Ламати - не будувати. Навіщо Google хоче скасувати URL-адреси веб-сайтів

5 вересня 2018, 20:03

Google збирається відмовитися від класичної адреси інтернет-сторінок у своєму браузері. Компанія планує зміцнити засоби захисту користувачів у мережі.

Інтернет-шахрайство стає справжньою чумою 21 століття. Кожен день у віртуальному світі хакери крадуть і продають все, що завгодно - від реквізитів банківських карт до інтимних фотографій зірок Голлівуду.

Відео дня

Кожна інтернет-компанія намагається впроваджувати свої способи захисту користувачів, але все це поки що недостатньо ефективно. Згідно зі звітом McAfee, кібератаки в минулому році принесли світу збитків на $600 млрд (приблизно половина чинного бюджету США).

Вжити радикальних методів безпеки хочуть творці одного з найпопулярніших браузерів - корпорація Google.

Вчора браузеру Сhrome виповнилося 10 років і, крім істотних змін в дизайні, розробники планують cерьезно укріпити надійність адресного рядка.

Google має намір відмовитися від використання традиційних інтернет-адрес URL, оскільки вони є занадто складними і незрозумілими для користувачів.

Це часто грає на руку хакерам і шахраям, які створюють фейковий сторінки фінансових установ та інші шкідливі сайти, розповсюджують неправдиву інформацію або вірусне програмне забезпечення.

Тому, програмісти компанії працюють над такою системою, яка допоможе спростити користування веб-сторінками в Chrome для кожного користувача.

"Я ще не знаю як точно це буде виглядати, тому що зараз ми активно обговорюємо це в команді. Я знаю: що б ми не запропонували - це буде спірним", - розповіла в інтерв'ю WIRED директор технологій в Chrome Паріса Тебріз. "Це один з найголовніших викликів у роботі зі старою, відкритою і розвалюваною платформою. Зміни в будь-якому випадку будуть спірними, незалежно від того, що станеться. Важливо, що ми робимо це, оскільки всі незадоволені URL. Це ніби відстійно".

По суті, Google повинен розробити нову систему, всі учасники якої зможуть легко перевіряти і розуміти з чим вони мають справу, чи заходять вони на справжній веб-сайт і легко розрізняти сторінки або повідомлення, яким точно не можна довіряти.

Представники корпорації пояснюють, що зараз вони зосереджені на визначенні того, як люди використовують URL-адреси, щоб знайти альтернативу з підвищеними заходами безпеки і визначенням особи в інтернеті.

Очевидно, що Google поки не має певного рішення того, як будуть функціонувати веб-сторінки без URL-адрес.

Але компанія працює над цим ще з 2014 року. Кілька років тому вони експериментували з так званою "функцією справжності". Браузер показував тільки основне ім'я домену сайту, щоб гарантувати справжність підключення саме до цього домену. Щоб побачити повну URL-адресу потрібно було натиснути на кнопку, яка відповідала за цю функцію.

Пізніше, Google перейшов на іншу систему веб-шифрування HTTPS, яка працює в Сhrome і досьогодні.

Нагадаємо, URL - це єдиний покажчик інтернет-ресурсу, який був винайдений як універсальний визначник знаходження в мережі одним з творців Всесвітньої павутини Тімом Бернерсом-Лі в 1990 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X