Ще менше. Тайванська TSMC готова до виробництва 6-нм процесорів

18 квітня 2019, 16:30

Один з провідних світових постачальників напівпровідникових виробів, компанія TSMC, оголосив про завершення підготовки до виробництва чіпів за 6-нанометровим техпроцесом.

Таким чином, тайванська компанія істотно випередила Intel, пише GizChina .

На додаток до технологічних досягнень TSMC прийняла більш гнучку тактику, завдяки чому зменшила складність впровадження нових технологій. Справа в тому, що досить багато конструкцій нового чіпа були запозичені з 7-нм техпроцесу. Це обіцяє більш швидкий процес виробництва.

Відео дня

У новому 6-нм процесі також використовується літографія EUV. Стверджується, що щільність транзисторів збільшена на 18% в порівнянні з 7-нм процесом, в той час як правила проектування повністю сумісні з 7-нм процесом, що полегшує міграцію при оновленні і знижує витрати.

Очікується, що 6-нм техпроцес TSMC стане пробним виробництвом в першому кварталі 2020 року, і він підійде для мобільних чіпів середнього і високого класу, споживчих додатків, штучного інтелекту, мережі, 5G і високопродуктивних обчислень.

Цікаво, що компанія Samsung Electronics оголосила про завершення розробки 5-нанометрового техпроцесу FinFET EUV. У порівнянні з 7-нанометровим техпроцесом, новий забезпечує підвищення щільності компонування логічних ланцюгів на 25% при одночасному зниженні енергоспоживання на 20% або підвищенні продуктивності на 10%.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X