Воїн світла. Едвард Сноуден навчить користувачів боротися зі стеженням у Facebook

2 серпня 2019, 10:01

Колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, який передав журналістам секретну інформацію про розвідку США, пообіцяв навчити користувачів боротися з крадіжкою особистих даних в Facebook, Instagram і YouTube.

Кілька років тому у світі розгорівся один з найбільш серйозних міжнародних скандалів за всю історію: програміст Едвард Сноуден, який був спецагентом, співробітником ЦРУ і Агентства національної безпеки США, розсекретив дані про американську розвідку.

Відео дня

У 2013-му 30-річний Сноуден мав доступ до інформації про секретні цифрові системи на кшталт PRISM, X-Keyscore і Tempora, які дозволяли спецслужбам США стежити за іншими державами. Передавши інформацію про ці проекти журналістам The Guardian і The Washington Post, Сноуден став одним з головних ворогів ЦРУ, та переїхав до Росії.

Колишній співробітник американської розвідки почав вчити користувачів безпеці особистої інформації у мережі, роздавав поради про криптовалюту, та назвав себе тим, «хто раніше працював на владу, а тепер працює на громадськість».

Днями у своєму основному каналі комунікації з аудиторією - Twitter - Cноуден заявив, що він створює акаунти в Facebook, Instagram і YouTube для боротьби з крадіжкою особистої інформації користувачів цих платформ.

«Це мої нові акаунти на інших платформах (Facebook, Instagram, YouTube). Наступні тижні я спробую пояснити, як кожен з цих сайтів шпигує за вами, і як обмежити те, що вони знають про вас», - написав Едвард Сноуден у своєму Twitter.

Поки на його нових акаунтах в Facebook, Instagram і YouTube всього кілька тисяч підписників. Для порівняння, на Twitter @Snowden підписані понад 4 млн користувачів.

Єдина публікація на трьох нових платформах - відео-тизер до нової книги Сноудена Permanent Record. У 40-секундному ролику сам автор говорить: «Все, що ми робимо зараз збережеться назавжди. Не тому, що ми хочемо це запам'ятати, а тому, що нам більше не можна забувати. Більше всього я жалкую, що допомагав створити цю систему».

Цікаво, що Facebook володіє Instagram, але YouTube - це дочірнє підприємство Google. Одним з найвідоміших противників чинної політики Facebook є один із засновників цієї соцмережі Кріс Х'юз, а засновник месенджера WhatsApp (який, до слова, також належить Facebook), вже кілька разів закликав користувачів видалити Facebook.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X