Джобс би плакав. Чому Apple втрачає прибуток і що буде з компанією далі

30 січня 2019, 13:00

Apple відзвітувала за перший податковий квартал 2019-го. Доходи компанії виявилися на $5 млрд нижчими від очікуваних, а чистий прибуток скоротився, в порівнянні з попереднім роком.

Одна з найбагатших і найбільш значущих компаній у світі - каліфорнійський виробник мобільної електроніки Apple - переживає далеко не найкращі часи. На початку місяця глава компанії Тім Кук опублікував лист до інвесторів, у якому попередив, що доходи корпорації за останній квартал будуть трохи нижчими, ніж планується.

Відео дня

Днями керівництво Apple представило публіці фінансовий звіт за перший податковий квартал 2019-го (останній календарний квартал 2018-го), в якому підтвердилися побоювання Тіма Кука.

Очікувалося, що загальний дохід компанії за три останніх місяці 2018-го мав становити від $89 до $93 млрд. У дійсності, Apple заробила $84,3 млрд, що на $4 млрд менше, ніж за аналогічний проміжок часу в минулому році.

Чистий прибуток також впав більш ніж на мільйон доларів і тепер становить $19,96 млрд. Як відомо, компанія більше не надає конкретних цифр щодо кількості проданих пристроїв, але, судячи з часток доходів від продукції, iPhone досі є головним джерелом прибутку Apple.

Незважаючи на те, що дохід від смартфонів зараз становить 62% або $52 млрд, - це на 15% менше, ніж було минулого року. Натомість прибуток від сервісів зріс на 19% і тепер становить $10,9 млрд.

MacRumors
Фото: MacRumors

Кращі показники продемонстрували й інші пристрої: дохід від MacBook зріс на 9% і сягнув рекордних $7,4 млрд, продажу смарт-годинників, аксесуарів і систем розумного будинку зросли на 33% (до $7,3 млрд), і реалізація iPad принесла $6,7 млрд, що на 17% більше, ніж торік.

"Хоча ми і не змогли виправдати прогнози щодо загального доходу, Apple стала на шлях довгострокового розвитку. Кількість активних пристроїв сягнула рекордних 1,4 млрд, і зростає в кожному географічному сегменті. Це відмінне свідчення задоволеності і лояльності клієнтів, і наш бізнес у сфері послуг досягає нових рекордів, завдяки великій і швидкозростаючій екосистемі", - говорить CEO Apple Тім Кук.

EPA
Фото: EPA

Оптимізм головного менеджера компанії не скасовує головних проблем Apple, яких, до слова, накопичилося чимало. Торгово-економічне протистояння Китаю і США принесло труднощі з постачанням пристроїв і затримки на виробничій лінії, а старт продажу бюджетної моделі iPhone XR були змушені перенести на кілька місяців через технічну неготовність смартфона.

Крім цього, як пише Gizmodo, продажі нових iPhone могли впасти через знижену ціну Apple на заміну акумуляторів у 2018-му, що значно продовжило життя застарілим телефонами.

Не варто забувати і про проблеми в безпеці пристроїв. НВ вже писало про сумніви в колишній надійності системи iOS і найвищих стандартах шифрування компанії, після того як каліфорнійська компанія DriveSavers почала продавати послуги зі зламу будь-якого iPhone або iPad .

Останнім найбільшим скандалом навколо Apple, якраз напередодні публікації квартального звіту, стала дірка в безпеці додатку відеозв'язку FaceTime. Помилка в iOS 12.1 і пізніших версіях ОС давала можливість абоненту чути і бачити людину на іншому кінці до того, як вона відповість на дзвінок.

По суті, це було прослуховування в режимі реального часу, яке надавало доступ до камери і мікрофона пристрою вашого співрозмовника без його відома. В Apple заявили, що вже працюють над виправленням проблеми і відключили функцію групових дзвінків у FaceTime на невизначений термін.

EPA
Фото: EPA

Вирішити фінансові проблеми компанії повинні нові сервіси та продукти, які, за повідомленнями ЗМІ, можуть з'явитися вже цього року. Зокрема, найочікуванішим пристроєм є окуляри доповненої реальності Apple, які можуть зробити справжню революцію у використанні мобільної електроніки.

До того ж, планується вихід стрімінгового ТВ-сервісу Apple, який має стати конкурентом Amazon Prime Video і Netflix. Раніше повідомлялося, що тільки в 2018-му компанія виділила $1 млрд на виробництво оригінальних шоу і планує запустити сервіс у США і в 100 інших країнах у другій половині 2019-го.

Що стосується виходу власного автономного електрокара, - компанія поки не дає точної інформації. Джерела повідомляли, що це відбудеться не раніше 2023-го, але Project Titan, під егідою якого розробляють електричне авто Apple, вже кілька разів закривали і переформували.

Останніми новинами по темі стало відсторонення від роботи над машиною 200 співробітників і залучення в компанію двох провідних фахівців з Tesla, - дизайнера Ендрю Кіма, який спроектував салон Tesla Roadster 2, Semi, S, X, Y, 3, і інженера Дага Філа.

9to5Mac
Фото: 9to5Mac

Нагадаємо, в серпні 2018-го Apple стала першою сучасною компанією, вартість якої перевищила трильйон доларів. Уже зараз, за даними NASDAQ, підопічні Тіма Кука опустилися на четверту позицію за цим показником, і відстають від Goolge на $13 млрд, від Amazon на $48 млрд, і від Microsoft - на $59 млрд.

NASDAQ
Фото: NASDAQ

Читайте також: Айтішники теж плачуть. Що заважає українській IT-індустрії злетіти

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X