Гірше, ніж на ринку. Дослідники визначили «найбільш агресивний» застосунок

25 березня 2021, 18:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Instagram очолив список «найагресивніших» застосунків, які збирають і передають інформацію про своїх користувачів третім особам.

Цей рейтинг створила компанія pCloud, що займається хмарним зберіганням даних користувачів.

"Нещодавно Apple оновила свою політику конфіденційності, надавши нам більше інформації про те, як різні застосунки використовують наші дані, і більш чітке уявлення про те, куди йде наша інформація", — пише pCloud в своєму блозі.

Відео дня

Дослідження компанії показало, що Instagram збирає 79% всіх доступних особистих даних своїх користувачів, які передає третім особам, включаючи історію пошуку, місце розташування, контакти і фінансову інформацію.

«Дивлячись на 1 мільярд активних користувачів на місяць, у нас викликає занепокоєння той факт, що Instagram є центром обміну такого великого обсягу даних необізнаних користувачів», — додає Іван Дімітров, цифровий менеджер pCloud.

Другим "агресивним" застосунком став Facebook з показником 57%. Трійку сумнівних лідерів замикає LinkedIn.

З популярних в Україні "агресивними" виявилися також Youtube (43%) та TikTok (36%). Але, як зазначає pCloud, цим програмам далеко до Інстаграму.

pCloud

Фото: pCloud

Також, згідно з висновками дослідження, 80% застосунків використовують призначені для користувача дані для просування своїх продуктів всередині своєї системи та за її межами. Головні "бандити" тут ті самі — Facebook та Instagram, які збирають і використовують 86% доступної інформації, щоб "наздоганяти" користувача своєю рекламою.

"Дані, які використовують ці програми, можуть варіюватися від дати вашого народження, щоб пропонувати вам ексклюзивні знижки, до часу, в який ви зазвичай використовуєте застосунок. Якщо, наприклад, Uber Eats знає, що ви часто переглядаєте сторінки о 18:00 в п'ятницю , вони будуть знати, коли вам слід відправити рекламу", — пояснюють принцип використання таких даних в pCloud.

А ось список найбезпечніших застосунків.

pCloud

Фото: pCloud
poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X