Головне в IT за тиждень. Кінець маски-шоу, кібербезпека понад усе, "дружба" Mastercard і Blockchain

17 листопада 2017, 21:06
Редакція НВ звернулася до керівників та експертів галузі інформаційних технологій (IT) з проханням відповісти, які події минулого тижня справили на них найбільше враження

Тетяна Попова

голова ради Асоціації Телекомунікаційна палата України

Головне, що сталося цього тижня – це те, що Верховна Рада прийняла законопроект №7275 (про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування).

Відео дня

На мою думку, це чергова PR-акція уряду, який наприкінці року намагається переконати бізнес, що всіляко його захищає. Це дуже неоднозначний законопроект. З одного боку, він має запровадити дуже багато запобіжників у самій процедурі проведення обшуків. З іншого боку, Кабінет міністрів в статті 168 виписав прямим текстом, що обладнання можна вилучати, якщо потрібна його експертиза. Це найсуперечливіший пункт, думаю, саме тут основна причина, бо під нього можна підвести будь-яке вилучення техніки.

Добре те, що в законопроекті передбачені запобіжники, такі як відеофіксація, а також можливість оскаржити дії правоохоронців у суді. На жаль, ці норми наберуть чинності лише через рік. Тому що потрібні гроші та час для того, щоб придбати необхідне обладнання.

Ще одне з вагомих нововведень – копії даних, які знімуть під час обшуків слідчі чи прокурори, суди визнаватимуть на рівні з оригіналами. Це дуже добре, бо не треба вилучати носії інформації. Адвокати теж отримають право безперешкодно фіксувати проведення обшуків.

Патрік Коркоран

Global Director of External Relations, Luxoft

Ukrainian Software Development Forum 5.0, у якому я приймав участь у якості спікера та гостя – це, на мій погляд, маштабна та дуже показова подія. Оскільки в одному приміщенні зібралися представники уряду, фінансових та освітніх інституцій разом з лідерами індустрії, готових до діалогу. Це остаточно сигналізує про готовність ключових фігур поєднати зусилля задля подальшого ефективного розвитку IT-галузі в Україні та укріплення її позицій на світовій арені. Можу підкреслити кілька ключових тез:

1) Україна має продовжувати посилену тісну співпрацю з індустріальними експертами та лідерами думок для подальшого невпинного навчального процесу. Це напрямок, в якому активно працює Luxoft, практика якого може бути рольовою моделлю.

2) Аби відкривати великі можливості, Україна має усвідомлювати, що сукупність навичок та відповідальність є надзвичайно важливими. Тому реформування системи освіти має стати пріоритетним завданням для галузі найближчим часом.

3) Потреби технічних керівників підприємств, особливо їх плани щодо таланту та фокусу, – це величезна можливість для новаторів, яких ми, власне, і представляємо. І Україна має шанси активно просуватись у цьому напрямку, а в перспективі – очолити його.

Олена Мініч

радник першого віце-прем’єр-міністра з питань цифрової економіки

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Цього тижня на міжнародній ІКТ-арені в фокусі були три теми:

1. Кібербезпека телеком-мереж та інтернет речей (IoT). Керівник Vodafone заявив, що через тиждень після запуску лінійки IoT-послуг для масового споживача (трекінг авто V-Avto, сумок V-bag, домашніх тварин v-pet) кібербезпека для підключений речей – це реальна загроза. Бо 20-30 підключених предметів – це ніби 20-30 відкритих дверей в ваш будинок. Тому Vodafone побудував новий центр кібербезпеки своїх мереж і послуг.

Nokia - анонсувала новий софтверний продукт, який в автоматичному режимі виявлятиме загрози для безпеки мереж і аналітики.

2. 5G.

Ericsson подав заявку на патент 5G-мережі: від пристроїв доступу до мережевих елементів і архітектури мережі.

Huawei цього тижня проводив Mobile Broadband Forum в Лондоні і анонсував безліч нових партнерств: з університетом Единбургу для розвитку розробки AI- та VR-додатків для 5G мережі, а також співпрацю з Peugeot для розробки програмного забезпечення для connected cars.

Huawei закликав регуляторів гармонізувати частотний спектр для 5G і якомога швидше виділити С-діапазон (3,4-3,8 ГГц).

EE, компанія BT group, спільно з Huawei продемонструвала в лабораторних умовах 5G-швидкість завантаження 2,8 Гбайт/сек, із затримкою менше 5 мілісекунд, використовуючи 100 МГц смуги в діапазоні 3,5 ГГц.

3. Cisco створила фонд розміром $1 млрд для розвитку розумних міст. Дочірня компанія Cisco Capital буде забезпечувати фінансування спільно c PE Digital Alpha Advisors, APS Asset Management і Whitehelm Capital.

Юрій Курмаз

директор Укртелекому

Цей тиждень був для мене тижнем контрастів. Учора ми з колегами обговорювали застосування рішень, заснованих на використанні штучного інтелекту в архітектурі програмно-визначених мереж, які вийдуть на ринок в найближчі кілька років. Це дозволить керувати трафіком на новому рівні та на порядок здешевить значну частину телеком-обладнання, зокрема — мережевих маршрутизаторів. Лідери в цьому напрямку — китайські компанії.

