Услід за Meta, Twitter, Amazon. Google звільняє 12 тис. співробітників

21 січня, 16:06
Сундар Пічаї анонсував масове звільнення співробітників Google (Фото:REUTERS/Albert Gea)

Сундар Пічаї анонсував масове звільнення співробітників Google (Фото:REUTERS/Albert Gea)

Сундар Пічаї, голова Alphabet і Google, розіслав працівникам компанії листа, в якому говорить про скорочення 12 тис. осіб, що становить 6% всього штату компанії.

Генеральний директор Google висловив співчуття працівникам, яких звільнять, і пояснив, що це було важке рішення. Також він заявив, що бере на себе "повну відповідальність за рішення, які привели нас до цього".

Відео дня

У листі Пічаї також оприлюднив умови, на яких звільнятимуться співробітники. За його словами, термін скорочення та компенсації працівникам регіональних підрозділів залежатимуть від місцевого законодавства та рішення компаній. У США всі скорочені кадри отримають повідомлення за 60 днів до припинення контракту, причому весь цей час вони отримуватимуть заробітну плату.

Також американським співробітникам буде виплачений оклад за 16 тижнів плюс по два тижні за кожен рік, який вони пропрацювали в Google, та нараховані премії за 2022 рік.

Крім того, компанія планує покрити додаткові витрати на кшталт послуг з подальшого працевлаштування скорочених осіб, медичного страхування на півроку, а також надати додаткову підтримку іммігрантам.

Протягом останніх кількох років Alphabet активно наймала співробітників, і, як заявив Пічаї, компанія орієнтувалася на іншу економічну реальність. За останні кілька тижнів Microsoft, Amazon, Meta та інші компанії провели подібні масові скорочення робочих місць через економічні умови.

Google тримався до останнього, завдяки стабільним фінансовим надходженням від реклами та інших сервісів.

Однак у минулому кварталі прибуток компанії впав на 27% порівняно з попереднім роком, і Пічаї сказав, що Alphabet необхідно буде скоротити витрати, а також призупинити наймання співробітників. Проте аналітики компанії закликали до радикальних заходів, зазначивши, що за даними Bloomberg , з 2017 року чисельність штату компанії збільшилася на 20%.

Показати ще новини
Радіо NV
X