робіт. Раніше, коли громадянин надсилав повідомлення про будівництво, його розглядав та реєстрував держслужбовець. Тепер повідомлення автоматично вноситиметься до реєстру дозвільних документів – без жодного втручання посадових осіб.

По-друге, тепер громадянин, заповнюючи електронну форму, зазначатиме лише кадастровий номер своєї земельної ділянки. Вся необхідна інформація «підтягуватиметься» автоматично. Це мінімізує вірогідність помилок під час заповнення повідомлення.

Загалом уже запроваджено 14 електронних послуг у будівельній сфері. Всі вони (окрім ліцензування) стосуються об’єктів будівництва, що за класом наслідків належать до класу СС1. А це сукупно – приблизно 80% усього будівництва в Україні, зокрема – й приватного.

Назар Гриник

CEO агентства мобільного маркетингу LEAD9

На Кубі вперше почав працювати мобільний інтернет. Поки що доступ надається окремим користувачам, але до кінця року заплановано запустити національне покриття.

Зараз Куба є однією з найменш підключених до вебу країною, тому цю подію можна вважати революційною. До 2013 року доступ до інтернету був лише у готелях. Більшість людей мають смартфони, але лише зараз впроваджують технологію 3G. Також є питання, чи буде мобільний інтернет по кишені звичайним кубинцям, адже ціни на послугу високі, компанії платять 45$ на місяць за 4 Гб інформації (середня зарплата кубинців = $19/міс).

Google оштрафували на бюджет Афганістану ($4,43 млрд) за спроби монополізації ринку. Єврокомісія виписала компанії найбільший в історії штраф – €4,34 ($5,06 млрд) млрд за порушення антимонопольного законодавства. Компанію серед іншого зобов'язали протягом 90 днів припинити вимагати встановлювати на смартфони з Android тільки свої програми, і не обмежувати попередню інсталяцію будь-яких конкуруючих пошукових сервісів.

CEO Google Сундар Пічаї у відповідь заявив, що компанія планує оскаржити рішення Єврокомісії. За його словами, це рішення може порушити баланс системи Android і призвести до припинення безкоштовного розповсюдження цієї ОС.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X