Конфлікт все ближче. Цукерберг хоче «зробити боляче» Apple у відповідь на нові правила конфіденційності

16 лютого 2021, 13:10

Відносини між Facebook і Apple вже давно можна назвати натягнутими. Масла у вогонь підлив новий інструмент забезпечення конфіденційності в iOS, який може обмежити можливості Facebook зі збору даних.

Конфлікт між компаніями та їхніми головами, які абсолютно по-різному дивляться на майбутнє інтернету, зріє вже кілька років. Ще в 2018 році Тім Кук і Марк Цукерберг обмінялися образливими словами.

Відео дня

"Я б ніколи не опинився в такій ситуації", — заявив Кук на питання про те, як би він вчинив, якби Apple потрапила в скандал з витоком даних 50 млн користувачів в компанію Cambridge Analytica.

Тоді Цукерберг назвав коментарі Кука "несерйозними" і "такими, що абсолютно не відповідають правді".

Тепер у цього конфлікту, здається, є продовження, про яке розповів The Wall Street Journal. Минулого місяця Цукерберг назвав Apple однією з головних загроз для Facebook — нібито "яблучники" використовують свої платформи для втручання в роботу додатків Facebook. Річ у тім, що у весняному оновленні iOS всім сайтам і програмам потрібно буде запитувати у користувачів дозвіл відстежувати їх на інших веб-сайтах і додатках.

"Ми впевнені, що користувачі повинні мати право вибору щодо зібраних про них даних і способів їх використання. Facebook як і раніше може продовжувати відслідковувати користувачів в додатках і на веб-сайтах, просто прозорість відстеження додатків в iOS 14 запитає, щоб вони спочатку запросили ваш дозвіл"

Facebook, вся робота якого зараз покладається саме на постійне спостереження за тим, чим живуть люди, це оновлення активно критикує, заявивши про те, що так Apple вбиває малий бізнес, який покладається на таргетовану рекламу.

Відповідь не змусила себе довго чекати — Тім Кук, не називаючи Facebook безпосередньо, натякнув, що бізнес-модель, заснована на постійній взаємодії з людьми і їхнім залученням, призводить до дезінформації, недовіри і навіть до насильства в реальному світі.

Facebook навіть розглядав можливість позову до суду проти Apple через передбачуваної антиконкурентної політики і запропонував Epic Games надати документи, щоб допомогти цій компанії в судовому позові з Apple.

«Нам потрібно зробити їм боляче», — такими словами, за даними джерел WSJ, Цукерберг висловився в приватній бесіді на адресу Apple, яка, на його думку, несправедливо поставилася до соціальної мережі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X