Facebook пішов в оффлайн і ввів платну підписку, у Instagram - перший мільярд. Головне в IT за тиждень

22 червня 2018, 21:02

Експерти IT-галузі і топ-менеджери IT-компаній розповіли НВ про головні події індустрії за тиждень.

радник першого віце-прем'єр-міністра з питань цифрової економіки

Сенат США скасував угоду ZTE з Департаментом Комерції, прийнявши нові положення у 2019 National Defense Authorization Act. Акції ZTE на Гонконгській біржі впали на 27%.

Відео дня

Трамп планує зустріч з членами Сенату і спробує пом'якшити формулювання в новому законодавстві. Президент вважає, що штрафу достатньо в якості покарання за порушення експортних норм. Якщо санкції залишаться, це практично знищить компанію.

AT&T, оператор номер два в США, заявив, що має намір використовувати новітні технології і запропонувати принципово новий підхід в бізнесі розваг.

Минулого тижня AT&T рішенням суду скасував заборону Департаменту Юстиції на покупку Time Warner, і мегаугода вартістю $85 млрд в результаті відбудеться. Телеком-оператор стає голлівудським гігантом, що володіє HBO, Warner Brothers film, телевізійними студіями, Turner Broadcasting і CNN.

В історії телекому і медіа - це перша угода такого масштабу і перша угода, що дозволяє поєднати online інтернет і телеком-технології з медійним мовленням. AT&T обіцяє знизити кількість реклами, зробити менше телеканалів у ТВ пакетах і запропонувати персоналізований вибір програм в пакеті.

Зниження кількості реклами планується за рахунок її персоналізації, релевантності та очікування, що рекламодавець буде готовий платити більше за кожен персоналізований і таргетований контакт. Глядачі вже звикли до ТВ-послуг без реклами, типу Netflix, і головна мета тепер для AT&T - знайти баланс між кількістю і якістю.

Уряди Австралії, Англії і США дебатують, допускати чи не допускати компанії Huawei і ZTE до будівництва мереж 5G. Побоювання пов'язані з національною безпекою, як заявляють конгресмени і чиновники. За даними спецслужб цих країн, є ризики, пов'язані з кібершпіонажем критичної інфраструктури і зв'язку цих компаній з правлячою партією Китаю.

Австралійський уряд впроваджує так званий «Список зарубіжних агентів», де компанії і индивидуми можуть задекларувати себе як представників закордонного уряду або їх агентів.

Sprint, четвертий за величиною американський мобільний оператор, разом зі стартапом NXM Labs Inc., що займається блокчейн-технологіями для IoT рішень запустили 5G-ready блокчейн-платформу для управління автомобілями.

Пасажирам буде надано мобільний Wi-Fi на основі мережі LTE, а в подальшому і з використанням мережі 5G, моніторинг технічного стану транспортних засобів та дистанційного керування автомобілем. Для національних автодилерів послуги будуть доступні з осені 2018.

Ольга Афанасьєва

виконавчий директор UVCA (Української асоціації венчурного і приватного капіталу)

За даними Європейської асоціації венчурного капіталу «Invest Europe», в яку входить Українська асоціація венчурного і приватного капіталу, частка європейського венчурного капіталу в 2017 році досягла найвищого рівня за останні 10 років. З інвестицій в розмірі $7,2 млрд, 45% (близько $3,2 млрд) припало на стартапи в інформаційній та комунікаційній сферах і 23% (близько $1,7 млрд) на біотехнології і охорону здоров'я.

Європа серйозно взялася за розвиток венчурного напрямку і хоче помірятися силами з Кремнієвої долиною. Перші кроки були зроблені кілька тижнів тому, коли були оголошені плани про створення пан-європейського фонду фондів VentureEU розміром $2,6 млрд для інвестування у венчурні фонди, які, в свою чергу, будуть інвестувати в стартапи.

Результатами інвестування в інноваційні продукти змогли похвалитися в Amazon, який розвиває голосовий помічник Alexa, на противагу Siri від Apple і Google Assistant від Google. Тепер Alexa може замовити вам обслуговування в номері готелів Marriott.

