#DeleteFacebook набирає обертів, падіння Telegram, Mobile ID в Дніпрі. Головне в IT за тиждень

30 березня 2018, 20:00

Керівники та експерти галузі інформаційних технологій (IT) розповіли НВ про найбільш пам'ятні події тижня, що минає.

радник першого віце-прем'єр-міністра з питань цифрової економіки

Цього тижня Фейсбуку було так само нелегко, незважаючи на те, що Марк Цукерберг, нарешті, вийшов до преси минулої суботи і оголосив, як він буде рятувати ситуацію з витоком персональних даних.

Відео дня

З 2012 року акції Facebook впали рекордно низько – на 13%, і 28 березня продавалися за $153 за акцію. Втрати капіталізації склали $95 мільярдів – це більше, ніж вся вартість Starbucks ($81 млрд.) Або Qualcomm ($85 млрд).

Рух #DeleteFacebook набирає обертів і слідом за Тесла і голлівудськими зірками, видалив свій аккаунт Playboy і Комісар з персональних даних Австралії.

Facebook анонсував закриття рекламної програми для третіх сторін Partner Categories. А на звинувачення в зборі інформації про дзвінки та СМС, Facebook заявив, що такий збір відбувається тільки коли користувач дає на це персональну згоду. При цьому деякі користувачі, завантаживши свої дані з профілю ФБ після видалення облікового запису, з подивом виявили там логи дзвінків і СМС навіть не за місяці, а за роки...

Марка Цукерберга будуть заслуховувати в Сенаті, а Apple нарешті прокинувся... Ситуація зі скандалом витоку персональних даних ФБ і Cambridge Analytica (CA) "розбудило" і Apple CEO, Тіма Кука.

Під час конференції в Пекіні він заявив, що "...такої ситуації, що хтось роками отримує дані про те, якими сайтами ви ходите, що вам подобається або не подобається, з ким ви контактуєте і т.д. – не повинно існувати".

Він висловився за посилення регулювання в області персональних даних для Америки.

А нове законодавство Єврокомісії GDPR (General Data Protection Regulation) дуже доречно підсилює відповідальність всіх сторін за отримання, зберігання і обробку персональних даних.

Facebook відкрив ящик Пандори – скандали з витоком персональних даних просочуються в ЗМІ. У лютому база даних найпопулярнішого в світі фітнес додатку MyfitnessPal була атакована і дані 150 мільйонів користувачів були вкрадені.

Це поки найбільша в цьому році хакерська атака на персональні дані і топ-5 за всі минулі роки. Хакери вкрали імена, е-мейл адреси і паролі, як заявило керівництво компанії. Дані кредитних карток, водійських посвідчень та страховок не були скопійовані.

Слідом за виходом з ринків Китаю (2016) і РФ (2017), Uber оголосив про вихід з ринків Південно-східної Азії і про продаж свого бізнесу на цих ранках конкуренту Grab.

І Uber і Grab мають одних і тих же інвесторів – SoftBank і Didi, і таке рішення виглядає більш ніж логічно. Grab обслуговує більше 90 млн клієнтів і дає роботу понад п'ятьом мільйонам водіїв.

Цього тижня стало відомо, що Uber отримав заборону на подальше тестування автопілотованих авто в штаті Арізона.

Костянтин Іванов

Director of Digital Integration AGAMA communications

IBM представила найменший комп'ютер у світі розміром з крупинку солі. Потужність крихітної новинки відповідає процесору Intel х86 1990 року. Це означає, що продуктивність нового чіпа (він міститиме кілька сотень тисяч транзисторів) дозволить вирішувати більшість базових задач. Таких, як моніторинг, аналіз, сортування і навіть обробка даних. Більш того, його можна буде використовувати як джерело даних для блокчейн-додатків, він допоможе здійснювати трекінг товарів і запобігати шахрайству. Особливо ця новина має порадувати користувачів криптовалюти, зокрема, bitcoin.

