Пара рядків коду. Французький хакер знайшов простий спосіб заблокувати гаджети Samsung

14 травня 2019, 15:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Хакер з Франції Роберт Баптісте виявив метод, який дозволяє вивести з ладу багато моделей смартфонів від Samsung і перетворити пристрої на "цеглу".

Проблема пов'язана з фірмовим додатком безпеки Samsung Knox, повідомляє Tomsguide.com.

Баптісте каже, що шкідливий додаток, який він написав як доказ концепції і розмістив на Github, може використовувати два рядки коду, щоб змінити пару незахищених параметрів в іншому системному додатку Samsung, щоб вони заважали роботі системи Knox.

Відео дня

"Пристрій буде непрацездатним через цю локальну відмову в обслуговуванні. Кожен раз, коли жертва відкриває додаток Knox SecureFolder, контейнер буде заблокований, і кожен раз, коли він буде намагатися використовувати свій телефон, телефон буде повертатися на першу сторінку програми запуску", - написав Баптісте в своєму блозі.

Строго кажучи, пристрій не перетворюється на "цеглу", оскільки він все ще працює, але користувач не зможе його використовувати. Баптісте заявив, що шкідливому додатку або користувачеві з фізичним доступом до пристрою не будуть потрібні адміністративні права для здійснення цієї атаки.

"Було б достатньо просто помістити код Баптісте в додаток. що виглядає нешкідливо, проникнути в магазин додатків Google Play і обдурити авторизованого користувача при його установці", - підкреслюють журналісти.

Проблему при цьому можна вирішити, якщо перезагрузити телефон або планшет Samsung в безпечному режимі. Безпечний режим відключає будь-які додатки, що не були встановлені на заводі, тому користувач зможе розблокувати екран і видалити шкідливий додаток.

Додамо, команда безпеки Samsung, якій хакер передав вихідні коди своєрідного вірусу, вважає, що ця вразливість, якщо її можна так назвати, не становить серйозної небезпеки для користувачів смартфонів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X