Доступна свобода. Як безкоштовно налаштувати VPN для Android

20 вересня 2017, 20:02
Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Але в світі IT-технологій є винятки. НВ розповідає, як з мінімальним головним болем захистити свій трафік за допомогою безкоштовних сервісів VPN

Раніше НВ писало про те, що таке VPN, навіщо потрібні віртуальні приватні мережі та про кращі платні VPN-сервіси для Android. Тоді ми вибрали 5 додатків, які забезпечують найкращий функціонал і гарантують стабільність з'єднання в умовах українських мобільних мереж.

Відео дня

Логічно було б продовжити цю тему підбіркою безкоштовних аналогічних сервісів. Однак, на мій погляд, є цікавіше рішення. І теж абсолютно безкоштовне.

Ентузіасти з усього світу підтримують роботу VPN-серверів, заснованих на сучасній і, за загальноприйнятою думкою, безпечній технології OpenVPN.

Ці сервери безкоштовні для використання. Для того, щоб налаштувати свій смартфон для роботи з ними, досить зробити кілька простих кроків. Працювати з VPN можна і вбудованими засобами Android, але краще – за допомогою стороннього додатка.

Для початку потрібно встановити OpenVPN for Android
Для початку потрібно встановити OpenVPN for Android Фото:

1 OpenVPN for Android

Встановіть додаток OpenVPN for Android з Google Play.

Це безкоштовний додаток, створений німецьким розробником, який ось уже кілька років є де-факто стандартом для роботи з OpenVPN на Android. Програма стабільна і має простий інтерфейс, при цьому забезпечуючи доступ до всіх необхідних налаштувань з'єднання.

2 EasyOVPN

Встановіть додаток EasyOVPN для Android з Google Play.

Для тих, хто не перетравлює рекламу, є платна версія без нав'язливих банерів (вона коштує 59 грн). Також розробники кажуть, що в ній є більше серверів на вибір. Але мені здалося, що насправді їх приблизно стільки ж.

3 Дані про сервери VPN

Тепер за допомогою додатка EasyOVPN потрібно завантажити конфігураційні файли (т.зв. профілі) для роботи з безкоштовними VPN-серверами.

Власне, в цьому вся суть цього додатка. Ви вказуєте країну, яка вас цікавить, і програма показує всі доступні там сервери. Натиснувши на будь-який з них, ви завантажуєте в пам'ять смартфона файли, в яких зазначені параметри з'єднання.

Країн у списку багато, тож ви можете створити досить довгий список своїх переваг. В налаштуваннях також можна відфільтрувати лише сервери з TCP-протоколом, який є більш стабільним, хоча й трохи повільнішим, ніж більш поширений UDP.

EasyOVPN допоможе вибрати сервера в потрібних країнах
EasyOVPN допоможе вибрати сервера в потрібних країнах Фото:

4 Запуск з'єднання VPN

Тепер запустіть OpenVPN for Android. У правому верхньому куті є кнопка додавання нових конфігураційних файлів. З її допомогою можна додати в додаток всі завантажені в попередньому кроці профілі.

Інтерфейс у додатка дуже простий. Додані профілі з'єднання показуються на головному екрані.

Назви профілів, які завантажуються за допомогою EasyOVPN, дуже красномовні. Вони містять коротке позначення країни, в якій розташований сервер, наприклад, BG – це Болгарія, NL – Нідерланди, UA – Україна і т.д.

З огляду на те, що ви самі вибираєте географію серверів, ці позначення зручні і не дають заплутатися при виборі, до якого сервера підключатися.

Досить натиснути на профіль, щоб почати з'єднання. Додаток покаже вам лоґ – у ньому багато незрозумілих простому користувачеві написів, але вникати в деталі не обов'язково. Про встановлення успішного з'єднання вам красномовно скаже іконка з замком у верхньому рядку системного меню Android.

5 Налаштування VPN

Зайдіть у налаштування Android, знайдіть в пункті З'єднання підпункт VPN, виберіть там OpenVPN for Android і увімкніть галочку Always-On VPN.

Це забезпечить постійне з'єднання через VPN.

Також буде не зайвим зайти в налаштування кожного з завантажених профілів і там у вкладці Routing встановити галочку Use default route. Це вкаже програмі, що весь трафік зі смартфона повинен проходити через VPN-з'єднання.

У OpenVPN for Android простий і доброзичливий інтерфейс
У OpenVPN for Android простий і доброзичливий інтерфейс Фото:

6 Загальні рекомендації

Потрібно розуміти, що безкоштовні сервери від ентузіастів не можуть працювати так само ідеально, як платні від солідних компаній.

У випадку з цим способом використання VPN на Android є підводні камені. Найбільш помітний з них – проблеми з доступом до багатьох серверів через високе завантаження.

Тому головна рекомендація – завантажити якомога більше серверів з EasyOVPN і потім набиратися терпіння, перебираючи їх в OpenVPN for Android. Зате після того, як ви знайдете вільний сервер і з'єднаєтеся з ним, з'єднання може залишатися стабільним цілодобово.

І ще кілька моментів.

Традиційно, найкраще працюють сервери, до яких фізично найближче (у них найкоротший ping, час встановлення з'єднання). Тобто якщо ви перебуваєте в Україні, то сервер в Угорщині, як правило, дасть вам краще з'єднання, ніж сервер у США.

Хоча і тут можуть бути винятки, пов'язані з завантаженням серверів.

З цієї точки зору особливий інтерес представляють сервери, розташовані в Україні. З ними – найкоротший ping, і швидкість доступу в інтернет через такі сервери – найвища.

Ще один плюс – вони рідко бувають сильно завантажені. Найбільше користувачів VPN у Європі і США, і вони схильні вибирати сервери ближче до дому з міркувань наведених вище.

Однак, потрібно пам'ятати – якщо ви хочете замаскуватися під користувача з іншої країни, щоб, наприклад, зробити покупку в інтернет-магазині, який не працює з Україною, або обійти блокування якихось сайтів, то українські VPN-сервери будуть марними.

,

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X