Фабрика тролів. Facebook видалила сторінки Znaj.ua, Politeka і Hyser

17 вересня 2019, 13:01

Компанія Facebook виявила фабрику тролів в Україні і видалила FB-сторінки сайтів Znaj.ua, Politeka і Hyser, які є одними з найпопулярніших в країні.

Керівництво соцмережі Facebook заблокувало фабрику тролів в Україні. Про це пише глава політики кібербезпеки Facebook Натаніель Глейхер.

Всього компанія видалила 168 облікових записів, 149 сторінок і 79 груп, які скоординовано поширювали неправдиву інформацію. Серед них були FB-сторінки сайтів Znaj.ua, Politeka і Hyser, які позиціонують себе як ЗМІ і є одними з найпопулярніших за кількістю аудиторії в Україні.

Відео дня

Повідомляється, що фейкові акаунти управляли цими та іншими сторінками, поширюючи контент на різну тематику і спонукаючи людей переходити на «новинні» сайти. За даними Facebook, всього у видалених сторінок, акаунтів і груп було до 4,2 млн підписників, а їхні материнські платформи витратили близько $1,6 млн на рекламу та просування цих сторінок у Facebook і Instagram.

«Адміністратори сторінок і власники акаунтів зазвичай публікували інформацію про знаменитостей, шоу-бізнес, спорт, місцеві та міжнародні новини, політичні і економічні проблеми, враховуючи українські вибори, політичних кандидатів і критику різних громадських діячів», — зазначено в повідомленні.

За словами Глейхера, виявлена фабрика тролів пов’язана з активністю української PR-компанії Pragmatico, про яку майже нічого невідомо.

Facebook
Фото: Facebook
Facebook
Фото: Facebook
Facebook
Фото: Facebook
Facebook
Фото: Facebook
Показати ще новини
Радіо НВ
X