Дезінформація не пройде. Facebook видалив дипфейк із Володимиром Зеленським

17 березня, 10:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Після зламу телеканалу дипфейк почав поширюватися через мережу (Фото:Україна 24/facebook)

Після зламу телеканалу дипфейк почав поширюватися через мережу (Фото:Україна 24/facebook)

Соціальна мережа заборонила подібні маніпуляції ще 2020 року.

"Раніше сьогодні наші команди виявили і видалили дипфейк-відео, в якому стверджувалося, що президент Зеленський робить заяву, яку він ніколи не робив", - заявив глава Meta з політики безпеки Натаніель Глейхер. — «Воно з'явилося на зламаному веб-сайті, а потім поширилося в Інтернеті».

Відео дня

Цей ролик, у якому президент України закликає скласти зброю, з'явився в ефірі телеканалу «Україна 24», зламаному хакерами. Саме відео носить очевидні ознаки фальшування — так, голова Володимира Зеленського виглядає чужорідно на тлі шиї та торса.

Одразу після злому популярного телеканалу сам президент опублікував відео у своєму офіційному обліковому записі в Instagram. Він запевнив українців, що війну не закінчено, і країна продовжить боротьбу проти російських окупантів.

Про те, що Росія спробує маніпулювати свідомістю українців і навіть примусити їх до капітуляції, знали давно. Про це говорять численні та часом успішні атаки на сайти державних органів України та ЗМІ, а також знищення телевеж у всій країні.

Конкретно про можливість створення дипфейку з президентом ще 2 березня заявляв Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

«Уявіть, що бачите у телевізорі Володимира Зеленського, який робить заяву про капітуляцію. Ви бачите його, ви чуєте його, отже, це правда. Але це не так. Це технологія дипфейку. Це буде не справжнє відео, а створене через алгоритми машинного навчання. Відео, зроблені через такі технології, майже неможливо відрізнити від реальних.

Знайте – це фейк! Його мета – дезорієнтувати, посіяти паніку, зневірити громадян та схилити наші війська до здачі. Будьте певні — Україна не капітулюватиме! Росії залишається лише придумати фейкову перемогу, закрити в себе інтернет та всі контакти з іншим світом", - йшлося у повідомленні на офіційній сторінці відомства.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X