Головне в IT-індустрії за тиждень. Запуск 5G у світі, Кремнієва Долина жадає українців, Android Pay у маршрутках

10 листопада 2017, 20:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Редакція НВ опитала керівників та експертів галузі інформаційних технологій про те, які події минуло тижня справили на них найбільше враження.

Олена Мініч

радник першого віце-прем’єр-міністра з питань цифрової економіки

Минулий тиждень на телекомунікаційному ринку світу ознаменувалася трьома ключовими напрямками:

Відео дня

1) Анонси про угоди для розгортання IoT мереж та послуг:

• Vodafone IoT підрозділ виграв IoT угоду з китайською компанією NIU з виробництва електро-скутерів. Vodafone IoT SIM cards будуть встановлені в скутери для моніторингу заряду батареї і безпеки.

• Telia Estonia почала тестову експлуатацію платформи самообслуговування IoT-клієнтів, що дозволяє керувати SIM-картами і трафіком мобільної передачі даних.

2) Анонси збільшення доходів мобільних операторів за 2017 рік - Deutsch Telekom, Swisscom's Italia.

3) 5G-аукціони.

1. Американський телеком-регулятор FCC в листопаді 2017-го планує виділити 1700 МГц для частотного 5G-аукціону.

2. Швейцарія 9 листопада оголосила свій план частотного аукціону для 5G на 2018 рік.

Найяскравіші події – це анонси 5G-аукціонів на 2018 рік. Телеком-ринок починає рухатися вперед до нової генерації мобільних мереж.

Яніка Мерило

радник міністра інфраструктури і транспорту, заступник мера Дніпра і радник мера Львова

Безсумнівним досягненням я вважаю запущену міськрадою Дніпра і ПриватБанком першу в Україні систему, яка дозволяє в громадському транспорті оплатити проїзд за допомогою відкритої банківської системи. Тобто, приймає всі банківські картки - від МастерCard, Visa, Prostir і навіть Android Pay. Причому як контактно, так і безконтактно. ПриватБанк навіть вважає таку технологію першою в світі.

Андрій Яворський

віце-президент GlobalLogic

Асоціація IT Ukraine організувала зустріч із Майклом Соланою, віце-президентом Founders Fund, венчурного фонду легендарного Пітера Тіля, засновника PayPal і раннього інвестора в безліч сьогоднішніх гігантів – Facebook, Uber, SpaceX, AirBnB.

Ця зустріч була організована за його ініціативою. Він зустрічався з безліччю стартапів і продуктових компаній, які успішно здійснюють інжиніринг в Україні. І це розходиться з традиційною думкою про аутсорсинг як про щось антиінноваційне. За його словами, Україна давно зникла з новин, США занурені в свою вируючу внутрішню політику. З одного боку, відсутність негативних медіа-відгуків, з якими ми асоціювалися раніше - це добре. Але водночас це сигнал про те, що без наших зусиль з просування бренду країни, про нас просто забудуть.

Олександр Кубраков

виконавчий директор Асоціації IT Ukraine, експерт Офісу дерегуляції BRDO

Цього тижня найбільше вразила зустріч з Michael Solana. Майкл працює віце-президентом Founders Fund, заснованого Пітером Тілем.

Зустріч вразила тим, що фонд з мільярдними інвестиціями зараз вирішує настільки глобальні завдання, що стає аж трохи страшно. :)

Топ-пріоритети фонду: безсмертя, джерела енергії (вони не називають їх альтернативними, вони називають їх вічними). І це не просто розмови - це мільйони і мільйони інвестицій. Ми говоримо про глобальні питання для всього людства, якими займається приватний фонд.

Олександр Федієнко

голова правління Інтернет Асоціації України

Найважливішими питаннями цього тижня вважаю: бути чи не бути кодуванню телебачення, позиція медіа-груп (МГ) щодо вартості своїх послуг у мережах кабельних операторів. А також небажання МГ співпрацювати із кабельними або інтернет-операторами щодо поінформованості населення про вартість ТБ-послуг.

Адже в майбутньому може зрости вартість послуг, які надають саме медіа-групи. Але вони про це не хочуть розповідати з екранів телевізорів. Таким чином підставляючи під інформаціний натиск від глядача операторів і провайдерів.

Олександра Альхімович

керівний директор Luxoft Ukraine

Безумовно, однією з найяскравіших подій цього тижня була конференція Web Summit, яка проходила з 6 по 9 листопада в Лісабоні (Португалія). Її вже зараз називають однією з найкращих ІТ конференцій світу. Щоб судити про успіх, досить ознайомитися з цифрами: три повних дні доповідей на 28 локаціях, 60 тис. учасників з 170 країн, понад 1,2 тис. спікерів зі світовими іменами - Mercedes, Facebook, Microsoft, Cisco, Google і багато інших. Вражає, чи не так?

Конференція по суті була об'єднанням 25 різних напрямків. Таких як Auto/Tech, SaaS Monster, Talk Robot, Future Societies і багато інших, де піднімалися важливі питання подальшого розвитку галузей, основних трендів і новітніх рішень у сфері ІТ-технологій. Штучний інтелект, роботи, машинне навчання, автономне водіння, відкриті освітні платформи, криптовалюта, хмарні сховища даних, проблеми навколишнього середовища. Це далеко не повний перелік тих напрямків, з проблематикою яких можна було ознайомитися на Web Summit. Кожен міг знайти для себе корисну інформацію, в залежності від напрямку професійного розвитку. І так само обрати зручний формат: спікери виступали як у форматі доповідей, так і у форматі pitch-ів і Q&A-сесій. Ті гості, які люблять не тільки теорію, а й знайомитися із практичним застосуванням, могли це зробити завдяки виставковим залам і стендам.

Як представниці сервісної організації, яка шукає рішення для клієнта, мені запам'яталася фраза Stephen Cummins, Founder & CEO AppSelekt: "Потреби клієнта в самому серці організації - це оптимізація витрат на продажі та інновації". Клієнтоорієнтованість і знання потреб свого замовника є одним з основних фокусів ІТ-індустрії. Якщо говорити не про доповіді, то не можу не відзначити до дрібниць продуману організацію заходу і ступінь відповідальності організаторів. Web Summit в Лісабоні став одним з найбільш пам'ятних заходів цього року. Впевнена, що протягом усієї конференції гості, як і я, отримували задоволення від занурення у світ трендів і корисного нетворкінгу з колегами з усього світу.

Сергій Калінін

керуючий партнер LegalBlockBit

На мій погляд, у технологічному світі важливою подією стала добровільна відмова групи людей, які підписали так звану "Нью-йоркську" угоду, від планів провести хард-форк (розділення – ред.) SegWit 2X мережі Біткоін. Це показало, що принципи безпеки та думка спільноти можуть змінити дії обмеженої групи людей, які особисто взяли на себе вирішення технологічних проблем. Це ще раз підтвердило статус біткоіна як провідного криптоактиву на сьогоднішній день.

В Україні помітним стало висловлювання прем'єр-міністра про те, що готується законопроект, який обмежить тиск на бізнес, в т.ч. на IT. Сподіваюся, що, як і в ситуації з дорогами, Володимир Гройсман виконає свої обіцянки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X