У вівторок вранці Amazon анонсував нову програму під назвою Alexa for Hospitality, покликану розвивати голосового помічника в готелях. Система зможе надавати користувачам такі послуги: перевірити час, роботу басейна, замовити послуги ресепшн, налаштовувати функції розумного будинку, такі як регулювання термостата. Цього літа Marriott виступить з ініціативою запровадити Alexa в 10 об'єктах нерухомості в США.

Українці виступили у фіналі конкурсу зелених технологій PowerUp!, який пройшов в Празі. Компанія Hempire представила свій винахід - екологічно чистий утеплювач для будинків, який використовує технічну коноплю. За його допомогою можна утеплювати будь-які перекриття, не боячись виникнення зайвої вологи, для чого компанія встановлює спеціальний регулятор. І хоча у фіналі конкурсу перемогла команда з Естонії, що розробляє рішення для управління електродвигуном, українці виступили гідно і змогли привернути увагу іноземної аудиторії до актуальної проблеми енергоефективності.

Сергій Яковлєв

комерційний директор Дивізіону IT-дистрибуції MTI

Україна піднялася на дві позиції і посіла 58 місце з 63 в рейтингу конкурентоспроможності в цифровому середовищі, складеному швейцарською бізнес-школою IMD.

За минулий рік Україна також поліпшила показники знань, перейшовши з 45 на 39 місце, і показники технологій - з 62 на 61. До майбутнього, проте, на думку швейцарців, ми все ще не готові. Втім, серед наших сильних сторін дослідники вказали швидкість інтернет-підключеня, e-демократію, активне використання Big Data, а також якість навчання. Так що, хоч і не семимильними кроками, але ми помітно рухаємося вперед!

Цю думку прекрасно продовжує наступна новина. У Києві новонароджених тепер можна реєструвати онлайн. Проект дозволить уникати непотрібних бюрократичних процесів (подача, заповнення, очікування документів). Електронний документообіг дає можливість людині самостійно роздруковувати, подавати документи при цьому значно економити час.

Car Connectivity Consortium представив першу версію стандарту Digital Key, який в перспективі дозволить відкривати будь-які автомобілі будь-якими смартфонами.

Розробка дозволяє розпізнавати користувача по обличчю або за біометричними даними. Таким чином, тільки справжній власник матиме доступ до автомобіля. Проект забезпечить в першу чергу безпеку і практичність.

Uber буде доплачувати американським водіям, які користуються електромобілями для перевезення клієнтів.

Проект чимось схожий на український «Зелений тариф», згідно з яким уряд надає можливість власникам альтернативних електростанцій продавати надлишки електроенергії, виробленої з використанням відновлюваних джерел. Тим самим держава стимулює розвиток нових видів енергетичних ресурсів, залучення інвестицій в технології, а також покращує екологічну ситуацію в країні. Будемо сподіватися, що незабаром все більше компаній будуть заохочувати використання зелених технологій і сприяти збереженню навколишнього середовища.

Назар Гриник

CEO агентства з мобільного маркетингу LEAD9

Facebook запустив пілотний проект по запровадженню платної підписки на доступ до груп. На даний момент можливість стягувати плату з передплатників ввели тільки в декількох групах. Вартість передплати знаходиться в межах від 5 до 30 доларів на місяць.

Соцмережа не стягуватиме з адміністраторів груп плату, і всі доходи будуть залишатися у авторів контенту. Мета проекту - допомогти адміністраторам пропонувати більше цікавого контенту для своїх підписників і продовжувати інвестувати у свої групи.

Діяльність Facebook часто називають причиною кризи друкованої преси, по іронії, соцмережа почала випускати журнал. Друковане видання присвячено бізнесу: перший номер розповідає про нішеві бренди.

Журнал вже поширюється в залах очікування для пасажирів бізнес-класу аеропорту Хітроу і в деяких «ексклюзивних» локаціях Лондона.

Віце-президент Facebook в Європі, на Близькому Сході і в Африці Нікола Мендельсон розповів, що ідея створення подібного журналу з'явилася близько півроку тому, під час однієї з конференцій, організованих компанією.

