Google кидає виклик розробникам, а Україна починає захищати права покупців. Головне в IT за тиждень

15 червня 2018, 20:02

Топ-менеджери IT-галузі діляться з НВ головними новинами минулого тижня.

генеральний директор Lenovo в Україні

Україна, травень 2017 року. Вступає в силу закон, що зобов'язує супроводжувати продаж будь-якої електроніки в магазинах фіскальними чеками. З'являється багато прихильників і противників такого закону. Одні бачать в цьому шанс на чесну конкуренцію, інші - «останній цвях в кришку труни підприємництва».

Відео дня

В одному питанні була одностайність сторін - больовою точкою є необхідність інвестицій малого бізнесу в касові апарати, їх налаштування та обслуговування.

Україна, 13 червня 2018 року. За великою участю кількох IT- і комерційних асоціацій був прийнятий закон, що дозволяє використовувати планшети і смартфони в якості пристроїв для фіскальної реєстрації в роздрібних точках продажів. Це той рідкісний випадок, коли від нововведення виграють майже всі: покупець, продавець, імпортер, виробник і навіть держава.

Але чому «майже»? Тому що повноцінне впровадження закону не залишить нечесним продавцям можливостей для обману покупців. Стане неможливим продаж контрафактного товару під виглядом оригінального, б/в-товару під виглядом нового; стане складно під будь-яким приводом відмовити покупцеві в реалізації його законного права на обмін/повернення товару і т.д.

Цей закон не тільки дає можливість малому і середньому бізнесу зробити великий науково-технічний крок вперед при мінімальних інвестиціях, а й показує готовність держави змінювати закони відповідно до вимог сучасного інноваційного світу.

Володимир Бондаренко

CEO компанії Mauris

Корпорація Google запустила сервіс-конструктор для створення простих бізнес-додатків App Maker.

Існує досить багато подібних сервісів, але їх важко назвати конкурентами мобільної розробки. В цілому, гнучкість такого рішення обмежена, функціонал вельми шаблонним, а якість залишає бажати кращого. Тому люди, які хочуть створити простий додаток, використовують конструктори, а ті, хто хочуть створити повноцінний інструмент для бізнесу, звертаються до розробників.

У промо матеріалах Google позиціонує App Maker як сервіс для тих, хто хоче зробити максимально простий додаток. Цей конструктор інтегрований з іншими сервісами Google. В першу чергу, компанії потрібен цей сервіс, щоб монетизувати інші платні сервіси і платні бізнес-підписки. Для них це логічний послідовний крок, який дозволить збільшити інтерес аудиторії і підвищити вартість послуг, що надаються.

Як розробники ми досить скептично ставимося до App Maker, так як жоден шаблон, який дозволяє зробити 4-5 сторінок, не зможе досягти ефективної взаємодії з користувачами. А тим більше вичавити бодай 50% тих можливостей, які можна отримати під час роботи з клієнтом через мобільну платформу. Поява даного інструменту ніяк не торкнеться мобільної розробки, так як це різні сегменти послуг.

Але, в цілому, радує, що автоматизація розвивається, і у кожного є можливість створити невеликий додаток за допомогою простого і зрозумілого сервісу. Використання інструменту від компанії Google для такого роду проектів є кращим, ніж інших сервісів-аналогів. Це пов'язано з тим, що Google має ресурси, які дозволяють підтримувати і впроваджувати нові технології. У той час як конструктори, створені іншими фірмами, морально і фізично застарівають швидше, ніж встигають вийти на ринок.

Назар Гриник

CEO агентства з мобільного маркетингу LEAD9

Компанія Google вже підключила до мережі з безкоштовним доступом 400 залізничних станцій на території Індії. Завдяки проекту Google Station зараз щомісяця інтернетом користуються більше 8 мільйонів людей. Дуже сподіваюся, що і у нас хоча б на центральних вокзалах та в поїздах Інтерсіті+ також запрацює ця програма.

Компанія Apple повідомила про розробку нової функції захисту смартфонів iPhone, яка буде активуватися через годину після останнього блокування пристрою користувачем. Скоріше за все, це буде модернізований варіант вже відомої функції «USB Restricted Mode», яка блокує порт Lightning у разі не використання телефону протягом тижня. Планується, що вона з’явиться у новій операційній системі iOS12 восени цього року.

Поштовхом до посилення захисту стала розробка компанією Grayshift, засновником якої є колишній працівник Apple, пристрою під назвою GrayKey. Цей девайс коштує недешево — 15 000 доларів — але користується попитом у поліції та криміналістів для розблокування iPhone у разі потреби отримання з нього інформації. І, о диво, засновником компанії є колишній інженер Apple.

Іронія в тому, що двоє із засновників Apple — Джобс і Возняк — теж колись починали із хакерської коробочки Blue Boх, яка давала можливість дзвонити безкоштовно по телефону в далеких і бурхливих 70-х.

Ну а в Україні прогрес теж не стоїть на місці! Уряд ухвалив рішення, розроблене BRDO спільно з Мінфіном та Мінекономрозвитку, що дасть можливість використовувати смартфон або планшет в якості касового апарату. Також відтепер зареєструвати РРО можна буде в один крок за один день.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X