Facebook не повинен вимагати справжні імена користувачів при реєстрації - німецький суд

IT-індустрія

13 лютого 2018, 09:34

Facebook не повинен вимагати справжні імена користувачів при реєстрації - німецький суд

Facebook змусили змінити свої правила в Німеччині

Суд у Німеччині визнав, що вимога соцмережі Facebook вказувати при реєстрації справжні імена користувачів порушує право на конфіденційність.

Земельний суд Берліна вирішив, що Facebook порушує ряд юридичних положень в сфері використання особистих даних, пише The Verge.

Зокрема, суд встановив, що діюча політика Facebook була "прихованим способом" отримання згоди користувачів на те, щоб поділитися своїми справжніми іменами, які є однією з багатьох частин конфіденційної інформації. Крім того, Facebook не дає чіткого вибору користувачам інших параметрів за замовчуванням.

Також берлінський суд суд визнав неправомірним, що в додатку Facebook для смартфонів автоматично активізувалася геолокація, яка збирала дані про місцезнаходження користувачів.

Представники Facebook планують оскаржити це рішення, але визнали, що в правила соцмережі буде внесено зміну відповідно до нових законів про конфіденційність Європейського союзу, які вступили в силу в червні.

"Ми докладаємо всіх зусиль, щоб гарантувати, що наші рекомендації ясні і зрозумілі, а послуги, що пропонуються Facebook, повністю відповідають закону", - сказав представник Facebook.

У той же час, Федеральний союз товариств захисту прав споживачів, який подавав цей позов проти соцмережі, також визнав, що не виграв за всіма пунктами і судові суперечки продовжаться.

З огляду на те, що постанова виходить від регіонального суду і що обидві сторони мають намір оскаржити це, малоймовірно, що деякі з цих рішень будуть остаточними. Але важливим є той факт, що Facebook програла першу справу групі із захисту інтересів споживачів. "Європейська боротьба за споживачів може в кінцевому підсумку забезпечити конфіденційність для користувачів у всьому світі", - зазначають журналісти The Verge.


Вибір редакції

Економіка

Вчора, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України
Країни

Вчора, 11:03

article_img
Сурогатне материнство. Чому британці їдуть по дитину за кордон, в тому числі в Україну
Країни

Вчора, 08:43

article_img
Звести прогрес нанівець. ВООЗ назвала топ-10 загроз здоров’ю людства

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися

Головне

Країни

Вчора, 11:03

article_img
Сурогатне материнство. Чому британці їдуть по дитину за кордон, в тому числі в Україну
Політика

Вчора, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
Геополітика

Вчора, 11:48

article_img
Затриманого в РФ Вілана звинувачують у зборі даних про російську спецслужбу – РосЗМІ