При цьому, вартість розробки комп'ютера складе менше 10 центів. IBM тільки почали випробування першого прототипу. Дата виходу процесора на ринок поки невідома. У компанії стверджують, що за п'ять років мікропроцесори стануть невід'ємною частиною нашого інтер'єру і життя в цілому. Сподіваємося, що майбутнє справді поруч і незабаром ми зможемо його побачити, нехай і через мікроскоп.

Акції файлового хостингу Dropbox виросли на 36% на біржі NASDAQ. Це кращий показник первинної публічної пропозиції технологічної компанії після торішнього успіху Snapchat. Ринкова вартість компанії оцінюється в $10 млрд. Але певні приводи для хвилювання все ж існують.

Справа в тому, що основне джерело доходів компанії – продаж індивідуальних пакетів послуг хмарного сховища для користувачів. Але вона також надає свої послуги компаніям у вигляді корпоративних пакетів, що залежить від декількох факторів, зокрема, від інтеграції з сервісами Salesforce і Microsoft Office. Бізнес-пакетами компанії користуються лише близько 30% клієнтів.

Що це означає? Незважаючи на те, що Dropbox зараз зберігає позиції, в найближчому майбутньому його чекає жорстка конкуренція з іншими гравцями на цьому ринку. Які знижують ціни на свої послуги, а іноді і пропонують їх безкоштовно. Минулого року компанія запустила сервіс Dropbox Paper з метою урізноманітнити і спростити свої сервіси. Але якщо вони хочуть закріпити свої позиції в довгостроковій перспективі, їм необхідно буде вжити низку масштабних заходів. Наприклад, зробити свій продукт незамінним як для користувачів, так і для бізнесу.

Володимир Бондаренко

технічний директор Mauris

29 березня стався масштабний збій Telegram, найбільше перебоїв відчули користувачі в Європі. Тільки в момент відсутності доступу до послуги, якою користуєшся щодня, ти починаєш гостро відчувати її переваги і якість. Коли впав Telegram, вся робота підрозділів нашої компанії різко зупинилася. І в деяких випадках працівники просто не могли зв'язатися один з одним, адже вся комунікація відбувалася в Telegram. На нашу думку, це найкращий месенджер-канал зв'язку, тому він активно використовується в компанії для ведення робочих і ділових листувань.

Але, незважаючи на перевагу того чи іншого месенджера, кожній компанії важливо мати кілька каналів зв'язку і не спиратися на один інструмент. Найближчими днями ми займемося створенням групових робочих листувань і в іншому мессенджері. Також варто відзначити той факт, що ми починаємо все більше залежати від технологій. І в разі критичного збою програмного продукту людина стає безпорадною. Чим далі буде відбуватися інформатизація та автоматизація суспільства, тим складніше буде відмовитися від технологій і пережити їх відсутність. Тому, дуже важливим фактором в IT і зараз, і надалі буде забезпечення високого рівня відмовостійкості та надійності розроблених продуктів.

Євген Кражан

директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар

Дніпро став першим містом-мільйонником, яке заявило про своє бажання підключитися до платформи Mobile ID від Київстар. А це означає, що після комерційного запуску нашого сервісу з його допомогою городяни зможуть користуватися онлайн-послугами, які пропонує Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Різноманітні довідки, свідоцтва, запити та ін., в числі яких і популярні у населення довідки про склад сім'ї або місце проживання – все це можна буде оформити прямо зі свого телефону, уникнувши походів до ЦНАПу і черг. Це формат найбільш цивілізованих взаємин між державою і громадянами. І мене дуже тішить, що сьогодні це розуміють в міських адміністраціях. Подібні переговори ми ведемо в Києві і Львові, думаю, скоро підтягнуться й інші міста – українці повинні мати можливість отримувати послуги від держави без зайвої бюрократії, витрат часу і нервів. І Mobile ID – найзручніший для цього інструмент.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X