Головне в IT за тиждень: Україна наблизилася до 4G, загроза бойових роботів, Uber пустив коріння в Києві

22 грудня 2017, 21:00
Редакція НВ звернулася до керівників та експертів галузі інформаційних технологій (IT) з проханням відповісти, які події минулого тижня вони вважають найважливішими і чому

президент Київстар

Національна комісія регулювання зв'язку та інформатизації прийняла рішення і оголосила дату проведення 4G-тендера на частоти 1800 МГц – він відбудеться 26 лютого 2018 року. Ці частоти потрібні Київстару та іншим операторам для повноцінного запуску 4G на всій території України. І наша мережа вже до них готова – ми дуже вчасно оновили обладнання в 2016-2017 рр. Ура!

Відео дня

Я дуже чекаю, коли наші абоненти зможуть скористатися мобільним інтернетом нового покоління і наблизитися ще ближче до прогресивних країн.

Олена Мініч

радник першого віце-прем'єр-міністра з питань цифрової економіки

3GPP – орган, що відповідає за розробку стандартів телеком галузі – 20 грудня на зустрічі в Лісабоні офіційно підписав специфікацію стандартів 5G в галузі радіомережі. З цього моменту виробники можуть почати виробництво першої стандартизованої версії радіоінтерфейсу мереж 5G.

Тим часом в Англії Vodafone спільно з Ericsson продемонстрували реальну мережу 5G, яка вперше працює незалежно від 4G-мережі. Польові випробування проводилися з прототипом мобільного смартфона, який продемонстрував швидкість передачі даних, що перевищує 500 мегабіт на секунду. Устаткування 5G від Ericsson працює в діапазоні 3,5 ГГц.

Життя після скасування мережевої нейтральності. З великою ймовірністю з 2018 року в операторів та інтернет-провайдерів з'являться "швидкі" та "повільні" доступи до користувачів для постачальників контенту.

Наприклад, YouTube заплатить за швидкий доступ, і його контент буде пріорітезуватися в доставці. А сайти інших контент-провайдерів будуть дуже і дуже повільно завантажуватися.

Винайшли ключовий компонент для масштабування квантового комп'ютера.

Анастасія Слєпцова

керівник напрямку міжнародних партнерств в UNIT.City

Почнемо з далекого, загадкового і цікавого – космічні технології. Ілон Маск показав Falcon Heavy. Цього тижня одіозний підприємець запостив у Twitter фотографію надважкої ракети-носія Falcon Heavy. Це одна з найпотужніших ракет, коли-небудь створених людиною. Вона здатна піднімати близько 63,5 тонн вантажу на нижчу орбіту.

Штучний інтелект навчився шукати планети. Крістофер Шальє, старший інженер-програміст з дослідницької групи Google AI, і Ендрю Вандербург, астроном з Техаського університету, навчили комп'ютер, як ідентифікувати екзопланети. Вони використали 15 тис. сигналів для навчання машин за допомогою нейронної мережі, яка імітує роботу мозку. Так, минулого тижня штучний інтелект (ШІ) допоміг вченим виявити восьму планету в системі Kepler-90. Таким чином, була виявлена аналогічна за складом планет зоряна система. Вперше в історії.

Організація об'єднаних націй (ООН) поки не знає, що робити з військовими роботами. Одним з актуальних питань для суспільства залишається безпечне використання ШІ і роботів як у побутових, так і в стратегічних цілях. Це бентежить і технологічних лідерів, і міжнародні організації, і держави.

На засіданні, яке відбулося минулого тижня в ООН, обговорювалися юридичні та моральні норми вбивств роботами під час військових дій. А також питання про заборону автономних військових роботів. Дипломати поки не розуміють, яким чином регулювати небезпеки і ризики, які несе різкий розвиток робототехніки і штучного інтелекту. Багато провідних дослідників ШІ і лідери Кремнієвої Долини закликали до заборони на автономну зброю. Але неурядові організації не отримали підтримки національних урядів, намагаючись переконати військових гігантів світу в тому, що їм слід уникати додавання смертельної автономної зброї до своїх арсеналів.

