США хочуть допомогти поширити українську Дію в інші країни

20 січня, 11:05
Український застосунок має шанси вийти на ринки інших країн (Фото:Дія)

Український застосунок має шанси вийти на ринки інших країн (Фото:Дія)

Глава USAID Саманта Пауер повідомила, що український електронний сервіс державних послуг має перспективу вийти на інші ринки. Проте деякі країни вже давно почали роботу у цьому напрямі. І першою з них стала Естонія, яка випустить свій застосунок у лютому.

Про плани Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Пауер розповіла виданню Axios у кулуарах Міжнародного економічного форуму в Давосі.

Вона заявила, що агентство надало фінансування Міністерству цифрової трансформації України для допомоги у розробці Дії та підвищення її кібербезпеки, а також виділило ще 8,5 млн доларів на розширення послуг програми під час війни.

Відео дня

За словами Пауер, USAID планує розпочати обговорення з країнами можливості використання Дії як шаблон для створення власних застосунків.

Наразі планується проведення досліджень техніко-економічної ситуації в країнах, які виявили інтерес до ініціативи. Повний перелік цих країн Пауер не називає, але зазначає, що серед інших є Молдова.

Першою країною, яка готується випустити власний додаток для отримання державних послуг на базі Дії, стала Естонія. У лютому вона готується представити для тестування свій варіант під назвою mRiik, що був створений завдяки Програмі EGAP, яка впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії. Повноцінний його запуск планується в середині 2023 року.

Про це повідомив у своєму Telegram голова Мінцифри України Михайло Федоров. Він також написав, що Україна поділилася з естонськими колегами кодом та UX/UI дизайном, а також виклав відео з презентацією нової програми.

Показати ще новини
Радіо NV
X