Франція звинуватила WhatsApp в порушенні законів країни

19 грудня 2017, 17:35
Представникам месенджера WhatsApp було наказано припинити обмін даними користувачів з материнською компанією Facebook під загрозою санкцій

На думку французького агентства із захисту даних (CNIL), WhatsApp не мають правової основи для обміну даними користувача з метою "бізнес - аналітики", пише Guardian.

Відзначається, що WhatsApp порушив своє зобов'язання співпрацювати з CNIL і не отримав належним чином згоду користувачів, щоб почати обмін їх телефонними номерами з Facebook.

Відео дня

"Єдиний спосіб відмовитися від передачі даних для цілей "бізнес-аналітика" - видалити додаток", - відзначають чиновники CNIL в заяві.

Згідно із заявою CNIL, якщо намір WhatsApp поліпшити заходи безпеки можна вважати обгрунтованим, то збір даних для бізнес-аналітики таким не є. При цьому організація надала WhatsApp місяць на приведення діяльності у відповідність до закону.

Додамо, раніше європейські регулятори вже намагалися обмежити Facebook в зборі даних користувача. У вересні минулого року уряд Німеччини зобов'язав Facebook припинити збір даних користувачів WhatsApp.

Компанія WhatsApp Inc., яка створила мессенджер, заснована Яном Кумом і Брайаном Ектон 24 лютого 2009 року і розташована в Маунтін-В'ю, США. З жовтня 2014 року належить Facebook Inc. З 2016 додаток офіційно став безкоштовним, користувач оплачує лише використаний додатком інтернет-трафік. Додатком користується більше мільярда людей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X