Свічку тримають. Facebook і Google відстежують, яке порно дивляться користувачі

21 липня 2019, 22:45

Дослідники встановили, що Facebook, Google і Oracle відстежують трафік майже 25 тис. порносайтів і зберігають інформацію про користувачів, які на них заходять.

Минулого тижня багато ЗМІ обговорювали безпеку російського додатку, який старить обличчя користувачів на фото FaceApp. Для багатьох чомусь стало відкриттям, що один з «безкоштовних» сервісів може збирати персональні дані своїх користувачів і продавати їх іншим компаніям для поширення реклами.

Відео дня

Через кілька днів після хвилі новин про небезпеку FaceApp, компанія Microsoft, спільно з Університетом Карнегі-Меллона і Пенсільванським університетом, нагадала про те, хто є головним гравцем на полі збору особистої інформації.

Як пише Business Insider, експерти провели дослідження, згідно з яким компанії Facebook, Google і Оracle відстежують майже 25 тис. порносайтів і зберігають дані про користувачів, які туди заходять.

Представники Microsoft і двох університетів використовували програму webXray, яка аналізує сайти на предмет того, чи надсилають вони інформацію про своїх користувачів третім сторонам. Виявилося, 93% з розглянутих порносайтів передавали дані про своїх користувачів іншим компаніям.

Найбільше порносайтів контролює Google — компанія збирає інформацію про користувачів 16,6 тис. сайтів для дорослих. На другому місці — виробник програмного забезпечення Oracle, який збирає дані відвідувачів 5,3 тис. різних порносайтів, а Facebook відстежує всього 2,2 тис. подібних веб-сторінок.

Автори дослідження пишуть, що відкриття порносайтів у режимі інкогніто не допоможе — дані про підключення телефонів та особистою інформацією користувача все одно збережуться на сайті і будуть передані стороннім компаніям.

Поки точно невідомо, з якою метою компанії збирають інформацію, адже, як заявили представники Google, вони не допускають наявності своєї реклами на сайтах для дорослих, і забороняють формувати рекламні уподобання користувачів, базуючись на їхніх сексуальних вподобаннях.

У Facebook сказали, що компанія відстежує порносайти для бізнес-цілей і створення реклами, а представники Oracle поки не відповіли на запит журналістів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X