Це розширення блокує сайти, які використовують Google і Facebook. Включивши його, ви не впізнаєте інтернет

24 лютого 2021, 16:13

Як найпростіше показати, куди витікає вся наша особиста інформація в інтернеті? Випустити розширення, яке блокує інструменти Google, Facebook, Microsoft і Amazon, через що браузер перетворюється на майже безглузду програму.

Розширення під назвою Big Tech Detective (Детектив великих технологічних компаній), випущене мережею The Economic Security Project. Редактор The Verge протестував розширення і зізнався, що не зміг так пропрацювати і дня, адже, навіть якщо намагатися уникати слідів цих чотирьох компаній в Мережі, зробити це практично неможливо.

Відео дня

Його можна скачати для Chrome і Firefox для тих, хто хоче випробувати його самостійно. За замовчуванням розширення просто відстежує, скільки запитів надіслано з сайту, на який ви заходите і в які компанії. Якщо ж ви налаштуєте його на блокування сайтів, які використовують інструменти однією з чотирьох компаній, ви будете бачити червоне спливаюче вікно, а також список усіх запитів.

скріншот / The Verge
Фото: скріншот / The Verge

Важливо розуміти, що не завжди використання інструментів однієї з цих компаній означає стеження. Багато сайтів використовують шрифти з Google Fonts або роблять свої сайти, використовуючи Amazon Web Services або Microsoft Azure.

Як виявилося, з включеним розширенням складно не тільки дізнатися новини — заблокованим виявиться будь-який (ну або майже будь-який) новинний сайт, — а й просто шукати інформацію. Пошуковик Google відключається зрозуміло чому, але також заблокованими виявилися його альтернативи — DuckDuckGo, Bing, Yahoo, Startpage, Ecosia та Ask.com.

Youtube, Netflix, Amazon Prime Video, Hulu — подивитися серіали також досить проблемно, якщо включити це розширення.

Big Tech Detective не створений заради захисту даних — розширення відразу ж уточнює, що не перешкоджає завантаженню ресурсів або збору даних. Його мета — показати, наскільки великим став вплив чотирьох техногігантів на наш інтернет.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X