Дострибався? Хто і за що жене Марка Цукерберга з ради директорів Facebook

18 жовтня 2018, 20:03

Засновника найпопулярнішої соцмережі Facebook Марка Цукерберга хочуть усунути з посади голови ради директорів компанії. НВ розбиралося, це фарс або реальна загроза.

"Cекс, пиво і програмування" - так називалася стаття в журналі Wired про те, як 20-річний студент Гарварду Марк Цукербер разом зі своїми друзями розробляли Facebook у далекому 2004-му.

Відео дня

За майже 15 років існування Facebook, Цукерберг зміг стати наймолодшим мільярдером в історії та одним з найбільш впливових людей у сучасному світі, а його соцмережа перетворилася на величезну медіаплатформу з більш ніж 2 млрд активних користувачів на місяць.

Останній рік, "Facebook" і "Цукерберг" майже кожен день були включені в порядок денний світових ЗМІ, але, на жаль, у негативній конотації.

Як раніше писало НВ, над Цукербергом давно згущуються хмари, проте днями користувачі інтернету взагалі дізналися, що його можуть усунути з посади голови ради директорів компанії. З огляду на це, НВ розбиралося, хто пре проти Цукерберга і наскільки це взагалі реально.

Що трапилося?

У розробника, засновника і беззмінного керівника компанії Facebook inc. Марка Цукерберга хочуть забрати пост голови ради директорів корпорації.

Інвестори вважають, що посада керівника компанії несумісна з постом виконавчого директора.

Хто посмів це зробити?

Звичайно, це не петиція диванних критиків, - з такою пропозицією виступили громадські фонди, що володіють акціями Facebook. До них приєдналися казначеї зі штатів Іллінойс, Род-Айленд і Пенсільванія, а також ревізор міста Нью-Йорк.

За що хочуть звільнити?

Конкретної і логічної причини цього дійства немає. Звинувачення лунають з того ж приводу: погане управління Facebook під час заїждженого до дірок скандалу з витоком даних користувачів.

Питання - чому тільки зараз? Адже після ситуації з передачею персональних даних 87 млн ​​користувачів Cambridge Analytica пройшло вже багато часу, і з того моменту у Цукерберга з'явилося кілька нових "факапов".

За що можна було б "пред'явити"?

Наприклад, за розслідування британського телеканалу Channel 4, в якому журналісти показали, що модератори Facebook часто зберігають на сайті матеріали зі сценами насильства над дітьми, расизму та жорстокості, щоб залучити аудиторію.

Або взяти свіжий скандал з тими-таки персональними даними, коли хакери отримали доступ до персональних даних 29 млн користувачів.

На худий кінець, можна було згадати новий "безпечний" смарт-дисплей Facebook Portal. Команда Цукерберга обіцяла, що пристрій не збиратиме інформацію про користувачів для реклами і навіть додала до Portal апаратну заглушку перед ширококутної відеокамерою.

Але, як виявилося, смарт-дисплей все одно може збирати інформацію про те, з ким ви спілкуєтеся і які програми використовуєте, щоб продавати таргетовану рекламу.

Чи вийде його звільнити?

Навряд чи. Пропозиція звільнити Марка Цукерберга, яку буде винесено на голосування у травні 2019-го, носить радше символічний характер, адже засновник Facebook має абсолютну перевагу в раді директорів і його слово домінує при голосуванні.

Чи звільняли когось подібним чином?

Як не дивно, так. Найвідоміший приклад - звільнення Стіва Джобса у 1985-му, коли засновник Apple також мав розбіжності з радою директорів.


Більш курйозна ситуація була з німецьким інженером Август Хорьхом: батько легендарного автомобільного бренду Audi, свого часу, був змушений покинути компанію, яка носила його прізвище через конфлікт з інвесторами.


Не варто забувати і нещодавній випадок з Ілоном Маском: творця виробника електрокарів Tesla позбавили посади голови ради директорів компанії на три роки. Хоча, важливо, що Маск як і раніше залишається виконавчим директором підприємства.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X