А сьогодні в Києві невідомі вкотре пошкодили мережі операторів мобільного зв'язку, зробивши підпал в криниці кабельної каналізації. Як правило такі випадки, як і крадіжки мідного кабелю, залишаються нерозкритими, незважаючи на численні звернення до поліції. Тільки в Києві за цей рік сталося близько 900 крадіжок, а це на 50% більше, ніж минулого року. Думаю, перспективи мереж четвертого та п’ятого поколінь будуть залишатися досить примарними, якщо поліція не зможе забезпечити належну безпеку телеком-інфраструктури.

Олексій Мась

IT&Digital радник президента Київстар, керівник Інноваційної Лабораторії

Цього тижня я був у робочій поїздці до Ізраїлю. Ми з колегами зустрічалися з компанією Amdocs і Ізраїльською мобільною асоціацією (IMA). Обговорювали Big Data, інновації, стартапи та зустрічалися з дуже цікавими спікерами.

Чому ми відвідали саме ці компанії? Київстар підписав угоди про партнерство з Amdocs і IMA. Вони будуть займатися скаутингом інновацій – підбором рішень від стартапів з цілого світу для реалізації з Київстаром.

Не дивно, що обидві компанії – з Ізраїлю, другої Кремнієвої Долини. Мене особисто вразило те, наскільки ритм життя в цій країні швидший і насиченіший. А армійські проекти дуже швидко інтегруються в бізнес – це стосується і безпеки, і customer support (системи підтримки користувачів).

Було багато інсайтів – і з виступу керівника компанії Trend Watching Генрі Мейсона, і з виступів колег з Amdocs – про IoT, Big Data і тренди телекому в світі. Дуже сподобався також Дов Моран, творець флешки, модульного телефону (Modo) і одного з найвідоміших венчурних фондів Ізраїлю.

Моран – підприємець до мозку кісток, він готовий ризикувати, помилятися і весь свій бізнес-шлях описував як низку помилок. Мені здається, що такий підхід незвичайний для України, де всі приховують свої невдачі. При цьому він багато говорив про те, що корпораціям потрібні свої венчурні фонди і свій шлях роботи з інноваціями.

Було дуже круто і надихаюче. Сподіваюся, зможу знайти можливості реалізувати зарубіжні напрацювання в Україні. Навіть впевнений в цьому – ми готові.

Станіслав Под’ячев

керівний партнер Blockchain Lab

1. Відомий криптовалютний інвестор Роджер Вер, відкритий прихильник Bitcoin Cash (BCH), 12 листопада відправив зі своїх гаманців 45 тис. Bitcoin. Зробив він це для того, щоби "накачати" вартість BCH, але це йому не вдалося.

Після злету обмінного курсу до $2,3 тис. за монету Bitcoin Cash втратив майже 60% своєї ціни впродовж наступних 24 годин. За цей же час Bitcoin виріс майже на 7% в доларовому еквіваленті.

2. Mastercard подав патентну заявку на миттєві платежі з використанням Blockchain. Компанія має намір використовувати цю технологію Blockchain для створення системи, в якій торговці зможуть отримувати гарантований миттєвий платіж. Тобто, не чекаючи кілька днів, поки операції з банківськими картами будуть перевірені, а потім зобов'язання за ними будуть виконані емітентами карт.

3. Китайський постачальник електроенергії викликав плутанину після повідомлення клієнтів про відмову від обслуговування "незаконних" Bitcoin-майнерів. Компанія Sichuan Electric Power опублікувала заяву, в якій назвала "видобуток" Bitcoin незаконним в Китаї і заявила, що його потрібно негайно припинити.

Згодом місцевий новинний ресурс cnLedger підтвердив, що CEO компанії відмовився від своєї заяви, в якому, за його словами "були допущені помилки щодо законності".

Ця ситуація – пряме підтвердження все популярнішої тези про те, що майбутнє за автономної генерацією електроенергії за допомогою поновлюваних джерел енергії. Монополії давно намагаються застовпити за собою право втручатися в бізнес дрібніших компаній з метою власної наживи.

4. Bitcoin досяг нового рекордного цінового максимуму – $8 тис. На Bitfinex була зафіксована ціна $8,02 тис. У другій половині дня п'ятниці найбільша за рівнем капіталізації криптовалюта торгується в діапазоні $7,8-7,9 тис.

5. Провайдер p2p-платежів Square запустив тестування Bitcoin-платежів. Компанія надала обмеженій кількості користувачів, що використовують об'єднані гаманці, можливість здійснювати Bitcoin-платежі без високої комісії. Три мільйони активних клієнтів платіжного застосунку тепер можуть без проблем купувати, продавати і зберігати Bitcoin.

За різними оцінками, кількість активних користувачів системи Bitcoin оцінюється в 3-6 млн осіб. Приплив нових інвесторів з числа користувачів Cash може мати значний вплив на вартість Bitcoin.

Показати ще новини
Радіо NV
X