Facebook передавав особисті дані користувачів великим виробникам смартфонів - ЗМІ

4 червня 2018, 11:12

Компанія Facebook сформувала партнерські відносини з Apple, Samsung і десятками інших виробників пристроїв, що викликало нові побоювання з приводу захисту конфіденційності.

Судячи з усього, виробники отримали доступ до величезних кількостей особистої інформації своїх користувачів, говориться в статті New York Times.

Журналісти відзначають, що Facebook досягла партнерських відносин з обміну даними з не менш ніж 60 виробниками пристроїв, включаючи Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft і Samsung, починаючи з того моменту, коли додатки Facebook стали широко доступні на смартфонах. При цьому Facebook дозволив компаніям-виробникам доступ до даних друзів користувачів без їх явної згоди. Деякі виробники пристроїв могли отримувати особисту інформацію навіть від друзів користувачів, які вважали, що вони заборонили будь-яку передачу даних.

Відео дня

Доступ до даних відкривався незалежно від того, хотів цього користувач чи ні. Якщо дана інформація підтвердиться, Facebook звинуватять у порушенні правил Федеральної торгової комісії. Серед переданої інформації могли бути, зокрема, статус відносин, релігійні уподобання, політичні погляди.

Представники Facebook заявили, що обмін даними через API-інтерфейси відбувався за правилами конфіденційності - компаніям передавали тільки ту інформацію, якою клієнт був згоден поділитися.

"Ви можете подумати, що Facebook або виробник пристрою заслуговують довіри. Але проблема в тому, що в міру того, як все більше і більше даних збирається на пристрої, доступ до них створює серйозні ризики конфіденційності та безпеки", - сказав Серж Егельман, дослідник з питань конфіденційності в Каліфорнійському університеті в Берклі, який вивчає безпеку мобільних додатків.

В інтерв'ю кілька колишніх розробників програмного забезпечення Facebook і експертів з безпеки заявили, що вони були здивовані можливістю обійти обмеження на спільне використання даних.

"Це схоже на те, як ви встановлюєте дверні замки, після чого дізнаєтеся, що слюсар роздав ключі всім своїм друзям, щоб вони могли заходити і копатися в ваших речах без дозволу", - підкреслив Ашкан Солтані, колишній головний технолог Федеральної торгової комісії США.

Нагадаємо, що навколо соціальної мережі Facebook розгорівся найграндіозніший в історії скандал. Через додаток This is Your digital life, створений професором Кембриджського університету російського походження Олександром Коганом, було зібрано персональні дані 87 млн ​​користувачів. В порушення правил Facebook, дані були передані третій стороні - компанії Cambridge Analytica, заснованої мільярдером Робертом Мерсером.

Цукербергови сльози. Все, що потрібно знати про виступ глави Facebook в Конгресі США

Європейців цікавить, чи використовувалися ці дані під час президентських виборів в США в 2016 році і під час референдуму щодо виходу Великобританії зі складу ЄС, щоб вплинути на вибір громадян.

Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що в роботі соцмережі були допущені помилки і вибачився перед користувачами за витік особистих даних.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X