Ветерани американської армії отримають унікальні гаджети, які повертають зір

13 квітня 2020, 20:24

Канадська компанія eSight видаватиме апарати для повернення зору колишнім американським військовим

Високотехнологічні пристрої, які допомагають людям зі слабким зором, стали реальністю.

Канадська компанія створила пристрій eSight, який допомагає людям з вадами зору або сліпотою знову нормально бачити.

Відео дня

І отримала від Організації у справах ветеранів США дозвіл видавати свої апарати колишнім американським військовим за пільгами.

Пристрій eSight використовує екрани з високою роздільною здатністю, інтелектуальні алгоритми і ультрасучасну камеру, щоб допомогти людям з поганим зором бачити чіткіше.

«Тут задіяно дуже багато технологій, щоб просто називати їх окулярами», - говорить президент і виконавчий директор eSight Боб Вотерс.

Як працює eSight?

Пристрій влаштовано таким чином.

Перед кожним оком користувача розташовується контрастний дисплей з OLED-матрицею і роздільною здатністю HD (1024 * 76 точок). Камера на передній панелі «окулярів» записує відео у форматі UltraHD за допомогою високочутливої матриці (21,5 МП).

Камера оснащена 24-кратним зумом.

Інтерфейс eSight також має входи HDMI і USB, Bluetooth, Wi-Fi і карти SD.

Система стимулює функції фоторецепторів в очах людини. Це означає, що мозок отримує відсутню візуальну інформацію. І така процедура допомагає створити цілісну картинку в голові людини.

Зовнішня частина виробу містить різні види жорсткого і міцного пластику, що дозволяє отримати гладку високоякісну текстуру без втрати стабільності і комфорту.

«Пристрій працює на одному з найбільш передових мобільних чіпів і може виконувати безліч функцій, - говорить технічний директор eSight, Чарльз Лім. - Так що, по суті, у вас на голові суперкомп'ютер ».

Лім керує технологічною та операційною командою компанії. До eSight він працював в корпорації IMAX і керував одним з її підрозділів.

Лім пояснює, що eSight розробила свій пристрій для поліпшення зору з урахуванням трьох факторів: поліпшення зору, мобільності і контролю зору.

Особливістю пристрою є і його ціна. У роздробі апарат продається за $ 6000.

За оцінками Вотерса, в усьому світі 66 млн людей зі слабким зором, яким може допомогти цей пристрій. Але велика їх частина не може собі дозволити його купити.

Тому, щоб допомогти хоч частині з цих людей, компанія спільно з союзом ветеранів США видаватиме ці пристрої колишнім військовим на пільговій основі.

Чи є аналоги?

Канадська компанія не єдина на ринку, яка намагається повернути людям зір.

НВ вже розповідав, як в 2018 році британські лікарі вперше успішно використовували стовбурові клітини для відновлення зору .

Новий спосіб лікування був розроблений вченими з Університетського коледжу Лондона за допомогою співробітників Національного інституту досліджень в галузі охорони здоров'я. Процедура проводиться всього за 45 хвилин під місцевою анестезією.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Після успіху в лікуванні двох пацієнтів лікарям дозволили продовжити експеримент ще на восьми. Потім фахівці сподіваються впровадити метод в клінічну практику по всьому світу протягом найближчих декількох років.

Також у ізраїльського стартапу ICI Vision є свої розумні окуляри для людей з порушеннями зору . Пристрій використовує штучний інтелект і апаратні засоби, щоб допомогти людям з обмеженими можливостями по зору краще бачити навколишній світ.

«Місія ICI Vision полягає в розширенні та оптимізації людського зору шляхом розробки першої в своєму роді індивідуально оптимізованої цифрової платформи», - йдеться в заяві компанії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X