Головне в IT за тиждень. Кіберхалатність держорганів, Bitcoin за $10 тисяч і прощання з телеграфом

24 листопада 2017, 21:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Керівники та експерти галузі інформаційних технологій (IT) розповіли НВ, які події минулого тижня вони вважають найважливішими

заступник голови Адміністрації президента

Це "геніально" і соромно... Може, нарешті, комусь випишуть догану за невиконання службових обов'язків в МВС? І винна тут не кіберполіція, а просто нехлюйство! Файл з усіма повідомленнями про злом лежить просто в директорії зображень...

Відео дня

Забезпечення мінімального рівня захисту – це обов'язок будь-якого державного органу. Не розміщення в публічному доступі важливих державних документів – це особиста відповідальність кожного і банальна кібергігієна! Доки керівник кожного (!) державного органу не почне тримати кібербезпеку на контролі на тому ж рівні, як і фізичну безпеку – доти буде бардак, недбалість і доступна критична інформація для ворогів!

Олександр Федієнко

голова правління Інтернет Асоціації України

Мені дуже сподобалася пропозиція Національної комісії регулювання зв'язку та інформатизації щодо подальших дій зі спектром 2,4 ГГц. На мій погляд, з урахуванням чинного законодавства регулятор запропонував відмінне рішення для галузі.

З одного боку, це шлях до спрощення використання зазначеного діапазону. З іншого боку, зменшення навантаження на операторів, що працюють у зазначеному діапазоні. А в подальшому – це крок до безліцензійного спектру радіочастот 2,4 ГГц.

Але ще потрібно, аби Адміністрація зв'язку підтримала таке нововведення регулятора.

Олена Мініч

Поки Брюссель, європейські політики і політики ще шести країн готувалися до Саміту Східноєвропейського партнерства, а Європарламент пропонував посилення кооперації з Україною за всіма ключовими напрямками, включаючи цифровізацію, споживачі готувалися весь тиждень до розпродажів "Чорної п'ятниці".

І чорна п'ятниця дійшла навіть до телеком сектора: повсюдно не тільки розпродажі iPhone 6, 7, 8 і інших смартфонів, але й спеціальні дисконтні тарифні плани у операторів. Знижки на смартфони, iPad і тарифи від 50 до 80%.

А тим часом 22-23 листопада в Сеулі пройшов 4-й Глобальний 5G Форум під назвою 5G accelerating the 4th Industrial Revolution. Під час якого було анонсовано, що під час проведення чемпіонату UEFA Euro 2020 у 13 європейських містах буде продемонстровано безліч сервісів, що використовують можливості 5G технологій.

Тетяна Попова

голова ради Асоціації Телекомунікаційна палата України

Дуже цікаво було на II Legal TMT Forum почути про те, як нові технології впливають на авторське право. Наприклад, в одному з останніх голлівудських блокбастерів замість померлого актора одного з головних героїв грав інший актор. Але "на нього" за допомогою комп'ютерних технологій "наклали" міміку померлого. Виникає питання: хто при цьому має авторське право на те, що вийшло в результаті? Хто є власником образу? Сьогоднішнє право ні у нас, на за кордоном на такі питання відповісти поки не може.

Кирило Гончарук

IT-директор Укртелекому

На цьому тижні Укртелеком розривався між минулим і майбутнім. З одного боку, ми оголосили про припинення надання послуг телеграфу з березня 2018 року, оскільки телеграми стають дедалі менш затребуваним каналом комунікації. Якщо порівняти їхню кількість сьогодні з 1911 роком, коли вони були на піку своєї популярності, то падіння складе 300 разів.

На наш погляд, у 2017 році існують інші канали, щоб підтримувати зв'язок – швидші, захищеніші і сучасніші. З іншого боку, наші колеги в контакт-центрі почали тестування нової CRM-системи на базі продукту автоматизації бізнес-процесів BPM. Яка вже найближчим часом замінить наявні три системи, що використовуються для обслуговування наших клієнтів. Це дозволить операторам отримувати всі дані про клієнта в одному вікні і оперативно відповідати на їхні запитання, а також пропонувати нові послуги.

Костянтин Васюк

виконавчий директор IT комітету Європейської Бізнес Асоціації

Велика Британія продовжує розвиток технологій в країні. Так, раніше про додаткове фінансування IT-галузі заявила Тереза Мей, а потім уже цього тижня і канцлер казначейства Філіп Геммонд.

Це може вплинути і на українську IT-індустрію. Позитивно – якщо до наших IT-компаній будуть надходити замовлення від британських клієнтів. Негативно – якщо Англія спростить отримання робочої візи для кваліфікованих кадрів, і ми будемо спостерігати відтік IT-фахівців.