Instagram досягла 1 млрд підписників! Соцмережа стала одним з небагатьох сервісів, який має більше мільярда користувачів, поряд із Facebook, WhatsApp, WeChat та YouTube. Тому мережа запустила новий відео-сервіс IGTV, який може стати реальним конкурентом YouTube.

Додаток IGTV призначений для створення і перегляду вертикальних відеороликів користувачів Instagram тривалістю до 1 години. IGTV побудований так, як ви використовуєте свій телефон - в повноекранному режимі і вертикально.

Відтепер українських поліцейських можна викликати через мобільний додаток. У “My Pol” можна викликати терміновий патруль, “клікнувши” та кнопку “SOS”, коли вам безпосередньо загрожує смерть, або повідомити про правопорушення. Поліція приїде туди, де ви перебуваєте зараз із вашим телефоном. Ця програма також дає змогу оцінити роботу поліцейських за номером жетона, знайти найближчі відділення поліції та лікарні.

Facebook додає функції, які перетворять відеотрансляції на гру, наприклад, опитування чи вікторини.

Соціальна мережа зазначає, що оновлення допоможуть переосмислити традиційні формати і краще згуртують групи користувачів. Приміром, завдяки такому функціоналу у YouTube творці відео змогли дізнатися вподобання користувачів та скоригувати майбутній контент.

Facebook також планує впровадити нові способи комерціалізації: додавати рекламні паузи у відео та можливість щомісячної підписки. Крім того, планується введення нового способу платних партнерських відносин із функцією Brand Collabs Manager.

Під анонсовані ігрові функції Facebook вже знайшла партнерів. Наприклад, у шоу «What’s In The Box» від Fresno користувачі будуть здогадуватися, що в коробці. А в «Outside Your Bubble» від BuzzFeed News учасників проситимуть вгадати позицію опонентів.

На думку одного з топ-менеджерів Facebook, Фіджі Сімо, відео дуже активно розвивається від пасивного споживання до більш інтерактивних форматів.

Євгенія Лугановская

менеджер комітету Інформаційних технологій Європейської Бізнес Асоціації

Верховна Рада України прийняла законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про культуру" (щодо визначення поняття "креативні індустрії")» №6738.

Метою законопроекту є «визначення терміну «креативні індустрії» на законодавчому рівні, що дозволить чітко ідентифікувати види діяльності, які створюють творчі послуги та продукт, потребують належних форм державної підтримки для забезпечення їх подальшого сталого розвитку». Такі зміни були важливими, оскільки дедалі, тим частіше відбувається посилання на термін «креативна індустрія», хоча на законодавчому рівні це поняття не було закріплене.

Водночас, на жаль, закон дає дуже розпливчасте визначення цього поняття, а отже, закон не поставленої авторами мети. Комітет інформаційних технологій EBA всіляко заохочує створення класифікаторів для креативних індустрій і, на нашу думку, він може виглядати приблизно так:

  • Архітектура та урбаністика
  • Видавництво
  • Дизайн – товари, графічний дизайн, мода
  • Інформаційні технології та інновації
  • Музеї, галереї, бібліотеки
  • Музика, дійства та візуальне мистецтво
  • Реклама та маркетинг
  • Ремесла
  • Фільми, телебачення, відео, радіо та фотографія

IBM представила відео Project Debater, в якому штучний інтелект веде дебати.

Програма слухає аргументи людини, збирає онлайн інформацію на задану тему, аналізує почуту і знайдену інформацію та надає свої аргументи. Ціль машини – виграти дебати. Розробники кажуть, що Project Debater може бути дуже корисним у дискусіях, або в прийнятті рішень, надаючи факти та різні аргументи.

Тому у майбутньому можна уявити, коли на засіданнях, дебатах, виступах машини зможуть спростовувати популістські заяви, називати реальні цифри тощо. Враховуючи, що людський мозок має ліміт щодо запам’ятовування, Project Debater може цілком змінити моделі державного управління та GR, вірогідно, на краще.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X