Орієнтація всередині будівель і оновлення для пішоходів. В Google Maps додають ШІ — пояснюємо, що зміниться

30 березня 2021, 18:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Google Maps оновлюють алгоритми роботи і додають нові функції завдяки штучному інтелекту. Компанія обіцяє більше 100 виправлень і поліпшень.

Про це Google пише у своєму блозі.

Одна з нових функцій буде називатися Живі Карти (Live View) — вона має допомогти картам краще розуміти напрям, в якому йде користувач. Функція працює на основі технології «Глобальна локалізація» — ШІ сканує мільярди зображень Street View, щоб точніше розуміти, де знаходиться людина.

Відео дня

Також функція буде працювати всередині деяких «складних для навігації» приміщень — наприклад, аеропортах і торгових центрах. Прямо в додатку стрілки будуть направляти до потрібних місць — гейтів, платформ, туалетів, кас, банкоматів, магазинів певної марки та ін.

Поки що Живі Карти працюють тільки в деяких містах США — з часом в компанії обіцяють розширити їхній список. Коли функція добереться до України — не уточнюється.

Google Maps також почне показувати прогноз погоди й оцінювати якість повітря. І якщо погоду можна буде подивитися в будь-якій точці світу, то чистоту повітря можна буде оцінити поки що тільки в Австралії, Індії та США.

Google

Фото: Google

Також карти навчаться прокладати «екологічні» маршрути — ШІ буде оцінювати потенційні викиди вуглецю від пересування людини. Якщо час прибуття пішки і після поїздки автомобілем буде приблизно однаковим, то саме перший варіант буде вибиратися за замовчуванням.

Коли екологічно чистий маршрут буде істотно збільшувати час прибуття, то Google Maps дасть можливість порівняти відносний вплив CO2 між іншими запропонованими маршрутами. Переключитися на постійний вибір найшвидшого маршруту можна буде через налаштування програми. Функція також з'явиться спочатку в США, а згодом і в інших країнах.

Користування карт для користувачів-пішоходів теж обіцяють поліпшити. Додаток буде показувати детальний огляд всіх маршрутів і видів транспорту, щоб порівнювати час прибуття в точку призначення, не перемикаючись між вкладками.

«Використовуючи вдосконалені моделі машинного навчання, Карти будуть автоматично визначати пріоритетні для вас режими - і навіть показувати маршрути, які є популярними у вашому місті. Наприклад, якщо ви багато їздите на велосипеді, ми автоматично покажемо вам більше велосипедних маршрутів», — пишуть в компанії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X