Головне в IT-індустрії за тиждень: Android Pay, рекорди Alibaba та крадіжки мідного кабелю

3 листопада 2017, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
НВ запитав представників галузі інформаційних технологій про те, які події минуло тижня справили на них найбільше враження

Голова ради Асоціації Телекомунікаційна палата України

Подія тижня для мене, безперечно – це запуск Android Pay в Україні. Я вважаю, що за мікроплатежами – майбутнє.

Відео дня

Я не дуже часто користуюся громадським транспортом у Києва, але мені нещодавно треба було спуститися на фунікулері на Поділ. Так це ж ціла історія: піти в касу, купити жетон, скористатися ним. А так смартфон, який дуже часто людина тримає в руках – взяв і приклав до турнікету. І спокійно пройшов. Шкода, що поки що послуга доступна клієнтам лише одного банку (ПриватБанк). Сподіваюся, й інші банки долучаться до Android Pay.

Мені також дуже сподобалася конференція Digital Evolution Forum, яку організувала компанія Microsoft 2 листопада 2017 року. Мене дуже мотивує, коли я слухаю цікавих людей, які фахово знаються на IT-технологіях, на можливостях їх використання. І дуже системно про це розповідають. Не дуже часто у нас в країні відбуваються такі заходи, коли керівники великих світових чи українських компаній виходять і діляться своїм досвідом. Фактично це – дуже класні курси підвищення кваліфікації.

Сергій Калінін

керуючий партнер LegalBlockBit

також відзначив запуск Android Pay в нашій країні. А ще його вразив "нереальний ріст виручки" китайського гіганта електронної комерції, компанії Alibaba. Її дохід за минулий квартал збільшився на 61%, а чистий прибуток – взагалі на 146%.

Олександр Федієнко

Голова правління Інтернет Асоціації України

висловив своє розчарування неготовністю народних депутатів посилити відповідальність за крадіжки телеком-кабелів (злодії полюють за міддю, яку потім здають у пункти прийому кольорових металів – НВ).

Злочинці знищують телеком-мережі операторів. Згідно існуючого законодавства, поліція їх може притягнути лише до адміністративної відповідальності, а суди їх просто відпускають. Мені прикро, що на засіданні Комітету Верховної ради з питань культури та духовності (голова – Микола Княжицький – ред.) депутати відхилили правки щодо повернення кримінальної відповідальності за такі злочини. Маю на увазі ст. 188 Кримінального кодексу, де йшла мова про пошкодження кабелів зв'язку.

Мені прикро, що деякі наші депутати не розуміють, що відбувається. На тлі того, що телеком-сегмент продовжують руйнувати, деякі політики та чиновники на весь світ сурмлять, що ми тут щось будуємо, впроваджуємо та розвиваємо. На жаль, нам ще дуже далеко до ліберальної держави. І без жорсткого покарання за такі злочини нових технологій – не буде.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X