Magic Leap нарешті представила свої AR-окуляри. Загадковий стартап Magic Leap кілька років працював над таємним проектом у галузі доповненої реальності. І ось, нарешті, компанія анонсувала свої перші окуляри доповненої реальності. Це тільки частина великого проекту, на який було отримано близько $500 млн від Alibaba і Qualcomm. Ви можете керувати окулярами голосом, жестами, головою. Гаджет дозволяє розрізняти поверхні і простори реального світу. Якщо судити з перших демо-роликів – доповнена реальність лякає реалістичністю.

Що в нас. У Києві відкриється штаб-квартира UBER в регіоні Центральної та Східної Європи. Співробітники компанії з Польщі, Литви, Румунії, Естонії, Чехії та Словаччини переїдуть в українську столицю.

Володимир Дем'яненко

CEO і партнер компанії D2

Ми спеціалізуємося на IT для маркетингу, і для нас найважливішою новиною цього тижня стало оголошення Google дати, з якої Chrome почне блокувати "фруструючі" види реклами. Це станеться 15 лютого 2018 року. З цього дня в браузері #1 в країні не буде поп-ап реклами, повносторінкових рекламних вставок, флеш і реклами з автозапуском звуку. Це ті формати, які "Коаліція за кращу рекламу" вважає такими, oj "псують користувацький досвід від інтернету". За статистикою gs.statcounter.com, частка Chrome в Україні становить 64%, причому річне зростання користування – 12%. Крім того, можна очікувати, що інші браузери приєднаються до блокування.

Наслідком цього буде втрата майданчиками 20% доходів, і таке ж "вивільнення" бюджетів у рекламодавців. Ці кошти можуть піти на розробку власних IT-систем, які будуть збирати, зберігати та обробляти для компанії бази даних про їхніх покупців. І в цілому це продовжує тенденцію відходу від нав'язливої онлайн-реклами, яка вривається в особистий простір людини, до органічніших і "корисніших" промо-активностей. Нативна реклама, турбота про brand safety, "контент як сервіс" – це все прояви цього тренду.

Олександр Кубраков

виконавчий директор Асоціації "ІТ України"

З важливого на цьому тижні відзначу анонс відкриття Українського Дому в Давосі, який буде доступний для відвідувачів з 22 по 26 січня під час Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму. Україна вперше за весь час проведення ВЕФ розповість свою історію про успіхи в галузі інформаційних технологій і креативних індустрій в форматі єдиного майданчика. Участь наших ІТ-компаній в подібній ініціативі – невеликий, але якісний крок до популяризації України як технологічного центру та надійного бізнес-партнера.

Олександр Глущенко

медіаексперт

Білорусь стає головним IT-кластером пострадянського простору і виривається в незаперечні лідери. 22 грудня 2017 року президент Білорусі О.Г.Лукашенко підписав декрет "Про розвиток цифрової економіки", який отримав неформальну назву "декрет про ПВТ 2.0". Хто не знає, в Білорусі вже 12 років існує і розвивається аналог Кремнієвої Долини – Парк високих технологій.

Головна мета документу – створити такі умови, щоби світові IT-компанії приходили в Білорусь, відкривали тут свої представництва, центри розробок і створювали потрібний у світі продукт.

Друга мета декрету – інвестиції в майбутнє. Це IT-кадри й освіта. Третя – впровадження новітніх фінансових інструментів і технологій. Білорусь стає фактично першою в світі державою, яка відкриває широкі можливості для використання технології блокчейн.

Компанія AT&T в США тестує технологію AirGig – широкосмуговий доступ до мережі через лінії електропередач. Технологія дозволяє швидко надати підключення до мережі для віддалених регіонів, де раніше не було можливості використання швидкого інтернет-зв'язку. Архітектура мережі будується на роздачі інтенету через антени і репітери вздовж усієї енергомережі. Продуктивність аналогічна мережам стандарту 4G/LTE.

В Україні спроба почати впровадження передачі даних через енергомережі була протестована ще в далекому 2005 році. Але реалізувати подібний проект неможливо через безліч технічно-нормативних обмежень!

Продаж акціонерами компанії "Воля" мереж в анексованому Криму. В публічну площину просочилися дані з російських держреєстрів, які свідчать про чергову передачу прав власності, тепер громадянину РФ, якомусь Попову Євгену. Як пишуть ЗМІ, з 2014 року формально мережа була продана компанії "Телекомунікаційні системи" з московською пропискою, яка входить в орбіту інтересів кіпрського офшору Volia LTD. Компанію було створено в Москві екс-співробітниками "Волі", вона отримала всі дозвільні документи, використовувала до 2016 року логотип "Волі", кабінет користувача, сайт volia.com. Чи є ца перепоступка прав власності черговою спробою приховати реальних власників, або підготовкою до продажу реальному покупцю – покаже час.

