Безпечний зв’язок. Держспецзв’язку розповіла, що потрібно знати власнику смартфона під час окупації

В окупації власнику смартфона потрібно бути пильним (Фото:vikabest88@gmail.com/depositphotos)
Держспецзв’язку розповіла, як безпечно користуватися смартфоном, якщо ви опинилися у зоні бойових дій чи на окупованій території.
З початку війни ми змогли переконатися в тому, що така проста річ як смартфон здатна на багато. Повідомити спецслужби про ДРГ, зафіксувати військовий злочин, подати сигнал про допомогу та повідомити близьких, що з тобою все гаразд — все це можливо, але лише за умови правильного та безпечного використання пристрою.
Держспецзв’язку розповіла, як зберегти та убезпечити свій смартфон, а також не спровокувати за його допомогою трагедію під час війни.
- Знайдіть старий телефон, який можна віддати на вимогу окупантів. Зберігайте телефон, яким ви плануєте користуватися, у сухому теплому місці.
- Заряджайте пристрій за будь-якої можливості. Тримайте заряджені пауербанки. Увімкніть режим жорсткої економії енергії або режим енергозбереження. Рекомендації щодо економії заряду смартфона тут.
- Завантажте файли та сторінки, необхідні для виживання, у пам’ять смартфона. Видаліть весь контент, який може зашкодити при затриманні окупантами: фото, відео, листування, завантажені файли.
- Ворог відстежує дії в мережі операторів мобільного зв’язку за допомогою технічних засобів розвідки. Своє повідомлення про пересування російських військ або їхні злочини відразу видаляйте з телефону. У разі небезпеки видаляйте відразу чат, а не окремі повідомлення. Використовуйте секретні чати та надсилайте повідомлення, які зникають за певну годину. Фотографуйте через месенджери, не зберігайте ці фотографії в телефоні.
- Використовуйте вбудовані засоби блокування телефону для ускладнення доступу сторонніх осіб до ваших даних (пароль, графічний пароль, відбиток пальця).
Також корисно заздалегідь встановити кілька застосунків:
застосунок Повітряна тривога
програма TacticMedAid
застосунок Перша допомога

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.