Facebook звинуватив «Декларацію Незалежності США» у ненависті, а в Фінляндії запустили комерційну 5G-мережу. Головне в IT за тиждень

6 липня 2018, 20:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експерти IT-галузі розповідають НВ про головні події в індустрії інформаційних технологій за тиждень.

радник першого віце-прем'єр-міністра з питань цифрової економіки

У МЕРТ створили Координаційну Раду з цифрової економіки для координації дій з ринком, експертами, громадськістю та органами виконавчої влади.

Відео дня

Очолив Раду перший віце-прем'єр України Степан Кубів. Відкриваючи перше засідання Координаційної Ради, Степан Кубів зазначив, що основним завданням є організація виконання плану заходів щодо цифровізації економіки і суспільства на 2018 рік.

15 червня була закінчена розробка і опублікований перший стандарт для 5G-мереж без прив'язки до мереж попередніх стандартів, так звана «standalone» мережа.

Трирічна робота організації 3GPP і експертів втілилася в Release 15, що дозволяє виробникам мережевого обладнання запускати «виробничий конвеєр» і поставляти вже в цьому році стандартизоване комерційне обладнання для мереж 5G.

Тепер справа за малим, а насправді не менш важливим, ніж мережа, елементом - девайсах 5G, які з'являтися на початку 2019 року.

Фейсбук знову потрапив «під роздачу». Його алгоритми визначення постів, що містять расистські або ненависницькі пасажі, визнали «Декларацію Незалежності США» документом, що виражає ненависть.

Фейсбук вибачився перед техаської газетою «Liberty County Vindicator», яка напередодні 4 липня публікувала цитати з Декларації про незалежність США. Один з постів, з параграфами з 27 по 31 був видалений Фейсбук за пропаганду ненависті....

Олександр Риженко

голова Державного агентства з питань електронного урядування

«Згідно з останнім випуском Global Open Data Index, лише 15 країн у світі публікують дані про якість води у відкритому машиночитному форматі. Україна місяць тому також пішла шляхом найбільш прогресивних держав у питанні збереження та покращення екологічної ситуації, відкривши дані про якість води, чим показала гідний приклад багатьом нашим сусідам і країнам ЄС.

Цього тижня Державне агентство водних ресурсів та Агенція журналістики даних презентували інтерактивну карту забрудненості річок в Україні «Чиста вода», що дає змогу зробити чутливу екологічну інформацію доступною для науковців, екологів, громадських активістів, органів місцевого самоврядування та усіх зацікавлених громадян.

Понад 400 пунктів контролю якості води в Україні, 16 параметрів забрудненості та хронологічний зріз у п’ять років лягли в основу інтерактивного інструменту, який дозволяє оцінити якість води у найбільших річкових басейнах України. А також – дізнатись, хто, за офіційними даними Держводагентства, забруднює ці водойми».

Назар Гриник

CEO агентства мобільного маркетингу LEAD9

Фінський стільниковий оператор Elisa нещодавно запустив першу в світі комерційну мережу мобільної передачі даних п'ятого покоління. Першою право скористатися мережею надали міністру транспорту і зв'язку Анні Бернер, яка зробила відеодзвінок міністру економіки і інфраструктури Естонії. Технологія цікавить і інших операторів, які обіцяють запустити свою мережу п'ятого покоління в цьому році.

Компанія BlackBerry, незважаючи на недавні проблеми і майже банкрутство, після того як їх купили китайці з індусами, ожила як фенікс і навіть випустила новий смартофон. Так, телефон має олдскульний дизайн, кнопочна клавіатура займає добру чверть екрану і ваш Інстаграм там буде виглядати калічно через специфічні пропорції екрану. Але є люди, яким подобається його надійна зборка, зручна клавіатура і наявність аудіоджеку (на відміну від нових iPhone).

У столиці Казахстану відкрили новий роботизований офіс Казпошти на території «Робополіса», створюваного для підтримки і розвитку казахстанської робототехніки. На відкритті був присутній відомий робот-гіноїд Софія, якого було створено за образом акторки Одрі Хепберн. Проект має на меті показати громадянам, що можна отримувати традиційні послуги в абсолютно новому форматі.

Завдяки всебічній підтримці ідеї діджіталізаціі з боку уряду Казахстан має всі шанси стати просунутою і затребуваною в цій сфері державою. Гостей заходу зустрічав новий робот-консультант Pepper. Завдяки HD-камерам і датчикам відстані він розпізнає оточення і реагує на емоції людей. Робот буде розповідати відвідувачам інноваційного офісу про сервіси Казпошти, розважати їх і проводити екскурсії. У зоні VR-обслуговування, відвідувачі можуть здійснити віртуальний тур по офісу, ознайомитися з сервісами Казпошти і знайти свою посилку, продиктувавши її трек-номер. В AR-примірочній можна приміряти і купити вбрання з онлайн-магазину.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X