Станіслав Під'ячев

керуючий партнер Blockchain Lab

Цього тижня ми спостерігали корекцію курсу bitcoin і одночасне зростання альткоінів. Так, Dash виріс на 30% за один день. 20 грудня її ціна зросла до $1558, а ринкова капіталізація досягла $12 млрд, свідчать дані CCN. Сильні результати минулого тижня показали й інші альти, оскільки індекс домінування Bitcoin впав нижче позначки 50% вперше з жовтня. Після тижневого зльоту Dash, Ethereum, Litecoin, Ripple, Cardano, IOTA, NEM і EOS – всі 10 топових криптовалют за винятком Bitcoin і Bitcoin Cash - зафіксували грошовий приріст більше ніж на 10%.

15 грудня Служба безпеки (СБУ) провела обшуки і вилучила комп'ютери і криптовалюту у засновника ForkLog. Правоохоронці під час обшуку вилучили кілька пристроїв, на яких зберігалися криптовалюти, ноутбук та інші особисті речі Анатолія Каплана. Повідомляється, що один зі співробітників СБУ зробив спроби вивести bitcoin на сторонній гаманець прямо під час обшуку. На наступний після обшуку день з Ethereum-гаманця Каплана всі монети ETH було переведено на адресу, яка, як повідомила ForkLog, належить співробітникам СБУ. Питання безпечного зберігання криптовалют у нашій країні стає як ніколи гострим, виходячи на перший план. Як ми бачимо, навіть адепти не приділяють цьому належної уваги.

Криптовалюта для Інтернету речей (IoT – Internet of Things) IOTA отримала значні інвестиції від компанії Robert Bosch Venture Capital GmbH (RBVC). Також повідомляється, що співвласник RBVC доктор Хунцюань Цзян приєднається до консультативної ради IOTA Foundation. Ця новина говорить про те, що альткоіни зараз отримують більше уваги інвесторів. Пов'язано це з тим, що вони вирішують конкретні завдання, представляючи альтернативу з точки зору технологічних рішень, а не простого копіювання.

Співзасновник і технічний директор Bitcoin.com Еміль Ольденбург заявив, що Bitcoin "ні на що не годиться" і не має майбутнього як торгова валюта через високі комісії за транзакції і тривалий часу їхнього виконання. Так, Ольденбург повідомив, що він продав всі свої Bitcoin і переключився на Bitcoin Cash. Він каже, що поточне уявлення про Bitcoin "абсолютно необґрунтоване". Збільшена швидкість транзакцій і менші витрати – головні відмінності, на які вказують прихильники Bitcoin Cash, порівнюючи дві монети.

Ф'ючерси на Bitcoin почали торгуватися на CME Group, найбільшій світовій біржі ф'ючерсів, а 10 грудня – на CBOE.

Патрік Коркоран

Global Director of External Relations, Luxoft

Цього тижня було опубліковано результати великого дослідження від департаменту компанії Luxoft – Excelian, Luxoft Financial Services, що спеціалізується на IT-консалтингу для фінансових інститутів. 87% респондентів, які є технічними гуру компаній, що спеціалізуються на управлінні приватним капіталом і активами, відзначили, що їм вдається швидше впроваджувати інновації та сучасні технології, ніж їхнім партнерам, які працюють з інвестиціями. На контрасті, 75% менеджерів з інформаційних технологій, які працюють в банківській сфері та з ринком капіталу, розчаровані відсутністю розуміння топ-менеджментом компанії необхідності розробки та впровадження нових технологій.

Головним пріоритетом для технологів, які керують приватним капіталом і активами, є імплементація та остаточний перехід бізнесу на хмарні технології: 81% згодні, що це стратегічний пріоритет.

Незважаючи на те, що IT-підрозділи обох ланок фінансового сектору стурбовані нестачею інвестицій в технології, розчарування в банківських установах гостріше – 86% респондентів скаржаться на брак інвестицій в IT, в порівнянні з 77% тих, хто працює на боці управління приватним капіталом і активами.

Читайте також: Головне в IT за тиждень. Як Apple і Walt Disney сходили на шопінг, а в США закінчилося інтернет-рівність

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X