Головне в IT за тиждень. Біткоін пробиває стелю, українські айтішники – найкрутіші, електрокари подешевшають

8 грудня 2017, 19:47
Редакція НВ опитала керівників і експертів галузі інформаційних технологій (IT), які події минулого тижня вони вважають найважливішими.

заступник голови Адміністрації президента

Я хотів би відзначити відкриття Civic Tech Center (першого в Україні хаба для створення технологій, які використовуються для розвитку суспільних благ і різних громадських проектів). Це місце, де будуть кристалізуватися ідеї, як вдосконалити управління державою, взаємодію громадян і держави. Саме таким чином можна підтримувати вітчизняного виробника.

Відео дня

Друга важлива подія цього тижня – аудит вітчизняної кібербезпеки з залученням Сполучених Штатів. Дуже професійні люди вже почали роботу, за підсумками їхньої роботи Україна отримає рекомендації, що потрібно зробити в цій галузі. Принаймні, з'явиться якась дорожня карта, конкретні кроки, які треба зробити. Зокрема, із залученням вітчизняного приватного сектору. Наприклад, Українського Кібер Альянсу. Для того, щоб захищати IT-інфраструктуру в Україні. Тому що якщо у нас не чують наших фахівців, то, може, хоч прислухаються до іноземних фахівців.

Ще в Україні проходив саміт SeedStars, зустріч європейських стартапів у Києві. Це означає, що Україна перебуває "на радарі" інвесторів як країна інноваторів і стартаперів.

Олександр Кубраков

виконавчий директор Асоціації "ІТ України"

Цього тижня мали чудову нагоду презентувати українську IT-індустрію під час зустрічі з представниками міжнародних аналітичних і консалтингових компаній – Gartner, Avasant, Everest Group, PAC (Pierre Audoin Consultants).

Цікаво, що дана зустріч була ініційована компанією Luxoft. Тобто, велика міжнародна компанія зацікавлена у формуванні позитивного іміджу України як світового лідера з надання послуг і рішень у сфері інформаційних технологій.

Чому подібні зустрічі важливі? Незважаючи на видатні досягнення індустрії на глобальному рівні, все ще присутні "білі плями" в уявленнях про український IT-бізнесі серед зарубіжних клієнтів.

Вітчизняній IT-галузі бракує якісного системного просування на світовій арені. І це не лише наш висновок, а й реальні коментарі з боку іноземних партнерів.

Саме під час таких особистих контактів є можливість вплинути на дане сприйняття, розповісти про реальний стан речей, підкреслити справжні недоліки й переваги і індустрії, і країни в цілому.

Дуже радий, що учасники зустрічі повернуться до своїх країн і до своїх клієнтів з усвідомленням того, що Україна – потужний гравець на ринку нових технологій, який має високоосвічених талановитих фахівців і бажання домагатися ще більших результатів.

Ну і ще трохи про "перемоги". Нещодавно компанії-члени Асоціації Intellias, N-iX, ELEKS та Ciklum увійшли до рейтингу найбільш рекомендованих до співпраці компаній у світі, який складає незалежна платформа Clutch.

Ярослав Пригара

генеральний директор Mercedes-Benz Ukraine

Що я скажу про скасування імпортного ПДВ та акцизу на електромобілі? Я завжди в такому випадку наводжу приклад Словенії. Коли я вперше побував у цій країні, то з подивом дізнався, що це країна, яка ніколи не виробляла автомобілів (була одна локальна марка, навіть не згадаю вже назву). А зараз у структурі ВВП Словенії автомобільна галузь посідає перше місце. Словенці виробляють комплектувальні для своїх сусідів, Німеччини, Франції, Італії. Так створюються індустрії з нуля. За 10 років.

А у скасуванні імпортного (тільки) ПДВ і акцизу на електромобілі – всі ми. Потрібно створювати умови, щоб ключові виробники прийшли на ваш ринок, інвестували в нього, створили додану вартість, створили робочі місці.

Станіслав Под'ячев

керівний партнер Blockchain Lab

"Кріптокотики" або CryptoKitties – став мегапопулярним цифровим додатком на Ethereum для розведення і колекціонування віртуальних котиків. Популярність CryptoKitties привела до того, що значно сповільнилося проходження транзакцій у мережі Ethereum.

В РФ розроблено законопроект про регулювання децентралізованого віртуального майна. Проект описує принципи обігу криптовалюти й токенів і механізм ICO. Автори пропонують надати державі право на створення криптовалютної біржі з основною валютою – крипторублем. У документі також прописано, що операції з обміну крупторублів на національну та іноземну валюти і майнинг криптовалюти мають бути обкладені податком.

Агентство фінансових послуг Японії (FSA) затвердило чотири нові біржі віртуальних валют на початку грудня 2017 року.

Amazon Web Services (AWS) оголосила про партнерство з R3, що дозволить платформі Corda стати одним із перших рішень технології розподіленого реєстру. Corda дозволяє користувачам встановлювати dapps (децентралізовані додатки) і створювати нові додатки безпосередньо. Те, що Amazon готує інфраструктуру під таку технологію, означає, що вони, як мінімум, розраховують на масовість її застосування.

Сервіс для майнерів NiceHash вчора було хакнуто, при цьому викрадено понад $60 млн. В ході розслідування було встановлено, що з рахунків NiceHash на один єдиний гаманець було виведено 4700 BTC ($60 млн).

Цього тижня ми бачили зростання курсу bitcoin на тисячі доларів менш ніж за годину. Найбільша за рівнем ринкової капіталізації криптовалюта кілька разів за тиждень пробивала свої рекордні максимуми, дійшовши до $16 тис. Магістральний напрям курсу – зростання, обумовлений галасом у пресі. Це циклічний процес: що більше зростає курс, то більше новин; що більше новин, то більше люди хочуть купити; що більше хочуть купити, то вищий курс.

Показати ще новини
Радіо НВ
X