Добровільний майнинг. Популярний американський сайт пропонує користувачам альтернативу рекламі

14 лютого 2018, 14:11

Медіа-сайт Salon тестує альтернативу рекламі: майнинг криптовалюти за допомогою комп'ютерів тих читачів, які використовують блокувальник реклами.

Відвідувачу сайту пропонується самому вибрати - відключати блокувальник або брати участь в майнингу, пише The Verge.

Якщо користувач заходить на сайт з включеним блокувальником реклами, він може побачити запрошення або вимкнути функцію блокування, або вибрати варіант "придушити рекламу". Такий вибір дозволить Salon використовувати обчислювальну потужність пристрою для видобутку криптовалюти Monero.

Відео дня

Процес використання комп'ютерних потужностей користувачів у виданні описали як "надання вашого калькулятора на кілька хвилин для знаходження відповіді на математичні завдання". При цьому слово "майнинг" в описі не зустрічається. Зібрані кошти, як зазначено на сайті, підуть на підтримку різних "гуманітарних і наукових проектів".

Журналісти відзначають, що Salon використовує інструмент для майнингу на основі JavaScript від Coinhive. Скрипти видобутку криптовалюти при цьому можуть негативно вплинути на продуктивність системи, оскільки вони проводять інтенсивні обчислення під час перегляду веб-сторінок.

Відзначимо, що восени 2017 року торрент-сайт The Pirate Bay визнав використання комп'ютерних потужностей користувачів для видобутку криптовалюти і пояснив це спробою позбутися всієї реклами на сайті, однак зараз майнинг і покази рекламних банерів відбуваються одночасно.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники знайшли новий тип шкідливих програм для Android, які служать для видобутку криптовалюти Monero. Робота цих програм під час видобутку криптовалюти здатна нашкодити пристрою фізично.

Показати ще новини
Радіо НВ
X