Приємно вразив форум Innovation market, котрий проходив у столичному МВЦ цими днями. Там були представлені і великі китайські компанії з величезним потенціалом інфраструктурних проектів, і безліч українських стартапів. Поспілкувався з засновниками проекту зарядних станцій для електромобілів, вартість яких у рази нижча закордонних аналогів, але якість і дизайн на дуже високому рівні. Безумовно, Україні треба переходити від розмов і презентацій досвіду інших країн до реальних дій розвитку інноваційного бізнесу.

Несподіваною стала заява в.о. голови Державної фіскальної служби (ДФС) Мирослава Продана про необхідність перегляду спрощеної системи оподаткування та поступовий перехід компаній на загальну систему. Зараз саме для експортної IT-галузі такі зміни можуть привести до плачевних і безповоротних наслідків. Вірніше, для країни, яка просто може втратити цю галузь.

Також дивує інше – діаметрально різні заяви від різних гілок влади. Ще у вересні президент обіцяв підтримку і розвиток інноваційного сектора економіки, а вже в листопаді ми чуємо про інші наміри з боку ДФС, нехай навіть поки у вигляді рекомендацій.

Олександр Кубраков

виконавчий директор Асоціації "IT України"

Цей тиждень приніс ще одну відмінну новину – львівська компанія N-iX, член нашої Асоціації, увійшла до престижного рейтингу "Software 500", який протягом останніх 35 років складає авторитетне в ІТ-світі видання "Sotware Magazine".

Співвітчизники посіли 424-ту сходинку рейтингу. Крім цього N-iX увійшли і в топ-10 компаній даного рейтингу за зростанням доходів за 2016 рік – динаміка зростання львівського розробника склала 77%.

На перших рядках "Software 500" влаштувалися такі глобальні гравці, як IBM, Microsoft, HP, Oracle, Apple. Тобто, українська компанія увійшла до одного списку зі світовими гігантами сфери інформаційних технологій.

Також у рейтингу представлено компанії, які мають великі офіси та R&D центри в Україні: EPAM, Luxoft, Ericsson, Wix, Limelight, Intetics, TEAM International, QArea.

На мою думку, це величезне досягнення не тільки для української ІТ-індустрії, а й для країни в цілому. Про нас дедалі частіше чують у світі, дедалі більше дізнаються і зважають на наші технологічні таланти. Звісно, це не може не радувати.

Станіслав Под'ячев

керівний партнер Blockchain Lab

1. LedgerX запустила перші довгострокові ф'ючерсні опціони Bitcoin за ціною $10 тис.

LedgerX – Спеціалізується на криптовалютних деривативах нью-йоркської свопової біржі. Торги з опціону почалися вранці 18 листопада і закінчаться 28 грудня 2018 року.

2. Сьогодні люди частіше вводять в пошукових системах запит "як купити Bitcoin", ніж "як купити золото". Сплеск привабливості криптовалюти збігається зі зниженням інтересу до золота як до традиційного засобу заощадження на фондовому ринку США. Золото виросло в ціні цього року на 11%, в той час як Bitcoin піднявся більш ніж на 600%, досягнувши рекордного максимуму – $8,4 тис.

3. Уряд Російської Федерації (РФ) постійно змінює свою позицію щодо криптовалют.

Минулого місяця РФ оголосила, що буде випускати свою криптовалюту. Трьома тижнями пізніше міністр зв'язку і масових комунікацій РФ Микола Нікіфоров заявив, що торгівлю Bitcoin ніколи не буде легалізовано в країні.

Незважаючи на це, в країні все ще є здоровий інтерес до Bitcoin і криптовалют, причому керівники банків і фінансових установ роблять суперечливі заяви на дану тему. Так, глава державного банку "Сбербанк Росії" Герман Греф вважає, що прийняття Bitcoin і криптовалют громадськістю можна ігнорувати.

4. Компанія Tether Limited опублікувала повідомлення про те, що 19 листопада $30,950,010.00 в токенах Tether було викрадено з резервного гаманця компанії. Роботу всіх сервісів гаманця Tether було припинено на час проведення ретельного розслідування причин і механізмів злому. Компанія закликала всіх користувачів негайно оновити програмне забезпечення до нової, захищеної версії.

5. Британський стартап Nivaura в співробітництві із банком JP Morgan та рейтинговим агентством Moody's розробив перший у світі "регульований бонд", заснований на смарт-контракті в мережі Ethereum. Емітентом облігації стане найбільший британський онлайн-магазин меблів та аксесуарів для дому LuxDeco. Цінні папери давно поширюються в електронному вигляді. Blockchain дозволить оптимізувати транзакційні витрати з їх випуску і знизити рівень асиметрії інформації.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X